Jakou grafiku do 3k pro AGP?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Jakou grafiku do 3k pro AGP?

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Napø. na http://www.czechcomputer.cz mì zaujaly 2 karty. Kterou z nich by ste volili?

Sapphire ATI Radeon HD 2600 Pro 512MB
Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB

Dìkuji za názory.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

No, tak tu prvni hnedka vyluc z vyberu...512MB nemas sanci vyuzit, tyhle karty vyuziji max. 256MB a za ty pameti tvrde platis. BTW co mas za zbytek kompu?(CPU, RAM)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Už to není HighTech, ale rozhodnì do toho nebudu cpát další prachy. CPU je Pentium4 2,2GHz, RAM 1GB. Ta první grafárna je dokonce o 500Kè levnìjší a podle mì vývojovì o dost mladší. Ta 2. je za 3k, ale je to nVidia :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Hejnicek píše:Ta 2. je za 3k, ale je to nVidia :lol:
No a? Jestli ses fanATIk, tak co resis, pro tebe jasna volba cislo 1 :roll:

BTW na CZC obe karty nemaji a mit nebudou(na 90% dod. lhuta neznama=nejsou)

Nejdriv napis cenovej limit, at se nekam hneme, protoze z toho co pises do toho chces nacpat co nejmin :) ...taky napis naco tu grafarnu chces a co od ni ocekavas(pasivni chlazeni,VIVO, nebo jenom TV-OUT, atp.) a vypada to ze mas preferovanou znacku :lol: , tak napis kterou a ja ti poradim :wink:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hejnicek »

Cenu za grafiku jak jsem psal v pøedmìtu max 3000 Kè a u tìch dvou kandidátek mì zajímá, která dá lepší výkon na hry.
U té nVidie ten smajlík nebyl myšlen špatnì, spíš naopak.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Tak to shrneme...ja jsem si rikal, ze jsem tu cenu nekde videl :) , takze ti jde pouze o ty 2 kousky a z nich vybiras? Jenom znovu rikam ze v CZC je na 90% nekoupis.

EDIT// chtelo by to taky trochu hledat(TESTY JSOU PRO PCIE verze...ale rozdilove by to melo byt cca stejne)...shrnu to tak...7600GT oproti ATIne zastarala...ty chces parit, takze je pro tebe asi dulezity Dx10, ale s tou sestavou to bude asi jedno :wink: , vykonove je po OC!!! v testu nejlepsi ta ATIna, ale bude urco vic zrat nez 7600GT...precti si test, maj to tam rozebrany

ZNOVU pisu!!! je to pro PCIE verze, agp uz dneska nikdo netestuje

http://www.svethardware.cz/art_doc-A7F3 ... 61461.html

Uživatelský avatar
patro16
Příspěvky: 44
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Trenčín - okolie

#7 Příspěvek od patro16 »

radsej doplat 300,-Kč a mas tuto poriadnu ATInu SAPPHIRE ATI Radeon X1950GT, 256 MB DDR3, AGP8x, 2xDVI/ TV-out :http://www.alza.cz/graficka-karta-ati-s ... d73956.htm

ale s tych tvojich co si vybral ty tak by som bral urcite tu 7600-ku uz len pre komatybilitu Nvidie lebo graf. ATI a hlavne tie HD robia strasne blbosti(artefakty) DX10 na tom radeone je aj tak slaby a nic nanom poriadne nerozbehas a vykonovo su tie grafi skoro vyrovnane

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Ja bych taky volil jinak...ale ma svoji hlavu a radil jsem z toho co chtel, 7600GT bude min zrat, ale je slabsi a v cenovem porovnani vychazi lepe ATI...jde mu o body ve hrach, tot puvodni dotaz.

ad 1950GT...jednoznacna volba, v tom s tebou souhlasim

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Stejne pokud nemas Visty tak DX10 je ti na dve veci. Jinak ATI vs. n-vidia to je jako AMD vs. Intel. Prostě není vítěz.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Já mám podobnou sestavu (P4 2.4 a ATI AGP X1600pro). Kdybych měl volit teď, šel bych zase do ATI a bral bych tu, co radí patro16. Měl jsem i nVidii, ale ta ATI mi přijde nějak lepší, co se obrazu týká. Je pravda, že víc žere, měl jsem 300W zdroj, a musel jsem ho vyměnit za 400W, ale jinak jsem s ní spokojenej.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Nakonec to vyhrála ta SAPPHIRE ATI Radeon X1950GT, 256 MB DDR3! Bohužel v kompu nejede. Takže velká smùla. Nabìhne jen ta první obrazovka pøi spouštìní PC a ta 2. ÈB obrazovka s tabulkou výpisu periferií a IRQ už ne. Objeví se nìkolik šikmých barevných èar a ani ne pøes celou obrazovku. Podotýkám, že zdroj je Fortron 400W a oba molex konektory do grafiky mám zapojeny. MB je starší ASUS P4XP-X s AGP 4x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od stepa »

A v jinym kompu jede v poho? Co takhle reklamace? Ted jsem stavel 3 kompy s ruzne vybavenou 1950GT,PRO v.PCIE a zadnej problem.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

Může to být i starým biosem, zkus se podívat po novějším.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
patro16
Příspěvky: 44
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Trenčín - okolie

#14 Příspěvek od patro16 »

Hejnicek píše:Nakonec to vyhrála ta SAPPHIRE ATI Radeon X1950GT, 256 MB DDR3! Bohužel v kompu nejede. Takže velká smůla. Naběhne jen ta první obrazovka při spouštění PC a ta 2. ČB obrazovka s tabulkou výpisu periferií a IRQ už ne. Objeví se několik šikmých barevných čar a ani ne přes celou obrazovku. Podotýkám, že zdroj je Fortron 400W a oba molex konektory do grafiky mám zapojeny. MB je starší ASUS P4XP-X s AGP 4x.
mozno to sposobuje to ze mas na doske iba AGP 4x no neviem ti to povedat na isto lebo na graf. od ATI to nemam ottestovane ale na NVIDIAch to mam odtedtovane tj. ze graf. od NVIDIE ktora ma AGP 8x ide bez problemou na AGP 4x

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Hejnicek »

S upgradem Biosu radìji ještì poèkám, na krabici od grafárny je uvedeno i AGP 4x. Rozhodl jsem se zatím pro 500W zdroj i když v diskuzích na Czechcomputeru k této kartì jsou kladné zkušenosti i se zdroji Fortron 400W.
Zatím ale ten zdroj ještì nemám. Na krabici grafiky mají požadavek 450W zdroj. Grafiku jsem zkoušel na jiném PC, ale se zøíceným OS, ale bootovalo to až k logu XP. Na mém kompu jsem nevidìl ani to logo.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“