Plátky do pílky - wolfram chrom alebo carbon steel?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

Plátky do pílky - wolfram chrom alebo carbon steel?

#1 Příspěvek od PotPalo »

Mám tu plátky do ručnej pílky. Na pohľad vyzerajú rovnako. Jedny sú wolfram chrom, druhé carbon steel. Ktoré sú lepšie, alebo aké sú výhody a nevýhody?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Uhlíková ocel bude asi dost křehká, ale jestli je pilka rámová, je to fuk. Kdybys to používal v takové té ručce, kde to trčí volně, tak tam bych asi radši něco pružnějšího. Sám mám bimetalový plátky Bahco a na nich jde udělat i uzel. :D Vlastnosti wolfram-chrom netuším, ale tvrdý to bude určitě hodně.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Ešte doplním že tie Carbon Steel sú MYROS EXTRA, a tie Wolfram Chrom sú MYROS SPECIAL. Vzhľadovo vyzerajú rovnako, klasický obojstranný plátok do ručnej pílky na kov.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
varikap
Příspěvky: 50
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: Praha 4

#4 Příspěvek od varikap »

Co si tak pamatuji, tak Carbon steel byly považovány za "obyčejné", které tolik nevydrží a byly i (několikrát) levnější.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#5 Příspěvek od Osmdesat »

Oboustranné plátky nedoporučuji, druhá strana se ti při řezání bude ničit a sama bude ničit řez, navíc brání korekci směru řezu.
Mám nějaké plátky Pilana, ještě bolševické, a je na nich psáno cosi jako wolfram.
Carbon steel je uhlíkatá ocel, zcela nicneříkající popis, snaha opticky vylepšit odpad. Každá ocel totiž je vlastně "carbon steel". Pokud to s ručním řezáním kovů myslíš vážně, bych šel do wolframu a jednostranného.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Rezať už nebudem nič, nieje tu na to miesto (kde by som asi v paneláku umiestnil poriadny zverák?), len pozerám čo to tu vlastne mám za zbierku, než to pôjde preč. Ešte kde-tu odrežem nejaký ten odpad (materiál do šrotu, likvidujem), na čo hrúbka toho obojstranného plátku bohato stačí, materiál je tenký a druhá strana plátku sa k nemu aj tak ani nepriblíži.

Inak súhlasím, že jednostranný plátok je lepší. Pri obojstrannom je problém, že keď sa trochu zoderie čo do šírky zubov, tak druhá ostrá strana je tým pádom hrubšia ako rez a zasekáva sa v ňom. Platí pre rezy hlbšie ako šírka plátku.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Kód: Vybrat vše

kde by som asi v paneláku umiestnil poriadny zverák?
Na pracovní desku takže do kuchyně na linku. :D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

To by se máťi nelíbylo. :wink:

Potom by to chcelo kompresor do kúpeľne, zváračku na WC, flexu v skrini už mám, nejaké roxory pod posteľ, .... srandičky srandičky.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“