umývačka BOSCH SMS58M78EU

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

umývačka BOSCH SMS58M78EU

#1 Příspěvek od 780529 »

Všetkých Vas pozdravujem. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám doma už staršiu unývačku riadu BOSCH SMS58M78EU. Teraz mi začalo vyhadzovať chybu E24( mal by to byť problém s odtokom). Pred troma mesiacmi keď to začalo robiť som vymenil odpadové čerpalo, prečistil hadicu, pretesnil umývačku, opravil vrtuľu na obehovom čerpadle a opravil nefunkčný rozdeľovač vody. Od vtedy šla umývačka lepšie ako nová. Teraz mi vyhodilo zasa chybu E24. Prekontroloval som čerapadlo, odtok, kompletne vyčistil ten plastový labyrint (je čistejší ako nový), prekontroloval všetky elektromechanický spínače vratane elektoventilu na vodu, ale stale nič. Po zapnutí a spustení programu čerpadlo odčerpa všetku vodu až hučí opadove čerpadlo uplne naprázdno, po cca 2 minutach sa rozhučí obehove čerpadlo a následne hodí chybu E24, aj keď v umývačke nie je viac menej žiadna voda.
Ak po spustení programu po tom ako sa odčerpá voda do odpadu dolejem napr. liter vody, umývačka sa riadne rozbehne do najbližšieho vypúšťania vody a potom zasa po vypustení hodí chybu E24 a blok.
Kdesi na nete som sa dočítal, že by to mohol robiť aj dverný snímač. Po odpojení umývačka rovno hodila chybu E06 a po zapojení sa umývačka zasa chovala ako vyššie uvádzam. Umývačka reaguje na otvorenie a zatvorenie dverí. (snímač je plošačík s smd odporom a smd sučiaskou označenou 45E, predpokladám hallov snímač. )
Kdesi na nete bol aj návod ako sa dá obísť chyba E24 a to tak, ža po zapnutí a spustení programu po cca 2 min, keď sa voda vypustí a cvakne napúšťanie vody po cca 30 sekundách otvoríte dvere, čím sa pozastaví program a po zatvorení a umývačka funguje. Zistil som, že ale zakaždým keď sa vypustí odpadova voda začne sa napúšťať čistá voda musíte otvorením dverí prerušiť napúšťanie a ak to budete zakaždým robiť umývačka riadne poumýva a vysuší. Kontroloval som aj riadiacu dosku ale na nej absolútne nevidno žiadne poškodenie (nevidno žeby niečo chýbalo, bolo oparený, spalené, poškodené teplom a ani zničené cestičky na plošáku či teplom opálený plošák nevidno. Funkčnosť riadiacej dosky skontrolovať neviem.

Ak ste sa niekto s tým už stretli alebo mi vedeli poradiť tak budem povďačný.
Vopred ĎAKUJEM za pomoc a radu

Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od 780529 »

Poprosil by som Vas ako sa dá zistiť funkčnosť snímača zakalenia vody( či funguje alebo nie)????
Ako by sa prejavovala umývačka keby nebol funkčný???
Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“