Pračka Electrolux EWF10670W

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#91 Příspěvek od texi »

..tyto uhlíky by se též hodily :

https://www.nadeta.cz/mikrovlnne-trouby ... ?ItemIdx=1

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#92 Příspěvek od jarmilerik »

Problém vyřešen. Byly to uhlíky. Pomohla náhoda. Kolegovi klekla pračka a nechal mi ji na ND. Shodou okolností, tam byl motor sole, akorát slabšího výkonu. Ale uhlíky byly podobné. Tedy pasoval držák, rozteč a vzdálenost šroubů a délka od komutátoru. Akorát měli vývod fastonu otočen o devadesát stupňů. Takže jsem je použil. Upřímně řečeno, dát pět set (sice i s dopravou) za dva uhlíky je fakt síla. Díky všem za snahu.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#93 Příspěvek od texi »

Zdravím přítomné, může mi, prosím ,někdo vysvětlit proč motor SOLE -statorové vinutí - se přehřívá ? Pod pračkou bylo objeveno malé množství rozteklé a rozstříkané černé umělé hmoty. Když jsem pátral odkud se to bere,zjistil jsem ,že z motoru . Při delším pracím programu se cyklus i přeruší. Po zchladnutí motoru a navolení kratšího programu je tento bez potíží dokončen, ale je stále cítit spálenina. Elektronika je ok.
Díky za Vaše postřehy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#94 Příspěvek od p32 »

Prostě ten motor vytáhni, je to na 10 minut práce s hledáním nářadí. No a pak studuj, nikdo ti na dálku neřekne, co tam máš nalito.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#95 Příspěvek od tatramacek »

texi píše:Zdravím přítomné, může mi, prosím ,někdo vysvětlit proč motor SOLE -statorové vinutí - se přehřívá ? Pod pračkou bylo objeveno malé množství rozteklé a rozstříkané černé umělé hmoty. Když jsem pátral odkud se to bere,zjistil jsem ,že z motoru . Při delším pracím programu se cyklus i přeruší. Po zchladnutí motoru a navolení kratšího programu je tento bez potíží dokončen, ale je stále cítit spálenina. Elektronika je ok.
Díky za Vaše postřehy.
Nezatekla ti tam voda ? Obyčejně sole motory jsou spolehlivé. Může být vadný samotný stator, případně rotor. Co se týče té černé hmoty, tou je obalen samotný rotor - proti vodě. Co uhlíky, jsou ok ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#96 Příspěvek od texi »

Voda tam stoprocentně nezatekla, uhlíky jsem preventivně měnil cca před měsícem. Motor vyjmu dnes večer a prohlídnu ho a pak dám vědět. Díky za reakce.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#97 Příspěvek od tatramacek »

Pohoda, kdyby náhodou, tak mám doma X motorů z vyhozených praček. Je potřeba akorát mít stejný počet vodičů a stejné uchycení. Je možné, že ten motor něco přetěžuje. Ložisko atd..
Jsou to bytelné motory, občas do nich jednotka krátkodobě pustí i 750W. Obyčejně berou okolo 250 - 400W.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#98 Příspěvek od texi »

pro tatramacek - poslal jsem SZ.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#99 Příspěvek od texi »

..takže motor venku, žádné stopy po tekutině, jen se omlouvám-není to statorem ale rotor má vyteklou umělou hmotu. Buben se točí bez odporu a rotor motoru také-ložiska nejsou vadná.
Přílohy
foto 005.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#100 Příspěvek od rnbw »

Medzizavitovy skrat - vyhodit. Motorov je vsade plno vo vrakoch, malokedy odchadzaju.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“