Multimetr RE360D RANGE-automat

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

Multimetr RE360D RANGE-automat

#1 Příspěvek od Duk »

Zdravim, mam uz druhy tento multimetr . prvni pri zapnuti podsvetleni mel chybu ze rozvecoval opozdene (~3s) a efekt jak by se rozvecovala zarivka ze starterem. to udelalo ale jednou hned po zapnuti , pak se rozvecoval hned. Pokud se tomu dala pauza asi pul hodiny opakovalo se to.
Vymenen za druhy kde vse na prvni pohled funguje tak jak ma byt , jen do chvile nez se zapne automaticke vypnuti, za provozu ma spotrebu kolem 2.3mA ale kdyz se vypne sam spotreba se zvysi na 55mA. pouziva se tento obvod https://www.ic-fortune.com/upload/Downl ... -11_EN.pdf
otazka zni pokud ma nekdo tento merak vsimnul si nekdo teto vlastnosti?
je mi to jasny ze je to zavada, ale ci to je obvykla zavada techto meraku vadnym navrhem....
Jde mi o to abych nejel 20km vymenovat a bude to samy u druheho. prece jen vypnuti trva asi 15min a na miste nebude cas zkouset

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Devo70 »

Neriešiť, ale reklamovať a pýtať späť peniaze. Buď vadná séria - každý má nejakú vadu, alebo vychcaný predajca - už raz vrátený tovar predá znova, aby nemusel reklamovať (a platiť poštu).
-ST-

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od petula »

že se tím vůbec zabýváš... Prostě jsi udělal chybu, koupil jsi si levný čínský šmejd. Při ceně 28 euro https://www.hresan.sk/?action=detail&id ... &catg=1295, když odpočteš DPH a následně marži prodejce (20-30%), dostaneš hrubou cenu od výrobce. Co by jsi za tu cenu chtěl zázračnýho? Prostě jsi si koupil měřák pro boháče, kteří ho použijí na 1 měření a po použití ho zahodí. Kup si kvalitní měřák a nebudeš mít tyhle starosti. Kvalitní měřák ti vydrží dlouho... Třeba tento je slušný multimetr pro amatérskou potřebu fluke-113-true-rms-utility-multimeter

Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Duk »

ty budes mit iphon ze. protoze teda to je odpoved primitivniho cloveka, to je cinske "tak si za to muzes sam" co koupis je temer vse vyrobeno v cine, a pokud je protebe urcujici kvalita cena, tak jsi chudak coz jiste jsi dokazal tim zes neodpovedel na muj dotaz.
a proc se tim zabyvam? je to muj konicek tak to resim, ty budes jen prosty uzivatel.
jo a ten tvuj merak nema ani polovinu funkci co ten smejd jak pises, pro mne nepouzitelny k nicemu, teda neco zmeri , ale nemohu mit nastole nekolik meraku predrazenych na mereni kazde soucastky....

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#5 Příspěvek od Drakoush »

V mene otca i syna i ducha svätého, korunujem Ťa mantinelom.
Keď si taký múdry, tak si to oprav sám, bez našej pomoci. Kúpiš paškvíl a čuduješ sa, že nefunguje.
Petula má pravdu...
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Duk »

jsem se jen optal kdo ho ma... treba nevi o tom a dela mu to take. mym dotazem mohl na to prijit ze mu delata taky nebo ne (coz ti nedochazi)
i tesla auto ma pravo schoret na slnici a presto nebyla levna... (nebo to je socka auto??? )
net je plny ubozaku co neco nemaji ale maji plno kecu k necemu cemu ani nerozumi / nevideli. ale musi se jit vyblit sve "moudra" o cinskych vecech nekam
bohuzel je to soucasna doba chytraku co si neumi nic poradne ani postavit , opravit, jen kupuji hotove veci ...

kdyz ho nemas a nevis tak drz hubu a nezvej svate protoze v tomto pripade delas zesebe deb...

a jestli rikas ze jsem chytrak, tak to jsem na 99% to jedno procento opravdu nevim

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Nechtěl jsem reagovat ale musím. Duk se neptal na kvalitu onoho multimetru. Takže proč mu hned musím poplivat jeho nákup protože si nekoupil Flukáče co jsem si koupil já. Kdyby koupil to by byl jiný frajer, patříl by pak do klubu vyvolených?. Ne každý chce a může si dovolit utratit za měřák 4tácky. Chování měřáku není takové proto že stojí tolik kolik stojí. Ten měřák má buď výrobní vadu a nebo a to spíš bude výrobní vada v prodejci, otočí to ještě jednou jinému, třeba to kupujícímu nebude vadit a ani nezjistí že to má být jinak.

