Poznáte co nám kvete na zahradě?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od beny66ka »

Ano, výborná kombinace sladké a kyselé chuti.

Důležité je dodržet "Dědictví Otců" a nejíst rebarboru po sv. Janovi. Potom se podíl kyseliny šťavelové stává nezdravým.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od beny66ka »

EKKAR píše:Jo, právě že jedl - BYL JSEM DONUCOVÁN HO JÍST. A nejenom džem, ale všecky možný nádivkový hnusoty do jinak normálních buchet, co se z ní daly spáchat. Nebožka babička byla komunisticky vytrvalá a třeba jabka na litou buchtu vysloveně odmítala dávat, protože rebarbora je přeci tak úžasně dobrá ... Fajn, někomu chutnat může. MNĚ NE. Basta.
No tak to máš problém.

Podobný jako můj kamarád co když za mládí jezdil s rodiči do Bulhraska a tam musel jíst melouny co jimpaní domácí nosila na ubikaci.
Dodnes když vidí meloun - zvrací. :mrgreen:

Nebo jako jiný známý který celý život a dodnes nejí rajčata, protože mu jeho tatík v dětství řekl že nejsou dobrá. :sm:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Beru kyselý a KYSELÝ. Pokud někdo odmítá rebarboru doslazovat na aspoň poživatelnou míru acidity, nesmí se divit, že ji někomu dalšímu nadosmrti zhnusí. Když vám jako děcku někdo servíruje BUCHTU jako jídlo primárně vnímaný jako sladký, ale přitom reálně s pH nižším než má kyselý zelí vyndaný z kvasnýho hrnce a tvrdí, že už ho není potřeba sladit ... Sorry jako.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od beny66ka »

No tak to je na odborníka - blok z dětství.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

To je blbost. Jako děcku mi nechutnala spousta věcí, který dneska normálně požírám - a vobráceně, do určitýho věku jsem jed i věci, kterým se dneska zdaleka vyhejbám. Třeba jsem skoro do 15 let nedokázal sníst opečenýho buřta nebo klobásu - vysloveně se mi to hnusilo i když mi to nikdo násilím nenutil a tím ani neznechutil. Pak zlom a od nějaký doby tu uzeninu normálně sním. Obráceně se zase zhruba od batolecího věku vyhejbám mlíku a výrobkům z něj - prostě mi to přestalo chutnat a nechutná mi to ani jako dospělýmu. Rebarbora mi prostě a jednoduše nešmakovala ani tenkrát ani dneska. Lidský chutě se prostě můžou lišit kus vod kusu a stejně tak se můžou i během života změnit - ale taky nemusej.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

No, tak do 15 let jsi byl hezkej kluk, ale teď jsi už jen škaredej chlap. :lol:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od beny66ka »

Jo tak to zase souhlas. Špenát jsem kdysi nenáviděl a teď ho mám moc rád. Ale fakt si myslím že když ochutnáš tu marmeládu z rebarbory na pečivu s máslem, že se oblízneš. Můžu ti poslat?

Česká Třebová - mám z vojny blok - rok 1986 - jel jsem do Opravárenských závodů Horka na Moravě jako ozbrojený doprovod.
A promiň není to osobní. Ale na Českou Třebovou fakt nerad vzpomínám. Je to to město co má obrovské nádraží ??? Tam jsme stáli několik dní, bez mytí a jídla, zázemí. FUJ.
Ještě jednou promiň, chápu, je to můj pocit.

Třeba když zkusíš marneládu ze skoro Ostravy navážeme družbu a Česká Třebová už nebude mou nejšpinavější noční můrou. :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:No, tak do 15 let jsi byl hezkej kluk, ale teď jsi už jen škaredej chlap. :lol:
Já vím - a jsem na to hrdej! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
beny66ka píše:...
Česká Třebová - mám z vojny blok - rok 1986 - jel jsem do Opravárenských závodů Horka na Moravě jako ozbrojený doprovod.
A promiň není to osobní. Ale na Českou Třebovou fakt nerad vzpomínám. Je to to město co má obrovské nádraží ??? Tam jsme stáli několik dní, bez mytí a jídla, zázemí. FUJ.
Ještě jednou promiň, chápu, je to můj pocit.
...
Ne, Česká Třebová nemá nádraží. Je to vobráceně - nádraží má Českou Třebovou ... protože to je asi 12,5km dlouhej a místama přes půl km širokej gigant skládající se z několika stovek km kolejí a řádově několika stovek výhybek plus dalších kolejovejch prvků spolu s veškerým zabezpečovacím a sdělovacím zařízením, jenom z necelý poloviny "lemovanej" městskou zástavbou. Větší nádraží na kontinentě je už jenom v Rotterdamu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:
p32 píše:No, tak do 15 let jsi byl hezkej kluk, ale teď jsi už jen škaredej chlap. :lol:
Já vím - a jsem na to hrdej! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To máš tedy na co, škaredej chlap - fůůj. :wink:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od beny66ka »

Ekkar:

Ano, bylo to obrovské, když jsme stáli někde na koleji a chtěli si jít někde pro vodu byla z toho hodinová výprava.
Nejlepší na tom bylo že v těch domečcích u výhybek jsme zakepali a tam nás nechali umýt.

Rebarboru pošlu - stááálááá nabídka !! :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:
EKKAR píše:
p32 píše:No, tak do 15 let jsi byl hezkej kluk, ale teď jsi už jen škaredej chlap. :lol:
Já vím - a jsem na to hrdej! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To máš tedy na co, škaredej chlap - fůůj. :wink:
Radši než abych byl hezoučkej růžovoučkej chlapeček ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to už bych byl tuplem fujky fujky ... !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#27 Příspěvek od Yarda1 »

Obrázek
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od Michal22 »

Česká Třebová = MuN (městečko u nádraží) :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

No co, my jsme aspoň městečko - ale vy jste jen řídce obydlená zatáčka na trati Videň - Praha ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#30 Příspěvek od keemo »

Na muj vkus porad moc kysela :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“