Test antény Sencor SDA510

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

TT = technická telata (jednotné číslo technické tele).
Jde o přesnější odlišení schopností: nejde o žádné blbce či tupce, umí ale něco jiného, jen technika se z hlediska jejich potřeb vyvíjí rychleji, než si na ni stíhají zvyknout.
A, přiznejme si, naprostou většinu funkcí dnešních přístrojů potřebujeme jen při uvedení do provozu, pak už se na ně zpravidla nesahá.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

kokun píše: ... "neználky" (důchodce apod. :?: ), co by to nezvládli sami!!! - nebo se mýlím?
Tím "apod." jsem měl na mysli technické antitalenty - takže jsem se strefil 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#18 Příspěvek od BIPOLAR »

To je tím, že někdo jako já, hledá za vším něco složitějšího :roll:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Test antény Sencor SDA510

#19 Příspěvek od tomasjedno »

Hill píše:Právě zkouším tuto venkovní anténu SENCOR SDA510, tak se podělím o první zkušenosti a budu rád, když sem přidáte vaše.
No, mne nejvíc dostala tato zásadní informace:
Popis produktu * HDTV READY
To je tedy vlastnost, kterou se ten produkt zásadně liší od konkurence :genial:
Teď už chybí jen aby to psali i na koaxy.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#20 Příspěvek od keemo »

Coz o to.koax.na to musi byt dimenzovany aj sietovy napajac :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

TT - technická trubka. A za ty jiřičky buďte rádi, nic takového do okna nedoporučuju, k nám dovalily štěnice, které si v rámu udělaly bejvák.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

O jiřičkách ani nemluvit: po vyzdění všech balkónů na jižní stěně už si tam hnízda nelepily. Zato se uhnízdily na čtyřech schodišťových lodžiích na severní straně. A na odbor životního prostředí přišel dopis od bdělé sousedky, že je přece nesmíme rušit při hnízdění. A tento odbor nám okamžitě zastavil práce na zateplování. Po čtyřech dnech došlo k dohodě, že se vynechají ty "obsazené" lodžie, zateplí se fasády, a ty lodžie se pak dodělají bez lešení. Asi už jsem tu někde psal, že odbor ŽP povolil zateplení desítek domů, ale poprvé se stalo, že si někdo stěžoval, jak pravil ten ornitolog, co ho na to poslali. Ale musel konat, aby si občanka nestěžovala "vejš".
Minulý týden tedy zmizela už měsíc prázdná hnízda, vrstvy guwna na rozestavěné izolaci i v těch posledních lodžiích, izolace dokončena i s omítkami. Jen se přitom nadělalo na schodištích daleko víc haňbince, ještě si při kotvení zapomněli vyměnit vrták za kratší a ve dvou lodžiích se provrtali ke schodišti - ten panel tam má tloušťku jen 15 cm, ostatní vrtané jsou dvojité.... V každé dvanáctkrát. To mají zazdít dnes nebo zítra, prostě se uklízela suť znovu a natahá se tam zase.
Promiňte OT, zejména, když mi stavbaři ten koax ochotně protáhli izolací, kam byl potřeba, a ještě přikotvili konzoli, takže kontrolní anténa zase funguje...
A líbila se jim, že by si ji také pořídili.
Vysvětlil jsem jim, že to je anténa pro DVB-T2 asi tak třetí z nejméně vhodných, a že ji mám jen pro kontrolu: když to hraje na ni, musí to hrát skoro na každou.
Horší antény, které jsem na tom místě zkoušel, byly už jen
- Evolveo Jade 1 LTE (360°), absolutní top, síla signálu proti klesající kvalitě se musela trefit pro každý MUX zvlášť
- Evolveo Shark01, druhé místo, zvládla při stejném napájecím napětí i tři multiplexy najednou, pro další bylo třeba najít jinou polohu i napětí, aby se dosáhlo akceptovatelné kvality po akceptovatelný časový podíl.
Jiné podobné atrapy jsem od té doby nezkoušel, možná, že jsem k té SDA510, kterou tam mám napájenou 5 V ze settopboxu, při nichž poskytuje vyhovující signál, s tím třetím místem nespravedlivý. Je dost dobře možné, že by se našlo ještě hodně dalších. které by ji odsunuly v tabulce nepoužitelnosti ještě níže...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“