Dobití elektromobilu za deset minut

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Si koupim poradny sportak s aspon 3litrovym motorem ktery je jen dvoumistny a budu mit stale minimalne 50% obsazenost :-) a zeleni budou pri pohledu na statistiku spokojeni...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Taky, že jo. Zapoměli jsme na Metro v každé dědině, natož na vlak nebo nedejbože autobus, který jede ráno do práce, do školy a odpoledne zpět. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Davidus, ty jseš ňákej moc zelenej. To se ale nějak moc neslučuje s tím co tě živí, co? :lol: :lol: :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#19 Příspěvek od makak »

Davidus píše:Ostatní doprava neexistuje? :lol:
Víc než 95% přemísťování provádím pomocí Dopravy Hromadného Ničení, neboť nemám ani řidičák. Ale jsou situace, kdy jsem rád, že mě někdo z rodiny sveze.
V opačném případě bychom mohli rovnou všechna auta sešrotovat, protože je přece nikdo nepotřebuje, neboť máme "Ostatní dopravu".

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

A máš to! :lol:

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 03:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

termit256 píše:Si koupim poradny sportak s aspon 3litrovym motorem ktery je jen dvoumistny a budu mit stale minimalne 50% obsazenost :-) a zeleni budou pri pohledu na statistiku spokojeni...
Alebo si kup autobus a mozes jazdit aj v BUS pruhoch :D

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 03:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

Ostatní doprava neexistuje?
Existuje veřejná doprava a na cesty do a ze zaměstnání ji na 100% využívám; ostatně jezdit do centra Prahy autem je volovina.
Ale když je ona doprava k dispozici v jiném čase a/nebo místě než potřebuji nebo chci?
Nebo jinak - nějaká "autorita" řekne, "ne, vy na ryby (na houby, do lesa objímat stromy...) nepojedete vlastním (zdaněným) autem a nebudete spalovat (zdaněné) fosilní palivo; jeďte si na kole". No a na toto uděláme nějaký úřad, nebo stanovíme kvótu, kolik kdo smí ujet autem na benzín nebo naftu?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Davidus píše:Bohužel jedna věc která je pravdivá je že si lidé berou od přírody víc než je schopná dát, a nikdo se díky své chamtivosti a sobeckosti nechce uskromnit. Doplatíme na to.
Musíš to brát jako že po mě potopa. :lol: :lol: :lol:
Celý to jde stejně už od konce 60-tých let do hajzlu, ty to už nezachráníš. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

Elektromobil nabitý za 10 minut? Tak já nevím,ale pokud pojedu rychlostí 100km/h s výkonem například 30kW tak spotřebuju 30kWh. Takže musím tuto energii za 10 minut dostat do baterie. To jde? Kdyby měla baterie 1000 V,tak bych ji musel nabíjet proudem 30 A jednu hodinu nebo tedy 180 A 10 minut. počítám to dobře? Výkon vozu jsem jen tak střelil,ale v reálu to bude podstatně víc. Na to už je potřeba pořádný kábl z nabíječky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Právě kvůli tomu velkýmu proudu brzy dojde kapacita hromadných nabíječek, i kdyby tam vedl kabel VVN přímo z Temelína. Ona to totiž není žádná legrace a řešení veškerý žádný...

A to nás ještě chtějí ti političtí vocasi z Rakouska žalovat kvůli dostavbě dalších bloků jádra. Přitom si z nás dělají levný dráty na distribuci z Německa + kompenzační síť.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 09 zář 2019, 14:15, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

Na Rakousko bych se vys… a postavil další JE někde tak u Mikulova, ať na ni vidí až z Vídně.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

No jen aby neoprášili projekt bolševika na JET (Tetov) kousek nad Chvaleticema, ode mě 15 kiláků. Ta by z Rakouska zaručeně nebyla vidět. Ještě v roce 2002 lidi kolem Tetova nevěděli, jestli se budou jednou stěhovat nebo né. Byla definitivně zrušená až teprve kolem roku 2005.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#30 Příspěvek od MiraSt »

p32 píše: natož na vlak nebo nedejbože autobus, který jede ráno do práce, do školy a odpoledne zpět. :lol:
Protože jimi nikdo nejezdil tak je zrušili. Každý jel raději autem. A ještě se tím chlubil, že na to má. Proč asi vznikla hanlivá hláška - "jet mastnou tyčí", nebo "sockou"?

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“