Oprava Plazma TV LG 50PK550 - se po zapnutí vypne (Praha 15)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filiphromek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 zář 2019, 02:00

Oprava Plazma TV LG 50PK550 - se po zapnutí vypne (Praha 15)

#1 Příspěvek od filiphromek »

Zdravím,
potřeboval bych opravit zdrojovou desku u Plazma TV LG 50PK550. Již několik let zpět se po zapnutí TV okamžitě vypnula, zase zapnula a tak to udělala několikrát až nakonec zůstala vypnutá. Vždy pomohlo vyměnit jeden 22Ω z rezistorů v levém horním rohu fotky. Bohužel, když jsem to udělal asi po 4, vydržela TV hrát asi 5 hodin a závada byla zpět (poprvé to pomohlo cca na rok, pak na druhý a pak už jen cca na půl). Bohužel tato oprava už přesahuje moje znalosti, nevím, jaká ze součástek je vadná, ale předpokládám, že je to něco jiného než rezistory, kvůli čemu rezistory odchází.

Sháním někoho, kdo by dokázal zdrojovou desku opravit, samozřejmě bych mu za to zaplatil.

Díky moc!
Přílohy
deska
deska
Naposledy upravil(a) filiphromek dne 06 říj 2019, 12:18, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

A co máš za tím LG 50PK550?

Uživatelský avatar
filiphromek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 zář 2019, 02:00

#3 Příspěvek od filiphromek »

Product code: 50PK550 - ZE.BEULLJP
Serial no.: 101MAMB7Z307

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Když už měníš odpory, tak měřil jsi i daná napětí? Bez toho nemá smysl pokračovat.
SM je zde

Uživatelský avatar
filiphromek
Příspěvky: 3
Registrován: 28 zář 2019, 02:00

#5 Příspěvek od filiphromek »

Zdravím, napětí jsem neměřil, TV nebyla zapojená. Vzal jsem návod z Youtube a první co dle návodu nesedělo byly odpory, tak jsem je vyměnil. Bohužel nejsem natolik znalý, abych to nějak dále zanalyzoval.
Zvládl byste prosím opravit desku, když bych vám ji poslal? Samozřejmě za úplatu.
Děkuji.
Filip

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Ne, nezvládl. Deska je opravena až když funguje v TV. Já podobnou TV nemám, takže bych neměl kde zjišťovat závadu a ani kde ověřit, že je už v pořádku. Pokud si nejsi jistej, protože to neděláš, tak sem napiš místo, kde přebýváš, když nejsi v hospodě a on se možná někdo zblízka ozve.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“