Na klonovaném ssd disku chybí boot.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Na klonovaném ssd disku chybí boot.

#1 Příspěvek od robo »

Pro výměnu disku za ssd jsem os naklonoval na nový disk. Ale nejde z něj bootovat. V minitool partition wizard u ssd disku chybí active/boot. Active se mě povedlo zadat ale boot ne. Takže proto nejde bootovat z ssd disku. Jak nastavit u disku funkci boot. Os win7. Děkuji

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

Co takhle v BIOSu? :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

V háji bude zavaděč. Při tom klonování jsem asi na něco zapomněl. Nechce se mě furt přehazovat disk v ntb, půjde to-nepůjde a system mám na starém disku funkční. Tak jestli by nešlo opravit ssd disk připojený přes esata rozhraní.

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ok1in »

A máš boot klasický nebo UEFI?
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

klasika bios

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od dreamer »

Nabootovat z instalačního DVD, dát opravit tento počítač - pomocí konzole pro zotavení. Do příkazového řádku: "fixboot" a enter, potom ještě pro jistotu: "fixmbr". Mělo by pomoci.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

bootrec /RebuildBcd

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Přehodil jsem disk, do usb hodil flash disk ze systemem. Spustil a zvolil opravu. Ukázalo se okno s hledáním systému. Po chvilce hláška že je problém s bootováním disku a zda si přeji to opravit. Já dal ano. Okamžitě na to se notas vypnul a znovu začal bootovat. Za tu milisekundu to snad ani nebude opravené. A ono jo. Systém najel ok. To mě MS hezky překvapil, našel chybu a nabídl funkční opravu. To funkční je potřeba zdůraznit.
Děkuji všem za pomoc.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#9 Příspěvek od yakl »

Ja som si raz naklonoval disk cez adaptér USB/IDE. Všetko bolo na ňom pekné, len nebotoval. Odvtedy klonujem zas len disk pripojený priamo k počítaču, tam nie je žiadny problém.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“