Plašič na krtka.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr7
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: jižní čechy

Plašič na krtka.

#1 Příspěvek od Petr7 »

Tak se mi zase na zahradu nastěhovala ta malá černá bestie.Už jsem dříve na něj vyzkoušel kde co včetně elektroniky a nic.Tak mě napadlo zda by nebylo dobrý na něj vyrukovat z nějakým časovaným elektro magnetem který by vurčitých intervalech mlátil do něčeho kovovýho.To celý ale aby bylo možno zastrčit do tý jeho nory.Zatí všechny elektronické plašiče fungovaly na frekvenčním principu.Myslím že tohle by mohlo být účinější.nemáte někdo nějaký nápad na zapojení?


Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#3 Příspěvek od Carel »

Na krtky nic neplatí.Kdo říká to,či ono,že pomohlo,tak je to náhoda.Krtek si řekl,tady už není co k žrádlu a odcestoval jinam.Vím to ze zkušenosti s nimi.Všechno možné jsem zkoušel.

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#4 Příspěvek od Hurvo »

Skús toto: do zeme zatlčieš oceľovú tyčku (roxor) a na volný koniec asi 70cm nad zemou daj plastovú fľašu, z ktorej odrežeš predtým 1/3 hornej časti. Do fľaše umiestnenej hore dnom na tyčke bude pofukovať vietor a fľaša bude búchať do tyčky. Účinnejšie s väčším dosahom je plechovica namiesto plastovej fľaše. Ono mu to dlhodobé pobuchovanie bude vadiť a potom sa odsťahuje. :lol:

Piitr

#5 Příspěvek od Piitr »



Odpovědět

Zpět na „Poradna“