Sháním Motorek

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
juricaj
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: VSETÍN

Sháním Motorek

#1 Příspěvek od juricaj »

Zdravím všechny zde,
neměl by někdo z Vás el.motorek(y) viz příloha?Je jedno na jaké napětí ,jde mi hlavně o kartáčky.Mám to ze zastřihávače vlasú.Dík i za typ, kde ho koupit.Jura
Přílohy
IMG_20190922_105804.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Taketo nieco byvalo v hrackach.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Zkus napsat něco o typu toho zastřihovače - on to může být obyčejný motorek, ale může být ze zvýšeným výkonem (silnější magnety, uhlíčky místo kontaktních per) podobně, jako jsou u holících strojků.
U takovýho motorku "prosakuje" magnetizmus přes plášť , takže přitahuje železný předměty, rotor při pokusu o roztočení víc "škube" v ruce a ty uhlíčky bývají vidět v dírách na zadní straně.

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bum »

Podobné motorky nabízí Arduino-shop jinak si zadej do vyhledávače modelářské prodejny a vyber si přesně jaký potřebuješ, napětí, otáčky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Čínský kopie původně japonskejch MABUCHI - jdou koupit skoro všude. Ty původní používala třeba i fabrika ITES do tehdejší dětský autodráhy. Byly různý verze lišící se počtem a tloušťkou závitů na rotůrku, ty nejslabší točily slušný točky už při napájení zdrojem s napětím 1,5V a plnej výkon dávaly při 3V, další pak byly až na 9 nebo dokonce na 12V nominálního napájení. A měly i docela solidní výkon - dva tyhle "mabušáky" v tandemovým uspořádání na pylonu nad zádí, napájený 6V ze 4 "buřtů" (motorky paralelně) s dvojicí plastovejch vrtulí Ø120/120 nebo Ø120/150 (byla dostupná v prodávaný stavebnici letadýlka "KOMÁR") přímo na hřídelích roztáhly modelovej hydroglyzér/katamarán o váze kolem dvou kil na rychlost, který normální pramička s dvojicí vesel nestačila.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Mám menší typ 1,2V / cca 7000 ot: WFF-180SH-4026.

Uživatelský avatar
juricaj
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: VSETÍN

#7 Příspěvek od juricaj »

Ne,musí to být motorek těch rozměrů, aby si tam sedl.Říkal jse si,že by mohl mít někdo nějaký výzisk z něčeho.Chtěl jsem použít jenom zadní dekl s těmi kontaktními pery(proto jsem neřešil napětí ani otáčky).Komutátor je ještě O.K,ale jedno perko-kartáček je "přebroušený",druhý celkem dobrý.Je to Wella,před 3 měs.jsem tam měnil baterku,tak je mi to líto nechat tak,ale motorek za litr z ebay určite kupovat nebudu.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#8 Příspěvek od pavelh »

Ahoj,pošli mi do SZ mejlovku něco mám nafotim a pošlu.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“