Virtuální zeď pro robotický vysavač

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Virtuální zeď pro robotický vysavač

#1 Příspěvek od Endli »

Zdravím, a mám dotaz, jestli jste se někdo nezabýval principem funkce virtuální zdi pro robotický vysavač, konkrétně RobZone Duoro? Je to už sice starší kus, ale dostal se ke mě jako už ke třetímu majiteli v patřičně opotřebovaném stavu a to zdarma. Jinak by mířil do kontejneru. Postupně jsem si ho dal dokupy, ale teď mám problém s tím, že v domě (starším) nemám prakticky žádné dvě sousedící místnosti ve stejné výšce, takže vysavač většinou zůstane trčet na prahu atd. Origoš virtuální zeď stojí asi 700Kč, což se u tak starého vysavače už nevyplatí a navíc, bych je v některých místnostech využil i dvě až tři, aby nejezdil, kde nemá. :wink:
Zkoušel jsem UV LED (o různých vlnových délkách), ale na žádnou nereaguje, tak tipuju, že tam bude buď vysílaná opticky nějaká frekvence nebo dokonce nějaký digi signál, což už bych asi doma nevyřešil. Vzhledem k tomu, že to vypadá, že pomocí UV LED + fototranzistor funguje to, aby vysavač nenarazil do zdi, tak bych čekal, že to bude na podobném principu. :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

UV? Nie nahodou IR?

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Endli »

IR jsem zkoušel jako první pomocí ovladačů pro TV atd. a taky nemělo vliv.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Je to modulovane, na webe sa daju najst schemy (a programy do MCU) pre iRobot, asi to bude podobne.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Endli »

Aha, tak to se asi moc nevyplatí vyrábět. :roll: Dík za odpovědi :wink:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“