Přenosy dat z PC do Androida

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Přenosy dat z PC do Androida

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, existuje Norton Commandér, kterej by z PC W7/32 nebo 64 viděl po kabelu připojenej chytrolín s Androidem jako klasickej disk se všema funkcema? 8.55 z roku 2015 se nechytá, novější jsem nezkoušel.
Nebo něco úplně jinýho ale podmínka je, aby přenosy dat chodily taky z PC do mobilu. Průzkumník z Woken umí jen otevřít adresáře a soubory, kopírovat do PC ale opačně nic. Už mě nebaví rozebírat mobil, tahat z něj kartu a strkat ji přes redukci přímo do PC.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Co to mas za mobil? Mi to funguje a u vsech mobilu fungovalo obema smery normalne z windows

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#3 Příspěvek od marshal »

TotalComm a plugin Windows Media Audio 2 (předposlední v druhé tabulce).
https://www.ghisler.com/plugins.htm (Windows Media Audio 2 (MP3)1.4)

v TC konfigurace/možnosti/doplnky /konfigurovat wfx a najít stažený a rozbalený soubor, buď 32 nebo 64 bit
cit:
Pak se mezi síťovými připojeními zobrazí ikonka MediaAudio2, pod kterou bude váš připojený telefon v režimu "přenos médií".
Naposledy upravil(a) marshal dne 25 úno 2019, 10:10, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

mám xiaomi a při připojení přes USB musím ručně povolit přenos souborů, jinak to jenom nabíjí, ale se soubory nejde hýbat.

Uživatelský avatar
DusanEm
Příspěvky: 16
Registrován: 03 led 2019, 01:00

#5 Příspěvek od DusanEm »

Ja používam "Android file tranfer". Po napojení androidu do PC je treba na androide povoliť USB dátové prenosy, potom na PC spustím Android file transfer. Ten androida detekuje, dostane sa do adr. štruktúry, ale ak chcem niečo prezerať, kopírovať či zapisovať je nutné pred týmto krokom mať zapnutú a odomknutú obrazovku (číselným kódom / vzorom) na androide (určitý stupeň ochrany pred zneužitím obsahu) inak akcia bude zamietnutá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

bu2520 píše: při připojení přes USB musím ručně povolit přenos souborů, jinak to jenom nabíjí, ale se soubory nejde hýbat.
Však tak to má správně fungovat.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

připojím Huawei P SMART k PC (win10). Na displeji telefonu se objeví ve stavový liště "trojzubec". Stáhnu lištu a zvolím režim správy souborů. Chvílu počkám, až se nastaví ovladače a pak v průzkumníku rozkliknu ikonku telefonu v "tento počítač", nebo tabletu - v ní jsou dvě (je li použitá uSD karta), nebo jedno úložiště (pokud uSD karta není vložená), jako flashdisk. Nic víc nebylo potřebný. Věřím, že u Xiaomi, či jiných telefonů Androidního typu je to stejný.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#8 Příspěvek od dred »

marshal - fajn typ s tým pluginom :)

Na prenos súborov v dom. sieti medzi PC a androidom používam Wifi transfer v mobile a IPMsg for Win v PC. je to celkom fajn..

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

Vše je odvislé, co tvůj Android po připojení kabelem podporuje (ADB, MTP, PTP nebo USB Mass Storage) a co má navolené defaultně, nebo jak si to přepneš. Každá předvolba se řeší jinak, takže žádná univerzální rada na to není.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Co ten můj Chuj a wej podporuje netuším. Je v něm Android 5.1.
Jak jsem psal, Norton ho vůbec nevidí. Pokud ho připojím přes kabel k PC, tak se v Průzkumníkovi telefon najde jako TIT - L01 s ikonou mobilu, hodí dva adresáře Karta SD a Paměť telefonu. Dostanu se do všech adresářů a souborů ale třeba náhledy fotek jsou lehce rozmazaný, po zkopírování do PC jsou ostrý. Kopírovat jde jen z mobilu do PC, opačně ne. Karta v mobilu je FAT32.

to marshal: Díky, po instalaci Media Audio 2 v Totál Com telefon vidí, dá se oboustraně kopírovat, vytvářet adresáře i mazat. Ale stále tam je problém, že náhled otevřenej z Totálu je neostrej. Po kopii do PC je ale v pořádku.
Jo a je tam ještě jedna divná věc, pokud chci třeba fotky na SD kartě v adresáři DCIM poslat do jinýho adresáře na ty samý SD kartě, tak to hodí chybu přenosu. A to jak kopie, tak přesun. Mohl bys prosím zkusit, jestli to je vlastnost a nebo mám něco blbě?
Ještě jednou díky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od FHonza »

To neostrost náhledů bude pravděpodobně daná tím že v jpg je v metadatech uložené ještě jedno malé "náhledové" jpg a to se zobrazuje. Při překopírování na pevný disk si pak OS vybuduje vlastní náhled z plného rozlišení, kvůli tomu je ostřejší.

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#12 Příspěvek od LADER »

Mám Honor 8. Připojím jej kabelem od nabíječky do USB počítače. Na ploše se mi objeví ikonka mobilu. Tu otevřu průzkumníkem a můžu si prohlížet fotky, pouštět videa atd..., případně zkopírovat (2GB fotek trvá asi minutu), nebo mazat.
Ještě existuje druhý způsob, kdy nemusím telefon zapojovat do počítače a nemusím jej mít ani u sebe. Využívá toho že data jsou synchronizovaný s Google účtem. A protože po zapnutí počítače jsem automaticky přihlášený na svůj účet, tak si můžu prohlížet fotky i bez zapnutého mobilu (případně instalovat aplikace do mobilu atd...).
Ta synchronizace má i tu výhodu, že když o mobil přijdu a koupím si nový, tak po přihlášení na svůj účet se mi složky zasynchronizují a mám tam úplně vše co jsem měl v původním, včetně kontaktů, historie e-mailů, sms a WhatsApp-u. Fotky a videa samozřejmě taky.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

Celeron píše:Jo a je tam ještě jedna divná věc, pokud chci třeba fotky na SD kartě v adresáři DCIM poslat do jinýho adresáře na ty samý SD kartě, tak to hodí chybu přenosu. A to jak kopie, tak přesun. Mohl bys prosím zkusit, jestli to je vlastnost a nebo mám něco blbě?
Ještě jednou díky.
Ten plugin v TC používám a fungujou mi přesuny/kopie mezi adresářema na SD úplně normálně. Teď jsem to schválně ještě jednou zkusil.
Ale mám Xiaomi MiA2Lite s "čistým" Androidem 9

Aplikaci WiFi Transfer taky používám, ale je to o dost pomalejší, než přes USB. Ale zase to má výhodu, že se spojíš přes WiFi s jakýmkoliv zařízením kde běhá nějaký browser
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od patrikvarga »

Starý dobrý ,, Wondershare MobileGo ,,

Uživatelský avatar
Yman
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2019, 02:00

#15 Příspěvek od Yman »

My Phone Explorer

Odpovědět

Zpět na „Software“