Krups XP7220 - závady

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#16 Příspěvek od Ferdinand »

To, co jste přiložil na obrázku je pouze převodovka s motorem, tudíž bych tu s tím zlomeným náhonem vyměnil za tu z toho druhého rozdělovače.

Uživatelský avatar
marcelo
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od marcelo »

Ďakujem za odpoveď, len ten čo majú v avelmaku má práve tú prevodovku inú ako to čo je na fotke v príspevku nad Vašim. Preto som chcel potvrdenie pred kúpou že sú zámenné, čo asi tá prevodovka nebude.

Uživatelský avatar
marcelo
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od marcelo »

Tak distribútor vymenený za nový kus všetko ide ako má. Ešte mám problém, že kávovar som dostal bez skrutiek. Nevie niekto poradiť aké skrutky patria do tých vonkajších plastov? Ďakujem

Uživatelský avatar
MiBaLaBa
Příspěvky: 13
Registrován: 08 úno 2019, 01:00

#19 Příspěvek od MiBaLaBa »

stehlajz píše:U jednoho řeším podobný problém, mám takové podezření na nějaké ucpání v rozdělovači co po proplachu by měl přejít do vypouštění vody z termobloku ale jaksi neteče skoro nic.

Nicméně když jsem v diagnostickém menu provedl ruční proplach (tzn. ruční ovládání pumpy, rozdělovače a ohřevu), výsledek byl naprosto v pořádku, vše vyteklo do odkapávače a tlak páry vytlačil zbytkovou vodu. Pak i v běžném provozu asi první dva proplachy byly bez zbytkové vody než opět začal onen efektní gejzír vařící vody a páry z vršku přístroje (a samozřejmě i rozmetání pomleté kávy na všechny strany).

Asi to bude chtít důkladnější vyčištění.
Pánové,
mám podobný problém a jsem bezradný....
Při proplachování vyteče normálně voda do hrnku, pak je chvíli ticho a pak, místo toho, aby se pára odfoukla do odkapávací misky, mi opět teče voda trochu vody do hrnku.

Řeknete, že to ukazuje na píst u distributoru, který jste probírali v citovaném příspěvku. Jenže ten jsem vyčistil, šedé O-kroužky dokonce vyměnil a vyzkoušel, že pružinka ho v klidové poloze krásně vytlačí kam má.

Neumíte prosím někdo poradit, čím by to mohlo být? Může být nějaká zrada někde jinde v distributoru?

Děkuju,
M.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#20 Příspěvek od Ferdinand »

Zdravím,

potřeboval bych se poradit, jestli tu někdo tuší, jde-li koupit bílý plastový kryt topného tělesa, který je zhora na dvou šroubech (viz foto)?
Nebo případně, jestli by ho někdo neměl z nějakého nefunkčního kávovaru.

Děkuji

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#21 Příspěvek od Ferdinand »

Ještě odpověď na příspěvek nademnou.

V tlakovém ventilů jsou dohromady 4 těsnění. 2 šedivé kroužky, pak jedno nad bajonetovým závitem a pak je jeden maličký kroužek přímo v tom pístku, kde je takový přepouštěcí mechanismus. Přitlačuje to tam pružinka uvnitř, která není vidět. Je zapotřebí proto nějakou trubičkou (např zavřená propiska) zmáčknout ten mechanismus, otevřít ten ventil a zkontrolovat ten kroužek.

Dle popisu to bude spíše nějaká banalita. Není to jen trochu zbytkové vody, která zůstane v hadičce a po vyjetí pístu steče do hrnku?


Jinak SHÁNÍM TENHLE DÍL viz foto. Věděl by někdo číslo toho dílů nebo kde ho sehnat? Mě praskl a káva padá všude kolem.
Přílohy
krups.png

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#22 Příspěvek od ohryzek36 »

Kdysi jo dodávali jako samotný díl, teď se už da sehnat jen v celku s tlakovým válcem.

Musíš sehnat nějaký vrak a vytáhnout to z něho.


Zpětný ventil z rozdělovače se dá jednoduše vyfoukat kompresorem (po vysunutí vnitřku - já na to používám tx20 šroubovák), v případě, že je tam moc vodního kamene, tak se může hodit na chvíli do odvapnovace.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#23 Příspěvek od Ferdinand »

Děkuji. Už se mi to povedlo. Našel jsem si obchod Kováček s náhradními díly a po chvíli přemlouvání technika jsme společně ten díl dohledali a už ho mám objednaný.

Teď ale, aby toho nebylo málo, tak přestalo fungovat čidlo na vodu. Po spuštění okamžitě naskočí hláška, ať doplním nádrž, ačkoliv je plná. Zkoušel jsem ho škádlit magnetem, kontroloval jsem kabeláž, plovák v nádrži... všechno v pohodě, ale najednou nefunguje. To je další věc kterou jsem zatím nedohledal :(
V zásadě bych klidně vítal variantu nějakého trvalého řešení, že už by kávovar nikdy na vodu neupozorňoval (nádrž ohlídám) např. spojením obvodu (nevím jestli by to takhle šlo). Není na to nějaký fígl, alespoň prozatím, než to někde seženu?

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#24 Příspěvek od Ferdinand »

Tady přikládám fotku toho bazmeku, který mi teď znemožňuje přístroj používat. Jde sehnat i s vedením nebo nějak obejít?
Přílohy
Screenshot_20190618-154330~2.png

Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

#25 Příspěvek od stehlajz »

Čidlo můžu nabídnout z jiného kávovaru pokud by byl zájem, měl bych i ten plast ale ten už je předpokládám sehnaný co jsem četl. Buď možno osobně v Praze, nebo i poštou, kdyžtak napiš PMku.

Jinak taky jsem měl zase u jiného podobný problém, pomohlo prohodit nádrže mezi dvěma kávovary. V jedné byl prostě asi slabší magnet a to konkrétní čidlo ho nebralo, musela se nádrž fakt přirazit. Po prohození oba kávovary bez zaváhání už vodu detekovaly.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#26 Příspěvek od Ferdinand »

Výborně, beru obojí, jsem z Prahy. Píšu SZ...

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#27 Příspěvek od Ferdinand »

stehlajz: Tak jsem ještě doplnil kontakt pro domluvu do SZ. Určitě bych bral čidlo i ten plastový kryt.

Jinak děkuji za nabídku.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#28 Příspěvek od Ferdinand »

Zdravím,

tak ještě zkouším, jestli by někdo neměl ten kabel čidlo vody - ŘJ?

Mám dva kabely z novějšího typu, kde se do ŘJ připojuje průtokoměr a čidlo v jednom konektoru, což do mě ŘJ ještě nejde.

Případně netušíte někdo pořadí těch jednotlivých drátku do konektoru?

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#29 Příspěvek od devilstar »

Nevie niekto ako nastavit distributor vody? Po rozobrati sa mi pootocilo stredne ozubene koliesko (zltej farby) a teraz mi namiesto do salky tlaci vodu cez tu bocnu trysku. Nikde sa k tomu neviem dopatrat ako maju byt natocene tie tri ozubene kolieska :evil:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od PotPalo »

Nemá to maličké značky na kolieskach a plastoch? Na niektorých prístrojoch sú. Používajú sa napríklad trojuholníky ktoré majú smerovať k sebe, alebo dierka na koliesku a v plaste pod ním tiež, podľa toho to má byť zarovnané vo východzej polohe.

Alebo inak, použiť inteligenciu. Natočiť to do krajnej polohy, a tak zložiť. Určite to má nejaký senzor aby to vedelo kde sa to nachádza, tak to treba zložiť tak, aby sa senzor hlásil v správnych polohách.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“