Indukcni deska MORA MIT600FX1

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Kedze sa to cele ovlada par tlacidlami, tak je procesor pochopitelny. Nepochopitelna je ale ta konfiguracia po vymene "platne" - to je uz overengineering.
Ked som mal rozobratu indukciu Whirlpool, tak kazda "platna" bol len kus drotu a teplotny snimac v strede.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

Asi toho chrlí takové počty, že se jim to vyplatí. Pokud to přežil ten atmel, pak bych prohodil jej a doufal, že data zůstala zapsána. Více snad netřeba.
Takovy sračky nás na tom servise stejně jednou udolají. pak sebemenší ptákovina a koupě nového kusu. Nedělám profi servis, ale vždy mě mrzí když jinak funkční kus nelze opravit/využít..

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od elektrosvit »

Bojler řízený procesorem je už moc. Přesto si myslím, že se najde spousta zájemců, kteří si takovou věc koupí.
U indukce použití procesoru chápu, jiné řešení by bylo drahé. Bral bych, kdyby byl procesor jen na řídicí desce a v "hnízdech" pak výkonová část. Jenže to by si pak mohl "hnízda" vyměňovat leckdo doma, což se zřejmě výrobci nezamlouvá. A je pravda, že se jim to asi vyplatí. Jestli si dobře pamatuji, výrobcem byl nějaký Turek, který komponenty určitě nevyrábí jen pro Moru/Gorenji, ale i pro další koncové výrobce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ked predavaju nahradne diely, tak by mal existovat nejaky postup vymeny.

Uživatelský avatar
Kyslicnik
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Kyslicnik »

Deska nastavena!

Napsal jsem na MORU a poslali mi postup konfigurace ploten. Jednoduché a rychlé. Za 30 sekund jsou plotny správně nakonfigurovány, takže jsem ani nemusel odpojovat kabel a vézt to někam na opravu, kde by se to válelo měsíc než by někdo zmáčkl správně 5 tlačítek.

Všem děkuji za odpovědi, které ve většině případů byli k ničemu.

Jirka

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#21 Příspěvek od Kvicala_r »

Ok, pak bys informační hodnotu tohoto vlákna mohl pozvednou napsáním návodu, jak to nastavit. Ber, že jsi první kdo to vyřešil a nakonec se sem i Ty můžeš vrátit znovu pro tento návod.
Sám mám jiného výrobce, takže mě možná čeká podobná peripetie s W. značkou

Uživatelský avatar
Kyslicnik
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Kyslicnik »

1. Desku připojíme na příslušné jmen. napětí.
2. Deska musí být bez nádob.
3. Ovladače na desce zůstávají vypnuty, displeje jsou černé.
4. Stiskneme senzor „-“ a držíme jej do doby, než postupně stiskneme všechny čtyři ovládací senzory „+“ . Začínáme senzorem „+“ určeným pro pravou přední zónu a dále postupujeme proti směru hodinových ručiček.
Zmáčknutí těchto symbolů musí být rychlé a při každém doteku se musí ozvat jedno pípnutí.
V případě, že se ozve pípnutí 2x, byl postup mačkání pomalý a musíme vše opakovat.
5. Při úspěšném zadání se displejích zón zobrazí symboly „C“ , což signalizuje vstup do konfiguračního menu.
6. V tomto režimu je možné provést konfiguraci zón.
7. Postup: Nyní budeme postupně (jednotlivě) pokládat na každou indukční zónu hrnec dostatečné velikosti (asi jako vyznačený průměr zóny). Při položení hrnce na příslušnou zónu zmáčkneme správně orientovaný ovladač „+“
Symbol „C“ na displeji se změní na „-„. Tím je indukční zóna nakonfigurována. Stejným způsobem postupujeme u dalších zón.
8. Po úspěšném nakonfigurování varných zón se deska vypne. Ověření správné konfigurace provedeme opětovným zapnutím varné desky. Na displejích se po zapnutí objeví „0“.

