Může někdo nakreslit úhloměr na míru?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Může někdo nakreslit úhloměr na míru?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Dobrý den
Mám takový nezávazný dotaz a prosbu. Třeba se někdo ochotný najde, pro koho je to brnkačka.
Dělám si pomůcku k amatérské stolní pile, tzv. úhlové pravítko neboli miter gauge. Něco mnohem primitivnějšího než třeba tady pán:https://www.youtube.com/watch?v=u_qUJPm_PZ8

Pán má na stránkách předlohu stupnice v PDF, ale v jiném rozměru a se zbytečně jemným dělením a se slabými ryskami. https://docs.wixstatic.com/ugd/722848_a ... 902d4c.pdf

Potřeboval bych podobnou předlohu úhloměru k vytisknutí o vnějším poloměru cca 160mm s dělením po jednom stupni a po 5 stupních a po 10stupních.
Aby se vytiskla v požadovaném rozměru bez laborování se zvětšením tiskárny. Třeba to někdo umí nakreslit a je dobrodinec. Zalaminoval bych ji a nalepil.

Samotný přípravek je vyroben převážně z recyklovaného materiálu a proto obsahuje mnohem víc děr než je hezké. Ale na funkci to nemá vliv.
Přílohy
Uhlove pravitko1 DIY.jpg
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 25 srp 2019, 18:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od vladimir »

není to problém, ale dej si to na papír
a￾ je vidìt jak to chceš graficky zpracovat
èíslice a kde a od kolika kam
namaluj ofo￾ a dej mi na email

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od PavelFF »

Poslal jsem ti malůvku na mail.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#4 Příspěvek od Sadra17 »

firma Black Print ti to i vypálí laserem :D

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

Tímto děkuji vladimirovi za velkou ochotu, nezištnou a trpělivou pomoc. Nakreslil mi požadovanou stupnici k pravítku přesně podle mých přání.
Přílohy
Vodítko.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“