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#8 Příspěvek od Drakoush »

To nie je poplivanie, to je pravda, ktorá je krutá, ale pravdivá.
Fluke nie je jedinou značkou, existuje kopec iných, ktoré sú lacnejšie a aj napriek tomu sú bezpečné - s atestom, riadnymi poistkami a testom na prieraz 4kV. Napr. CEM, Elma a pod. Dokedy budete šetriť na nesprávnom mieste?
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Ale tak uz ho nechte. On na to prijde casem sam, jako milion lidi pred nim i po nem. Nakoupi jeste par podobnych smejdu, vyhodi za ne vic penez jak za jeden relativne kvalitni stroj a stejne nakonec skonci u toho predrazeneho znackoveho meraku kterej sice nebude mit integrovanou kalkulacku a radio, ale tomu co bude meriit se bude dat verit. Zkusenosti jsou evidentne neprenositelne a kazdy si tim musi evidentne projit sam :-)

Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

#10 Příspěvek od Duk »

robo, tys jediny to pochopil presne.
Nejsem jen uzivatel. Jak to tady vypada , tak zde jsou jen uzivatele kteri merak maji jen na mereni neceho ale ne na opravy. jen tak mimochodem presnost tohoto meraku je dost dobra, funkci ma dost. zavada je jen ze ma v rezimu uspani zvyseny odber. a proto jsem to napsal aby ostatni se mohli na to zamerit i u jinych modelu napriklad. nebo aby mi nekdo potvrdil ze uneho se toto nedeje u toho modelu.
koukam ze zaty leta se doba zmenila a lide uz jsou jen uzivatele predhanejici se kdo ma vic carek adidas, skoda no....

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

K tomu procesoru máš celkem dobrý datasheet i s aplikačním schematem. Zkoušel jsi zjistit, kudy to "teče"? Asi bych nejprve zjistil proud do pinu Vdd. Nebo je to ještě v záruce?

:wink:

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#12 Příspěvek od Drakoush »

Duk píše:robo, tys jediny to pochopil presne.
Nejsem jen uzivatel. Jak to tady vypada , tak zde jsou jen uzivatele kteri merak maji jen na mereni neceho ale ne na opravy. jen tak mimochodem presnost tohoto meraku je dost dobra, funkci ma dost. zavada je jen ze ma v rezimu uspani zvyseny odber. a proto jsem to napsal aby ostatni se mohli na to zamerit i u jinych modelu napriklad. nebo aby mi nekdo potvrdil ze uneho se toto nedeje u toho modelu.
koukam ze zaty leta se doba zmenila a lide uz jsou jen uzivatele predhanejici se kdo ma vic carek adidas, skoda no....
Neurážaj sa hneď. Máte veľmi zlú vlastnosť - aj tu, aj na soplwebe. Človek Vám povie pravdu a namisto toho, aby ste to ocenili, tak si to budete iba hájiť. Tieto lacné šunty sú nebezpečné, z metrologického hľadiska nespoľahlivé. Robím servis merákov, viem, čo sa v nich nachádza a že to je všetko iba hazard. Ten, kto merák používať vie a vie, čím je osadený, pre toho je bezpečný každý. Problém je, že neznalá osoba sa spolieha na katalógové parametre a tie sú u čínskych merákov hodne nadnesené. Veď to poznáte sami, merák CATIII 1000V a poistky 250V...
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

#13 Příspěvek od Duk »

masar píše:K tomu procesoru máš celkem dobrý datasheet i s aplikačním schematem. Zkoušel jsi zjistit, kudy to "teče"? Asi bych nejprve zjistil proud do pinu Vdd. Nebo je to ještě v záruce?

:wink:
skousel jsem odpojit reprak , proto ze pri propiskavani ma taky velky odber, a tak jsem myslel ze kdyz prejde do uspani ze jde proud pres reprak, nemel vliv. Spatne se dela kdyz se musi cekat asi 15min az se uspi. a pak nechtic se prerusi napajeni a odnova... :-)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“