POZN : Při výměně varné zóny (cívky) je nutné provést její opětovnou konfiguraci.
V případě chybné konfigurace je možné provést opravu (tedy smazání a opětovnou konfiguraci)
Mazání : postup zůstává stejný až na bod 7, kdy namísto ovladače „+“ stiskneme ovladač „-“ - tím dojde k vymazání předešlé konfigurace, na displeji příslušné zóny se zobrazí „C“
Opětovným stiskem správného ovladače „+“ a přiložením nádoby dojde k její nové konfiguraci.

Nenakonfigurovaná zóna zobrazuje při zapnutí desky „E4“

UPOZORNĚNÍ !! : Konfiguraci je možné provést pouze do dvou minut po připojení spotřebiče na napájecí napětí. Pokud je deska již připojena po delší dobu, je nutné jí odpojit ze sítě a opětovně připojit.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#23 Příspěvek od anca1 »

Zdravím všechny šikovné lidi a chtěl bych se zeptat na indukci Mora- MIT 641FC.
Není to stejný typ, jako v tématu, ale nechtěl jsem otvírat jiné.
Kamárád jí dal do opravy a tam mu řekli, že je vadná elektronika, a ať si koupí novou. Spíš ze zvědavosti, než, ze bych indukcím rozuměl, jsem si ji vzal domů.
Odstranil jsem nedestruktivní zkrat v prostřední vrstvě plošáku, jeho odbroušením (do desky něco nateklo a vytvořilo vodivé spojení mezi +a- za usměrňovacím můstkem) obnovil uhořelý spoj a plný očekávání jsem desku zapnul...
Deska po zapnutí napíše na všech zónách E 6 a potom se vypne :(
Nevíte prosím, co to znamená?
Přílohy
IMG_20190511_171535_742.jpg
IMG_20190511_171532_847.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

E6 je vraj nieco s napajanim.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#25 Příspěvek od Kvicala_r »

Je to opravené napájení skutečně připojeno všude, kam mělo být? Jaká je jeho hodnota?

Jinak bych samozřejmě dodatečně rád poděkoval Kysličníkovi, za ten sdílený detailní postup!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#26 Příspěvek od elektrosvit »

Připojuji se k poděkování. Hned jsem to samozřejmě zkusil. :D Systém umožňuje přihlásit i nefunkční plotnu, ovšem pak nejde přihlásit jedna z funkčních. A to ta, která se přihlašuje jako poslední. U nefunkční plotny poté zmizí chyba E4, jde navolit výkon, ale hlásí nepřítomnost kastrolu a nehřeje. Když se kastrol postaví na funkční plotnu hlásící chybu E4, tato topí s výkonem nastaveným na vadné plotně a přitom u ní bliká E4. To mě pobavilo. :)

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#27 Příspěvek od anca1 »

Děkuji všem za identifikaci chybového hlášení :D
Hlavní problém pro mě byl ten trojvrstvý plošák. Za všechno mohl ten sajrajt, co natekl na desku a způsobil zkrat na výkonové desce.
Ten zkrat vzal s sebou nejen jeden ze tří odporů v sérii zapojených paralelně k +a- můstku, ale také jednu uzounkou cestičku v prostřední vrstvě plošáku, co vedla k optronu, hlídajícího přítomnost síťového napětí.
Po rekonstukci spoje pracuje deska jak má. Díky :D

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#28 Příspěvek od anca1 »

Zdravím, tak jsem tu zase zpět s prosbou o pomoc. Jak jsem psal, včera deska normálně fungovala- všechny zóny ohřívaly, reagovaly na ovládání, tak jsem s pocitem borce šel spát..
Dnes ráno jsem desku zapnul a opět chyba... Tentokrát se zobrazí na chvíli nuly, potom se roztočí ventilátory a na všech zónách se zobrazí E8 :(
Prosím, víte někdo, co to znamená? Já tam prostě nic nevidím...

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#29 Příspěvek od cabernet »

Neviete prosim co znamena zavada E5 pri indukcii Mora? Dakujem.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“