Jak funguje vysavač

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

Když nevíš, co která kontrolka znamená, přečti si návod k použití. MID znamená "střední", HIGH znamená "vysoký/á/é", ale k jaké funkci se vztahuje nevím, neprozradil jsi co máš za vysavač.
:wink:
p.s. Zkus za chodu ucpat sací hadici a pozoruj při tom kontrolku CHECK FILTER. Možná se ti rozsvítí.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od FERYACT »

Návod jsem si přečetl před mnoha lety a taky dávno zapomněl. Inkriminovaný vysavač SAMSUNG má ovládání otáček v rukojeti. Když koná svou druhou funkci, mohu posuvným šubrem rukojeti ovládat proporcionálně pouze svit studené diody MID.A to mi nestačí.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#18 Příspěvek od FERYACT »

Masare:Udělal jsem test CHECK FILTR. Asi je v poruše,nemusí být signalizace stačí když vypne vysavač.K tomu nedošlo.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Mnou uvedený "test" nemusí být průkazný v případě, že se měří tlak před filtrem a za filtrem. V tom případě se tyto tlaky při ucpání vyrovnají, což se nevyhodnotí jako závada.
A LED neznamená, že je dioda studená. :wink:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

"CHECK FILTTER" bude na výstupní filtr (bývá tam HEPA filtr) - ten může být ucpaný. Pro test kontrolky se třeba může zabalit filtr do sáčku a strčit do vysavače - kontrolka by se měla rozsvítit.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#21 Příspěvek od FERYACT »

Že na výstupu vysavače je filtr jsem zjistil tak, že jsem mu uštědřil při prvním neočekávaném zastavení trestný kopa a filtr /celý černý/ odskočil. Nezdá se mi že by u výstupního filtru bylo něco co by měřilo tlak. Na vstupu do vysavače je malá sonda asi měření tlaku.Po vysátí pokoje vytřepu cyklon.V něm zůstávají skoro všechny nečistoty.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“