Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

Sháním funkční osciloskop a stabilizovaný zdroj

#1 Příspěvek od pontiaq »

Dobrý den.

Sháním funkční osciloskop (třeba analogový) a stabilizovaný zdroj za symbolickou částku, popřípadě za rozumnou cenu. Jsem VŠ student elektroniky a rád bych je používal na domácí bastlení a takový osciloskop spolu se stabilizovaným zdrojem by se mi velmi hodili. Byl bych velmi rád, kdyby se něco našlo.
Jestli se např. někdo těchto věcí nezbavuje či nepřemýšlí o pořízení nových přístrojů :roll:.

Děkuji.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

Nějaké poklady se objeví občas na Aukro. Zrovna teď se tam draží nějaký osciloskop za 9 kč.
Za sebe, doporučuji našetřil penízky a už jít do digitálního osciloskopu. Třeba i použitého.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Co a v jakém rozsahu chceš bastlit? Na nějaké počáteční pokusy by možná stačil osciloskop ze zvukovky PC s nějakým programem.
https://automatizace.hw.cz//test-softwa ... vukovky-pc
Třeba já jsem takhle ukázal synům, jak se liší komorní "A" zahrané na houslích a třeba na flétně, když jim to nedokázala vysvětlit fyzikářka na gymplu.
V dobách her a malin nezralých jsem si osciloskop - no, spíš něco co se osciloskopu vzdáleně podobalo - ubastlil.
https://kutilska.poradna.net/files/69671-osc1-jpg
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Máš SZ.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

#5 Příspěvek od pontiaq »

Zřejmě bych šel spíše do digitálního osciloskopu. Přemýšlel jsem nad "Rigol DS1054Z", ale je pro mě díky ceně nedostupný. Proto mě napadlo zeptat se zde, zda by se někdo, kdo o prodeji kvalitnějšího osc přemýšlí, nenašel. Napadlo mě také pořídit si myDAQ od National Instruments, který bych možná mohl mít za akademickou cenu (cca 5 500,-), je možné ho použít jako zdroj, osc, ale také i generátor. Jen má nízkou vz. frekvenci 200 KHz a frekv. pásmo asi do nějakých 20 KHz.
Také mě zaujalo toto řešení: http://www.sillanumsoft.org/ podobné tomu myDAQ, ale ještě jsem se na to podrobněji nedíval. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Naposledy upravil(a) pontiaq dne 18 črc 2019, 19:29, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Napis jakej mas financni strop

Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

#7 Příspěvek od pontiaq »

Cena max. do 8000,-. Nejlépe do 5000,-. Čím méně, tím lépe.

Zde je projekt jednoho Itala, který udělal měřící přípravek k PC spolu se softwarem. Zde je odkaz na souhrn funkcí, které zvládá (kromě oscilu) a je toho teda dost (frekvenční analýza, ZRLC metr,...). Zajímá mě to a pro takové bastlení projektů všeho druhu mi to připadá jako nejideálnější řešení: http://www.sillanumsoft.org/prod01.htm . Má někdo s konstrukcí zkušenosti?
Naposledy upravil(a) pontiaq dne 18 črc 2019, 20:05, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#8 Příspěvek od Balt76 »

Ač je to pravopisně špatně, mezi odkazem a tečkou na konci věty je třeba dělat mezeru, aby odkaz fungoval. Když pro nic jinýho, tak pro pohodlí ostatních uživatelů.

Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

#9 Příspěvek od pontiaq »

Jinak stále sháním ten analogový osciloskop.

Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

#10 Příspěvek od pontiaq »

Potřebuji jen na běžné používání jako je měření nf a vf elektroniky, nejsem sběratel. Nemůžu si dovolit koupit analogový osciloskop za několik tisíc, jak mi bylo dosud nabízeno.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Za málo peněz bývá /až na řídké výjimky/ také málo muziky.
Pokud chceš analogový osciloskop i na použití ve vf technice - aby Ti vůbec k něčemu byl a byl přiměřeně spolehlivý, tak opravdu nemůže stát pár stovek. PC není plnohodnotná náhrada.

Zkus zapátrat na bazarech po BM574A. Ten by Ti pro začátek mohl stačit. Stejně tak by Ti mohl dost dlouho posloužit třeba zdroj AUL230.

Pokud ale chceš moderní čínskou elektroniku, tak to bohužel levné a zároveň dobré nebude.
Buď to bude levné, nebo dobré.
Ten BM574A je levný a dobrý zároveň, protože byl vyrobený v jiném století a s jinou filozofií výrobce, stejně tak ten zdroj z výroby ZPA.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Napsal jsi to výstižně! On si někdo bohužel myslí, že starší měřák musí být zákonitě levnější, až levný. Ale v poslední době se ojebávají i stroje v řádu desítek tisíc... Další věc je případná oprava..V tom si musí každý udělat jasno, aby věděl co chce a kolik je tomu ochoten obětovat.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Uh, když jsem byl na VŠ, tak jsem si na osciloskop vydělal po brigádách.
Ty osciloskopy od Tesly jsou diskutabilní. Přece jenom to budou už cca třicetileté kousky. Přepínače nebudou v dobrém stavu. Moc bych za ně neplatil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

BM574 je hnus. Kedysi som ho, zial, kupil. Lepsie ako nic, ale prepinace su katastrofa stopa hruba...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

něco tam vidím ale...
TXT 585 A je historický kus jakkoliv za symbolickou cenu
BM 370 asi pro tebe slabý kalibr (mám doma na lepší nět financov)
a jakýsi exot japan či co, uvidíš sám
https://www.sbazar.cz/hledej/osciloskop
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“