Pouliční LED lampa

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Pouliční LED lampa

#1 Příspěvek od Sandal »

Zdravím všechny.
Rozhodl jsem se nějak líp osvětlit prostor před domem a koukal jsem po nějaký LED lampě jako třeba tato: https://www.goled.cz/profi-poulicni-led ... w-samsung/ Cena se zdá být velmi příznivá ale chci se zaptat někoho zkušeného jestli těmto lampám vadí častější rozsvěcení.Odhadem 5 až 8x během 6ti hodin.
Díky.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Za tu cenu bych to neřešil, je na to 5-letá záruka a to vyp. zap vydrží i vícekrát za den.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

LED čipu nevadí blikat i milionkrát za vteřinu. Otázka je, jaký to má předřadník. Ale i tady bych se nebál spínání několikrát denně. PS zrovna dneska jsme "omylem :D " připojili 50W LED svítidlo s čipy SAMSUNG na výstup 200V NF zesilovače. Přežilo bez ztráty kytičky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

mi-ro píše:LED čipu nevadí blikat i milionkrát za vteřinu.
To ne, ale počet cyklů ohřát/ochladit není nekonečný (což platí i pro polovodiče v předřadníku). Např. Osram pro LED Star Classic A uvádí 100.000 cyklů, což při 24 cyklech za den dělá 11,4 roku.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Tak to je v pohodě.Díky.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Pokud to není anonymní výrobek China Export. Tam se lze nadít výdrže 10x horší.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

mi-ro píše:LED čipu nevadí blikat i milionkrát za vteřinu...
Jen drobná technická vsuvka: V tomto ohledu je to možná lepší, než párkrát za hodinu. Pokud je to např kombinace keramická LED, hliníkové PCM (ISM/MCPCB) a bezolovo, byste se divili jak se to spoje krásně trhají vlivem teplotních cyklů.
Rozumný výrobce ale záruku snad splní s výrazným přesahem

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#8 Příspěvek od Osmdesat »

Nějak jsem nepobral to jejich srovnání s jakýmsi "tradičním výrobkem" 270 W. Z toho, čím se svítí na ulici a mělo by příkon 270 W, neznám nic, co by mělo podobnou svítivost jako 30W LED. Možná žárovka, jenže těmi se na ulicích nesvítí. Sodíkovky tedy mají účinnost docela vysokou, tam bych pochyboval, že 270W sodíkovka (existuje zrovna s takovou wattáží?) by svítila stejně jako 30W ledka. Takže spíš to bude taková marketingová nadsázka.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

50W sodikova vybojka ma rovnaku svietivost 3600lm (OSRAM, matna, E27, existuju aj ucinnejsie). A zivotnost 24 000 hodin. Potom ju staci vymenit a nemusi sa vyhadzovat cele "ekologicke" svietidlo.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#10 Příspěvek od Osmdesat »

Takže jinými slovy se přechod na LED veřejné osvětlení vlastně ani ekonomicky nevyplatí. K svítidlu za 1500 si musíš koupit výložník za 1000 :lol: K tomu náklady na montáž. Životnost ledek nebude nekonečná, a repase svítidla se zřejmě nevyplatí, takže šup a nákup nových svítidel.
K tomu oslňující ostré světlo s přebytkem modré.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

U nas dali LED svietidla v niektorych castiach mesta, odvtedy pouzivam slnecnu clonu v aute aj v noci... Uplne "idealne" je, ked je takymto svetlom osvetleny priechod pre chodcov a o 50m je dalsi bez osvetlenia.

O 5 rokov, ked to bude vsade, sa "ekologovia" zobudia a zistia, ze modre svetlo sposobuje narusenie denneho cyklu zvierat. Lekarov, co to spominaju pri ludoch, nikto pocuvat nebude.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“