Zvuk v televízore z Anglicka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

je potřeba zjistit typ chassis. vyfoť nám menu a dej sem odkaz na obrázek,... myslim že to bude nějaká odnož 11AK chassis

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#17 Příspěvek od PeteBurns »

:cry: Prepáčte mi že som tu vyvolal hádku :oops: To som ozaj nechcel, všetkým ozaj dakujem za odpovede, je pravda že televízory som nikdy nerobil, trochu mi to aj vadí, pretože je to tiež veľmi praktická vec..problém je to že je to dosť zložitá vec, hlavne tie modernejšie..nemám problém postaviť alebo opraviť aj zložitejšie výrobky, ale ak by som sa mal od začiatku začať zaujímať o televízory, tipujem že bez niekoho kto by mi vedel čo-to vysvetliť, čiže iba z knižiek, tak to bude rádovo mesiace ale skôr roky - ruku na srdce, kto z vás, čo sa dobre rozumiete televízorom, získal znalosti a skúsenosti za pár mesiacov? :D Sám dobre viem, že elektronika sama osebe je dosť zložitá, sú to roky kým človek veľa vecí konečne pochopí a porozumie ako čo funguje atd..preto som sa obrátil na toto fórum, vidím že je tu medzi vami veľa odborníkov..ja tiež prispievam na fórum, ale tam kde tomu rozumiem :wink: , ináč o tomto fóre som donedávna vôbec nevedel..pretože známeho nemám, ako som už písal, skúsil som sa v jednej opravovni spýtať, tam mi oznámili že to možné nie je.. a presne toto je čas kedy zapracujem, ak to niekto nie je ochotný urobiť lebo to nevie alebo sa mu s tým nechce babrať, skúsim to urobiť sám..pokaziť nemám čo, lebo ináč je aj tak nepoužiteľný..ten televízor má aj rozsah UHF, idú naladiť komplet všetky kanály, obraz super, len ten zvuk..najlepší je na Nove, neviem prečo je lepší ako na ostatných kanáloch..niekedy je celkom počúvateľný..a pretože elektronika nie je problém, iba televízory ako celok, tak sú pre mňa cenné aj heslovité informácie, ako by sa dal tento problém vyriešiť..samozrejme že detaily už si pohľadám kade-tade aby som vedel čo konkrétne a kam zapojiť, aj ako to funguje..ešte pokukám plošák ale mám pocit že už je to modernejší typ, ved má teletext, neviem či sú aj staré typy bez signálového procesora a majú teletext, ale určite si rád zabastlím pokiaľ budem mať aspoň predstavu akým smerom sa uberať, vdaka vám :D Ale výmena vypínača alebo repráku, to by ma trochu podcenil :oops: Už som opravoval aj zariadenia robené SMD technológiou, to je trochu masaker sledovať cestičky aj merať súčiastky, ale tento televízor je z obyčajných súčiastok, takže niečo upraviť alebo dorobiť by som hádam mohol zvládnuť.. :roll: aj tak vdaka moc všetkým za reakcie!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#19 Příspěvek od jano2 »

Nedavno som to tak robil,ako piše kondik,že som vymenil filter 6,5 za 5,5MHz, na malom ,čiernobielom,pre jedneho kamionistu ,ale musel som potočit z jadrom v OMF a ide mu to ,vraj dobre,je spokojny.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#20 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#21 Příspěvek od jano2 »

Ano a u kamionistv ani snat tie požiadavki na kvalitu nie su nejak vysoke.Je rad že mu to ako tak ide,ale montoval som par desiatok zmiešavačov do TV ,pred časom,ked sa hufne vlačili TV z Nemecka,Rakuska a nejak som s tym nemal problemy a nie som nejaki zbehly v TV technike.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Návštěvník

#22 Příspěvek od Návštěvník »

Sendyx píše:