I-OS kontra Android

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

I-OS kontra Android

#1 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem měl návštěvu kámoše s telefonem od Jabka. Chtěl mi něco ukázat v mobilu a ... vůbec se u mě doma přes ani jednu z mých dvou WiFin nedokázal připojit. Tedy mobil mu psal, že je na konkrétní SSID připojen, IP adresa byla přidělena ve správným rozsahu a stejně se na net nepřipojil. Všichni, co tu byli s Androidem nebo notebookama s Woknama žádnej problém. Nemá Jabko něco jinak ve Wireless Security?
Já mám na obou WiFi : WPA2/WPA-PSK, TKIP+AES, WPS disable.
Když jsem u něj, tak se s Androidem 5.1 připojím bez problému.
Netušíte prosím někdo, po čem jít?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Rovnaký problém som mal s jabkami (NTB aj fon)... Zmenil som v routri WPA2 na WPA a potom to šlo 8O

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale já tam mám kombinaci WPA2 / WPA-PSK tak by si snad mělo jabko vybrat. Čistou WPA můžu zkusit ale pokud není nastavíno WPA-PSK, tak chce to po mě vyplnit IP adresu, Key a Port Radius serveru a netuším, co tam napsat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#4 Příspěvek od piCZus »

Pokud obdržel IP adresu, tak bych chybu v šifrování neviděl, protože k navázání spojení evidentně došlo.
Chtělo to vyzkoušet, kam všude pingne. Prvně na IP adresu routeru tzn. bránu, potom třeba IP adresu 8.8.8.8 a nakonec např. název seznam.cz, jestli funguje překlad adres.
Příště ať si předem nainstaluje nějakou aplikaci pro ping. Zhruba jsem našel tohle:
https://apps.apple.com/us/app/ping-netw ... d576773404
https://apps.apple.com/us/app/network-p ... d289967115

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“