TDA8560 china, nebo náhrada

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

TDA8560 china, nebo náhrada

#1 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, do zsilovače aktivního subwooferu sháním koncový stupěň TDA 8560Q, U nás je už k nesehnání, dávat za něho 500 na ebay a doufat že to nebude čína se mi také nechce. Existuje nějaká náhrada? Pinově kompatibilní? Zkušmo jsem koupil za lacný peníz činkou verzi, sice to hraje ale výkon je dle mě sotva poloviční. Nebo neválí se někomu v šuplíku? Děkuji

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od otakarv »

Já jednou potřeboval do sousedové televize Panasonic vertikál, také u nás nesehnatelný nebo za dosti velkou cenu tak jsem objednal z Aliexpres. Přišly mi IO ale s úplně jiným označením, tak jsem objednal u jiného prodejce, přišly se správným označením ale pro jistotu jsem je poměřil (vevnitř ten IO měl zapojenou diodu na dvou pinech což se dala změřit), ani jeden nic neukázal v obou směrech a na dalších pinech také mrtvo. Tudíž určitě vevnitř prázdno pouze imitace. Naneštěstí jsem byl vždy pryč když mi to bylo doručeno a nestihl jsem otevřít spor. Tak bacha na číňany.

IO jsem nakonec sehnal když byl ve vedlejší vesnici hromadný sběr, tam někdo vyhodil TV Panasonic kde tento IO byl.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

TDA8560Q má náhradu pouze TDA8563Q (AQ), které na trhu už nejsou.
Jinak "poloviční" výkon znamená tlak nižší jen o 3dB, s tím se nedá smířit?
A měřil jsi ho vůbec? Dochází k limitaci?
:wink:
p.s. Jsou využity oba výstupy TDA?

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#4 Příspěvek od dury2 »

Zde jsem ho ještě našel, má s tím někdo nějakou zkušenost?http://www.neon-el.cz/kat3.php?action=show&kat=19

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“