Hledám česká technická webová fóra

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

Hledám česká technická webová fóra

#1 Příspěvek od spacewolf »

Ahoj, neporadil by mi nekdo s hledanim ceskych technickych IT komunit co se sdruzuji do for.

Neco jako cesky Stack over flow nebo Github. Teda jestli neco takoveho primerene velkeho existuje. Co jsem hledal tak je to bud polomrtve nebo jsou ty skupinky male a moc specializovane.

Dik za pripadny nasmerovani.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#2 Příspěvek od Zmije »

Možná abclinuxu.cz v dobách největší slávy, dalo se tam řešit okolo IT skoro vše, kromě Windows.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Na serveru EEVblog je pár čechů.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od frpr666 »

Já jsem vypozoroval, že je lepší sledovat dění v originálním jazyce. Vezmi si kolik energie někomu zabere přeložení článku do ČJ a umístění zdarma na web. Samozřejmě po práci ve svém volném čase ...

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#5 Příspěvek od spacewolf »

Treba tady na ebastlirne je dobre dotaz probrat v kruhu odborniku kdy ovladate stejny jazyk.

V zahranicnim foru davam dotaz kdy nemusi byt k pochopeni pro mluvciho a pak mi treba odpovida japonec a taky dojde ke zkresleni jeho odpovedi. Takze dojde nekolikrat k degradaci informace.

Zase si myslim, ze nas se slovakama neni 5 a pul, takze muj dotaz nad urcitou domenou by mohlo zodpovedet par odborniku od nas a nemusim hned na nejaky mezinarodni forum, kde ten dotaz ani nemusi spravne pochopit. - Muj pohled na vec.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PixelOrgy »

Nevim o nicem, obcas behem hledani narazim na blog nejake osoby, ale vylozene forum nevim... driv se dalo zeptat na root.cz nebo abclinuxu.cz ale taky zalezi na otazce...

Uživatelský avatar
spacewolf
Příspěvky: 208
Registrován: 20 črc 2015, 02:00

#7 Příspěvek od spacewolf »

Skoda ze neni nejaky agregator, kde by se ty blogy shromazdovali.

No prave ja bych potreboval skupinu co se venuje teoreticke informatice (computer science) a navrhum idealnich algoritmu s ohledem na prostorovou a casovou slozitost.

Se zakysem pri programovani muzu na ten Stackoverflow.

A tady na foru je ta teorie hodne elektrotechnicka.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“