Tom tom Start neuloží čas

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

Tom tom Start neuloží čas

#1 Příspěvek od radioelectrum »

mám navigaci Tomtom start a když zadám čas tak se neuloží, a to ani když je navigace stále zapnutá, přitom baterie této navigace není mrtvá. To má navigace v sobě nějakou baterii či záložní kondenzátor na hodiny?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je to SW problem - bug s pretecenim cisla tyzdna (WNRO). Treba upgradovat firmware.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

A u některých modelů nepomůže ani to.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

a dá se na tento model ještě sehnat mapa?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

"Start" je dost siroky pojem...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Dokážeš v něm najít jakou verzi má Navcore? Obvykle tam je číslo 7.xxx až 9.xxx. Podle toho se dá v tabulkách zjistit která mapa se pro něj musí sehnat. Ale dokud Ti nepůjde čas, tak to stejně nemá cenu. Zkus tu navigaci připojit přes USB k PC a nainstalovat do PC TT-Home a zkusit dát aktualizaci a pak napiš, co to vypsalo. Třeba se dozvíš, že "přístroj již není podporován" :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

verze je 9.057 mapa Europe central 990_8306 nepředpokládám že by ještě byli oficielní mapy, ale něco neoficielního. stačí mi pouze česká republika.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Vykašli se na TomToma a stáhni si do mobilu nějakou appku zadarmo. Budeš s tím mít daleko míň starostí a mapový data aktuální v podstatě furt ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

radioelectrum píše:verze je 9.057 mapa Europe central 990_8306 nepředpokládám že by ještě byli oficielní mapy, ale něco neoficielního. stačí mi pouze česká republika.
Večír se ti kouknu ale devítkovej Navcore zase není tak moc starej. A mapy 990.xxx jsou tak 2-3 roky. Nyní jsou něco kolem 1050_xxxx. Stále jsi nenapsal, co to máš přesně za TT, zespoda by měla být název a verze HW.
Neoficiální to není tak jednoduchý, musí být poléčený Navcore a oflekovaná mapa a hlavně se to musí umět. :oops:
Na Ekkara nedej, jednou jsem jel na mobil do Rakous a ještě před hranicema mě to vycuclo datovej limit na LTE. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:...
Na Ekkara nedej, jednou jsem jel na mobil do Rakous a ještě před hranicema mě to vycuclo datovej limit na LTE. :wink:
No jo, to taky nesmíš používat de bil ní Waze, která bez LTE mobilních dat nestačí ani k tomu, aby se její autoři trefili papírem do (_o_), ale musíš si stáhnout skutečně navigační appku, která si takový pojmenování zaslouží = je schopná pracovat off-line bez back-doorový podpory mobilních dat, jen čistě s příjmem satelitního signálu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

a taky zalezi jak velky datovy pausal vlastni, zejo :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Nepotřebuješ žádný data, pokud appku stáhneš doma na svý wifině a aktualizaci si uděláš těsně před odjezdem z domu - furt máš aktuálnější mapy, i když aktualizuješ třeba 1x tejdně, než ten přiblblej TomTom, kterej vydává 4 aktualizace do roka - a to je ještě musíš mít předplacený...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Bud rad, ze je to starsi typ s verziou 9. Od verzie 10 vyssie vraj neexistuje sposob, ako nainstalovat neoficialne mapy bez platenia...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: TomTom, kterej vydává 4 aktualizace do roka - a to je ještě musíš mít předplacený...
Vydává jarní a podzimní a už asi 2 roky jsou mapy doživotní v ceně přístroje.
A data u mobilu potřebuješ stále, pokud nechceš stát někde v zácpě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Bud rad, ze je to starsi typ s verziou 9. Od verzie 10 vyssie vraj neexistuje sposob, ako nainstalovat neoficialne mapy bez platenia...
Upřesním, Navcore 10.xxx, mapy začínající 10 jdou "léčit" dál.
Jak už jsem psal, nový navigace s Navcore 10.xxx maj už doživotní aktualizace map v ceně, takže "léčit" není potřeba.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Navigace“