220V konektor na RFT Stern Elite 2000 (OIRT)

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

220V konektor na RFT Stern Elite 2000 (OIRT)

#1 Příspěvek od Nagant »

220V konektor na tomto rádiu je prosím, nějaké atypické provedení?
Nynější osmičková šnůra mi tam nepasuje.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Nenašel jsem pořádnou fotku, ale na e-bay je přístroj i se šňůrou točenou, čili by tam měla pasovat šňůra od holícího strojku(je menších rozměrů jak osmička.
tahle
https://www.elektro-svitidla.com/flexo- ... 068759.php?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Kdysi jsem to řešil - už nevím kde jsem splašil síťovou šňůru ke staršímu holicímu strojku, snad Braun, akorát bylo potřeba opatrně naříznout do toho konektoru z obou stran drážku.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#4 Příspěvek od Hifista »

Používá se tam kabel, který se běžně používal i u nás, třeba k rádiopřijímačům Domino.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od elektrosvit »

Ano. Mně se pro změnu rozpadla zásuvka, tak jsem do něj rouboval tu z vraku Domina. Kabely mám od strojků a do koncovek nebylo třeba vyřezávat žádné drážky-pasují přesně. Časem se ke mně dostal i origo šedý přívod.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Díky, zkusím koupit u nás v Š-Hobby tu k holicímu strojku.
Eventuálně pohledám v zásobách, ale rádia TESLA ve sbírce nějak nemám.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

ten kabel byl určen pro holící strojky Charkiv (točitý, černý) nebo Moskva (bílý plochý, dostupné u nás, musely se vybrousit dvě drážky - jehlovým kulatým pilníkem, jinak nešel vložit) pasovaly do tehdejších kazeťáků z tuzexu...šel bych cestou výměny zásuvky za euro standart a běžný kabel z marketu ale chápu že chceš zachovat původní vzhled aparátu
PS. spirálový kabel Charkiv se často používal náhradou k trafopájce, vypadala pak profesionálněji ale táhl jak pružina co zas bylo někdy na obtíž
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od Nagant »

Tak ta pro holicí strojek tam pasuje.
http://s-hobby.cz/elektronika/_39408-fl ... -cerna.htm
Díky za tip.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Já mám takovej neblahej dojem, že ta koncovka se dokonce jmenuje i podle firmy, která ji jako první použila (a pak byla kopírovaná dalšíma legálníma i nelegálníma pajcovatelema právě u těch holicích strojků) - protože se jedná o firmu (a název koncovky) BRAUN ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Jo, říkalo se tomu tak. Japonská klasika byla "osmička" a to užší provedení z RVHP bylo "braun".

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

Zajímavý ale je, že Condor už má tu "osmičku".
Já měl před pár lety problém sehnat šňůru k jedné promítačce, seznal jsem poté, že šlo o konektor "velké Brno".
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Condor má osmičku, protože Unitra a počítáno s vývozem.
Přívodní šňůry Condora byly polské výroby, pamatuju jejich svazky ze skladu, jak rychle mizely :D
Kovopodnik Brno vyráběl těch síťových přívodek několik druhů, dokonce i čtyřkolíkové, které se daly přetočením jakéhosi výstupku použít zároveň jako volič 120/220V. Viděl jsem to u velkého fotoblesku Kovolux.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#13 Příspěvek od elektrosvit »

Kondor je hlavně minimálně o 15 let novější než tato řada rádií. Pozdější východoněmecká rádia už taky měla tu "osmičku".

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

sinclair píše:Kovopodnik Brno vyráběl těch síťových přívodek několik druhů, dokonce i čtyřkolíkové, které se daly přetočením jakéhosi výstupku použít zároveň jako volič 120/220V. Viděl jsem to u velkého fotoblesku Kovolux.
Ty čtyřkolíkové zástrčky budou asi použité u prapůvodního Meoclubu na propojení mezi trafem a promítačkou. Tam se na trafu zvolilo, na jaké napětí máš žárovku (120V nebo 220V) poněvadž se dalo sehnat víc variant dle potřeb (500W, 750W a 1000W). Zesilovač v promítačce jel pořád na 220 V a motor taky.
Je to kulatá zástrčka se čtyřmi kolíky, placatými a jsou natočené tak, aby to šlo zastrčit jen v jedné poloze.
"Velké Brno" je klasika, dvoupin. Mívala to třeba horská slunce a prý i něco v kuchyni. Četl jsem, že to nebylo úplně to nejbezpečnější.
Meocluby od roku 1984 už měly třípin stejný, jako je na počítačích.
Mám magnetofon Videoton STAR a ten má myslím taky už osmičku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Ani som nevedel, ze sa v nejakych nasich vyrobkoch tie konektory C13 pouzivali.

Inak osmicka je IEC C7, "braun" je IEC C1: https://en.wikipedia.org/wiki/IEC_60320

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“