Ještě jednou Eagle

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2017, 02:00

Ještě jednou Eagle

#1 Příspěvek od Zruseny_profil_3 »

Ahoj.

Smazal jsem předešlý dotaz protože jsem si myslel že jsem problém vyřešil, ale není to tak.
Stále tedy hledám dobrého kamaráda který má doma nebo v práci Eagle s licencí pro vygenerování Gerber souboru malé destičky 13 x 135 mm.
Já ten návrh snad už opravil, takže by měly býti díry v pořádku.
Mám tam díry pro boxy na AAA článek (dva single za sebou) ale PAD mi jde umístit jen na tu první z leva.
Na ty tři další jsem mohl umístit jen Via a Hole.
Nevím proč tam nejde dát ten Pad - asi je to za hranicí Free verze nebo co.
Přílohy
CAMOutputs.zip
(41.27 KiB) Staženo 77 x
Eagle návrh2a.jpg

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

Nevím jak v té tvé verzi Eaglu. Dříve to bylo tak, že se pracovalo se součástkou DEVICE. DEVICE se skládá z PACKAGE (pouzdro) a SYMBOL (schématická zančka).
PAD o kterém píšeš, je pak součástí PACKAGE (pouzdra).
Vypadá to složitě, ale jakmile to pochopíš, můžeš si nakreslit do knihovny např. "novou součástku", která má PACKAGE s jedním PADem a nějaký primitivní SYMBOL.
Do schématu si nasázíš tolik "nových součástek" kolik potřebuješ padů a připojíš je na vodiče, které chceš.
V BOARD view se potom, kouzelně samy objeví ony nové PADy z "nových součástek".
Jinými slovy, pokud chci samostatný PAD, eagle musí mít pro něj součástku, která musí být umístěna ve schématu. Potom eagle ví, jaký el. potenciál má onen PAD.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od lesana87 »

Ani vytvořením součástky s jedním padem omezení free verze neobejdeš. Jakmile některý pad součástky zasahuje mimo oblast omezení (100x80mm u free verze), nedovolí to součástku na desku položit. A to je to, co tu autor dotazu řeší.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Nebude to jenom omezením, dva střední body délku 100 mm nepřesahují. Domnívám se, že samostatné PADy v editoru spojů přidat nelze, pouze s prokovem - Vias.
PADy v případě potřeby vkládám jako součástku. Pouzdro (package) obsahuje jenom PAD, takže na desce se zobrazí pouze ploška s popisem. Symbol může být libovolný, viz příklad.
Přílohy
Device PAD4.jpg

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#5 Příspěvek od Rellik »

A co si takovou jednoduchou věc nakreslit ve Fritzingu? Tam není žádné omezení a Gerber ti to vygeneruje taky... Já tak dělám desky, které v Eaglu jsou "mimo rozměr"... ;)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“