Co je to za firmu?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

V Nemecku na to Turek lepi logo Metz?
Podobne ako Porsche Cayenne, vyrobi sa to cele v Bratislave a v Nemecku sa nalepi stitok.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Přesněji - v Německu to Turek kompletuje ze stavebnice dovezené z Číny, součástí stavebnice je i stavebnice krytů s nalisovaným logem Metz i štítek na zadní stěnu s týmž logem a adresou.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

rnbw píše:A Panasonic, mozno este Sony?
Sony je uz Cina, a panasonic uz tie je to, co byvalo.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#19 Příspěvek od mluno »

Jak to tak čtu, zase další prodaná značka. To mi připomíná, jak jsem div nepadnul do kolen smíchy, když jsem viděl CD-R a CD-RW značky Emgeton včetně toho jejich loga (podle toho, co jsem slyšel od pamětníků, nebyla to nijak dobrá značka magnetofonových pásů). U paměťových karet to ještě vylepšili Emgeton/Flexaret, prostě víc proužů, víc adidas. Také se hodně vyskytuje tesla na všem možném včetně té rezonanční křivky, někdy i pěticípé hvězdy na jejím vrcholku.
Blízkost německa se nezapře, takže kromě "tradičních" českých firem tohoto typu tu máme i německé, které znají ale jen zasvěcení. Teď mám třeba kompakt rollei, v životě jsem předtím o té firmě neslyšel (což ale může být tím, že se o foto a jeho historii zase tolik nezajímám, asi stejný případ) a přitom má prý stoletou tradici, ale současné výrobky s ní také mají společnou jen tu značku.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od FHonza »

mluno píše:Také se hodně vyskytuje tesla na všem možném včetně té rezonanční křivky, někdy i pěticípé hvězdy na jejím vrcholku.
Tesla má ve znaku šesticípou hvězdu. Pěticípá se používala jenom při exportu do muslimských zemí.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

mluno: my, co tu značku pamatujeme, jako další vlhký sen, to bylo něco, co jsme ani od příbuzných v Západním Německu nemohli chtít. Jenže značku Rollei s veškerými právy vlastní nekdy od roku firma RCP z Hamburku (tedy, jestli i ta ještě existuje). A tato firma na jaře 2013 uspořádala výprodej dílů z rozdělané výroby, měřidel, přípravků i strojů v sídle Rollei v Braundchweigu. A já byl zrocna poblíž, jen mě nenapadlo, že RCP vyprodává vlastně produkci Rollei Werke GmbH.
Dočetl jsem se to až doma o pár dní později. Ale prý z toho, co se tam vyprodávalo, už moc poskládat nešlo, to už před veřejným výprodejembyl výprodej pro vlastní.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jezevec »

rnbw píše:A Panasonic, mozno este Sony?
Tak jak jsem už psal. Číňané koupili 51% Panasonicu a TV dělají sami, taktéž Sony.
Jestli ty loga kupují nebo je tam dávají sami od sebe nevím.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

mluno píše:Jak to tak čtu, zase další prodaná značka. To mi připomíná, jak jsem div nepadnul do kolen smíchy, když jsem viděl CD-R a CD-RW značky Emgeton včetně toho jejich loga (podle toho, co jsem slyšel od pamětníků, nebyla to nijak dobrá značka magnetofonových pásů). U paměťových karet to ještě vylepšili Emgeton/Flexaret, prostě víc proužů, víc adidas. Také se hodně vyskytuje tesla na všem možném včetně té rezonanční křivky, někdy i pěticípé hvězdy na jejím vrcholku.
Co má společného Emgeton s Flexaretou? :wink:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#25 Příspěvek od fredis »

No z toho by se jeden...... Dík, o tom jsem nevěděl.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Vždycky jde o prodejnost. Marketing výrobcům dělají i lidi, kteří sledují internetové stránky a fóra (zkuste si u nás vygůglit Tesla, Flexaret nebo Emgeton a po vyloučení současné produkce vám zbude ještě dost výživného čtení, a to i ve švajčiarštině) a stojí jim za to koupit práva na zaniklou značku někdy i dlouho předtím, než ochrana značky zanikne. Značky v bývalém východním bloku populární (a nejen v něm, Tesla se dost dlouho dobře prodávala i v zemích Beneluxu, Meopta s modely Mikroma, StereoMikroma, Etareta a řadou Flexaret byla známá v daleko více zemích, po páskách Emgeton byla sháňka už v 80. letech v celém východním bloku, protože je filmové laboratoře uměly vyrobit už tak kvalitně, že ORWO na ně dávno neměly, o sovětských šmirglech nemluvě).
Proč by kdejaký výrobce nevyužil jména, které bylo na našich trzích známé, když to zvyšuje šanci, že to aspoň někde prodá, i když to s půcodními výrobky nemá nic společného?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“