spdif-toslink

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

spdif-toslink

#1 Příspěvek od vasilceral »

Pánové, je na trhu propojovací kabel či přístroj. Spdif je na satelitu a toslink na starém domácím kině. Jak na to dík. Zde jsem to prohledával a tak nejsem si jist.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »


Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jestli ti stačí stereo v rozlišení do 24 bitů a PCM se vzorkovací frekvencí do 96 kHz, pak můžu doporučit tento z HavlBrodu. Dolby 5.1 totiž neumí, ale ve stereo šlape skvěle.
Je mu jedno, jestli mu přivedeš signál optickým kabelen na vstup TOS-link, nebo S-PDIF na RCA konektor. Dekóduje prostě ten vstup, na němž je signál.
Potřebuješ k tomu jen nabíječku USB alespoň 200 mA.
Samozžejmě, jsou jiné převodníky, které umí víc, ale zatím jsem nenašel dost dobrý důvod do něčeho takového investovat.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

Tiež som potreboval oddeliť satelit (mal len výstup SPDIF) od receiveru optikou kvôli zemnej slučke. Použil som modul ( konektor na optiku s LED )TOSLINK zo staršieho SD-prijímača s tým že som mu priviedol len to čo potreboval - napájanie (5V),signál (SPDIF) a GND. Funguje mi to normálne. Rozkóduje aj viac-kanál (5.1 / Dolby Digital)... taký starší SD-Sat , ktorý má optický výstup zoženieš za babku, alebo aj zadara.
Pár takých vecí na optiku zo sat-prijímačov mám doma... keby si bol nablízku, hodím ti cez plot :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Vasilovi asi jde spíše o to, že analogový výstup na externí zesilovač, dosud běžně používaný u televizí i settopboxů, mnohé dnešní přijímače nemají. Ano, u settopboxů to jde vzít ze scartu, ale nebudu se kvůli tomu připravovat o komfort ovládání televize. A z těch modelů, televizí, které měly i analogové výstupy, mě nepřesvědčil žádný, že by této výhodě odpovídal rozdíl v ceně.
Převodník mám hned za televizí, audio pak vedu signálovým kabelem 5 metrů do zesilovače (když jsem před lety zazdíval kabely, žádné problémy se zemní smyčkou jsem neměl, o nějakém TOS-linku jsem už možná slyšel, ale nečekal jsem, že ho budu muset chtít použít, tak s kabely žádné optické vlákno nevede).
A, jestli je potřeba jen převást optický výstup na S-PDIF vstup, tak třeba stačí tento konvertor.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od vasilceral »

https://www.tsbohemia.cz/av-konvertor-t ... rd=1230715

Toto jsem našel a objednal a nemá to chybu. Všem děkuji za pomoc, Vasil.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Kdybyste prosím někde zahlédli převod ze SPDIF na 2x XLR/M, dejte prosím odkaz. Díkes

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“