Kvalitní křovinořez?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od zdenoeddie »

A predsa to tu dam :)
Mam toto
https://www.mountfield.sk/krovinorez-ol ... t-1krv2016
doma u rodicov 8 rokov (ziadna udrzba, servis) kosene min. 5x do roka plocha asi 40a, a ten isty som kupil pred 2 rokmi sebe domov, kosene takisto min 5x do roka plocha asi 10a, takisto bez problemov.
Predtym Stihl FS90 asi, vydrzala asi 15 rokov, ale zato stala nekrestanske peniaze v tej dobe, ale potom sa uz zacala kazit, takisto startovanie, sviecky, filtre, stale nieco, tak ju nahradil Oleo Mac.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#17 Příspěvek od weed_smoker »

Mám MTD s motorem 1.2kW ze zastavárny za 2500 a jsem spokojenej.Byla k tomu strunová hlava(i se strunou),klíč a 3-cípá hvězda.Jenom ty kšandy se nějak rozpadly a měl bych si koupit nový(a ještě taky pilovej kotouč,ten tam nebyl).

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#18 Příspěvek od Sadra17 »

já mám https://www.mountfield.cz/krovinorez-om-735-t-1krv2012 z přelomu tisíciletí a pořád to funguje akorát poslední zhruba dva roky blbě startuje (první start)

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Behemot »

Michal22 píše:oleomak
No tak vydržel asi tak 5 použití, takže už nikdá to nechcu vidět :roll:

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#20 Příspěvek od Devo70 »

Ja myslím, že človek môže hútať a preberať medzi lacnými, či značkovými. Je to úplne jedno. Jeden kus dobrý, druhý a tretí kazový. Prvotriedne výrobky sa v našich končinách nepredávajú. Ja mám normálne strach kupovať niečo nové. :evil:
Krovák mám Partner, starý za 20€, ale furt sa niečo na nom kazí. (bublinka a hadičky sa rozpadli, potom rozbehová spojka) Teraz keď treba kosiť, nejde naštartovať. Minulý rok chytil na prvý krát.
-ST-

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Behemot »

Já su jenom vidlák, ale podle mě za todle můžou burešovy sračky v benzínu. Zkus natankovat Vervu nebo jinej stooktan.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Hejnicek »

Devo70 píše: Krovák mám Partner, starý za 20€, ale furt sa nieèo na nom kazí.
Ja mam Partnera kupovaneho 2002 noveho typ B420.
Hlucny, ale silny dvoutakt. Furt sece a sece. Startuje na jare po zime na druhy skubnuti.
Koupena akorat nova hlava pro strunu, svicka a vzduchovy filtr. Jinak vse puvodni.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#23 Příspěvek od breta1 »

Behemot píše:Já su jenom vidlák, ale podle mě za todle můžou burešovy sračky v benzínu. Zkus natankovat Vervu nebo jinej stooktan.
Moje řeč.
Každý profi servis zahradní techniky to potvrdí.
Mě už museli 2x čistit karbec v sekačce ultrazvukem, jinak ty usazený srač ky nešly ani vyčistit.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#24 Příspěvek od Sandal »

Behemot píše:Zkus natankovat Vervu nebo jinej stooktan.
Chyba.Do vysokootáčkových 2 takt motorů patří nízkooktanovej benzín.Vysokooktan hoří moc dlouho a motor má menší výkon a přehřívá se.Třeba N95 má oproti "speciálu" o 500°C vyšší teplotu hoření, která se podepisuje na simerinkách na klice.Do 2 takt prostě nepatří ale co dělat, když se nízkooktan, kterej hoří rychlejc, nevyrábí?
Naposledy upravil(a) Sandal dne 04 čer 2019, 17:35, celkem upraveno 1 x.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Michal22 píše:Jojo, Oleomac křoviňák (vlastně se ještě vyrábí) koupil můj otec v roce 1996 v Mountfieldu v Rousínově.
Mně klekl po 15 letech, tak jsem si koupil stejnej. Jen ta hlava je zbytečně masivní a těžká, tak tam dávám toto.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#26 Příspěvek od Sadra17 »

Behemot píše:Já su jenom vidlák, ale podle mě za todle můžou burešovy sračky v benzínu. Zkus natankovat Vervu nebo jinej stooktan.
do pily/krovináku už nic jinýho nepoužívám, bohužel u krovináku se asi podepsali leta používání klasiky :oops:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Behemot »

Sandal píše:
Behemot píše:Zkus natankovat Vervu nebo jinej stooktan.
Chyba.Do vysokootáčkových 2 takt motorů patří nízkooktanovej benzín.Vysokooktan hoří moc dlouho a motor má menší výkon a přehřívá se.Třeba N95 má oproti "speciálu" o 500°C vyšší teplotu hoření, která se podepisuje na simerinkách na klice.Do 2 takt prostě nepatří ale co dělat, když se nízkooktan, kterej hoří rychlejc, nevyrábí?
Až ho koupíš a bez burešsraček, dej vědět :!:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#28 Příspěvek od kejki »

Burešovy noviny psaly o zázraku, který nedegraduje - https://www.idnes.cz/hobby/zahrada/alky ... ahrada_bma

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#29 Příspěvek od breta1 »

Litr toho zázraku za 100-150Kč - no nekup to...

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#30 Příspěvek od Balt76 »

Já má Husqvarnu 333R (tuším). Sekám celej den, cca 10x do roka. Drží už nějakejch 13 let. Zatím do ní jenom leju pohonný hmoty a 1x za rok přimáznu kloub. Ergonomie mi vyhovuje. Jenom koukám, že dneska se prodává tak o 4000 dráž než tenkrát.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“