Jak spolehlivě vyhnat myši

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#91 Příspěvek od p32 »

Ne, na to musíš být kandidát na prezidenta jako ti minulí.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#92 Příspěvek od sanoch »

Do zadní části těla "konosuke", co to plácáš za nesmysly? Od kdy je Český Těšín velkoměsto? Docela se divím, s tvými znalostmi, přehledem a rozhledem.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#93 Příspěvek od vladimir »

termit256 napsal(a):
Potkana vzduchovkou zabijes, ale musis ho trefit do hlavy a z blizka.

mùžu potvrdit, ale opravdu zblízka - nìkdy pøed cca 15-ti lety, takže je to snad promlèený :roll: jsem prostøelil potkanovi ze shora z okna hlavu vzduchovkou a nezabilo ho to, jen jsem mu asi provedl lobotomii zaèal se dost rychle toèit na boku dokola, další ètyøi rány než toho nechal

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#94 Příspěvek od termit256 »

Taky jsme to jako decka strileli, kdyz ho dobre trefis tak ze 3m do hlavy, jen kousek popobehne a chcipne. Jde to, ale je to asi jedna z nejmene efektivnejsich metod jak je hubit. Nejake pilovani diabolek je kravina, tam je problem aby vubec prosla kosti, efekt jako u kulky se diky male energii nekona.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#95 Příspěvek od p32 »

Řekl bych, že asi vzduchovky nebyly všechny stejné. :wink:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#96 Příspěvek od sinclair »

To teda nebyly. Ještě na střední, můj dobrý kamarád se posledním rokem učil na učňáku ZUB a nechal mi ve fabrice "udělat" vzduchovku, myslím, že je to model 630 /musel bych se jít podívat/, ale standardní je tam myslím jen pažba a spoušťový mechanismus. Třídrážková hlaveň a pero takové, že to šlo sotva natáhnout. Pak, opatřenou visačkou s mým jménem, mi ji normálně a za normální cenu prodali přes firemní prodejnu.
Výkon se tady u nás vždycky posuzoval průstřelností bukové překližky různé síly a na délku dvorku, tj. asi 8m.
Překližek tu vždy bylo dost, díky přítomnosti LVD Valaška ve městě, od 3mm do 15mm. "Odřezky" u nich někdy byly i kusy 30x30cm i větší, nebo kusy, co měly uprostřed v horní vrstvě dýhy zadýhovaný "suk". Všecky moje počáteční "přístroje" teda měly většinou překližkový kastle :D
Běžná 621 sotva diabolkou prostřelila pouze tu nejslabší, 3mm překližku a v 5mm nechala pouze větší důlek, nebo zůstala seknutá v prvních dvou vrstvách.
Ten můj vražedný přístroj na stejnou vzdálenost diabolkou prostřelil sedmičku a ještě se i zaprášilo z cihly zídky za překližkou..
Potkany tady u nás nemáme, ale když tu byli pár let po sobě přemnožení kosi, co nám žrali 3/4 jahod a pak nepohrdli i rybízem a malinami, sundával jsem je z hřebenáčů jednou ranou, jako růžičky na střelnici. Možná už to pero časem a věkem změklo, nevím, musel bych to vyzkoušet.
Pak se to asi trochu hodilo na vojně. Přestože kosa je cosi úplně jiného, i tak jsem si vystřílel pár opušťáků a jakýsi pochybný odznak. V rámci záchrany cti i výsledků hodnocení celé roty, jsem občas nafasoval dvojnásobek munice a střílel i za spolubojovníky.
To se v 80. letech už dělalo v tom všeobecném bordelu úplně běžně. Velící střeleb podle příkazu velitele roty pak dělal, jakože si furt zapaluje cigáro ve větru a podobně :D Měl jsem určitě i štěstí na dobrou kosu, nebyla pomlácená, když jsem ji fasoval, vypadala jako nová, nikde ani škrábaneček a asi se mi nějak dařilo i nastavení. Prostě souběh náhod ve správný čas..

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#97 Příspěvek od dred »

Mňa stará klasika ešte nikdy nesklamala + vlašský orech, do troch minút úlovok.
...ale zase zastrieľať si v obýváku medzi skrinkami môže byť dobrý adrenalín :lol: :lol:
Přílohy
mice.png

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#98 Příspěvek od masar »

Také si vzpomínám na první střelby v přijímači:
"Četo, směr cvičné terče, jednotlivými ranami, PAL!"
Samozřejmě se z některých postů ozvalo "ta-ta-ta..." a 5 ostrých bylo pryč. :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#99 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty 630 jsou obecně silný (jednu mám) a výhoda je, že malej kluk do cca 12-13 let (dnes to bude i horší) ji nenatáhne, takže si ani neublíží. To flusbrok, to je pro děti relativně nebezpečná zbraň.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#100 Příspěvek od Otkundes »

Na ekologickou likvidaci potkanů ani nepotřebujete "střelnou" zbraň. Potkana stačí utopit. Stalo se mi, že pod odpadovou rourou kanalizace ve sklepě, jsem nechal kýbl. Do něj odkapávala voda z roury, ve které byl vyseknutý otvor po bývalém odpadu z umyvadla. Když jsem po několika týdnech vodu z kýble odnášel k vylití, koukal jsem, co černého to tam v té páchnoucí vodě mám. Dva potkany. Jo, potkal potkan potkana – v kýblu s vodou ve sklepě… :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#101 Příspěvek od p32 »

Ten druhej byl asi plavčík, ale uklouzla mu noha a pak si ji asi zlomil. :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#102 Příspěvek od sinclair »

Ale to bylo tím, že plavali v omezeném prostoru, nedosáhli zadníma na dno a zároveň nemohli po hladkém kolmém plechu vylézt.
Jinak totiž potkani i krysy normálně v kanalizaci plavou s rypákem nahoru, jakoby se nechumelilo..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#103 Příspěvek od p32 »

sinclair píše:Ale to bylo tím, že plavali v omezeném prostoru, nedosáhli zadníma na dno a zároveň nemohli po hladkém kolmém plechu vylézt.
Teď nevím, jestli to bylo k těm potkanům nebo do jiného vlákna k těm kandidátům na prezidenta. :wink:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#104 Příspěvek od sinclair »

Přestaň provokovat. Je to reakce na Otkundes-ův post.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#105 Příspěvek od p32 »

:lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“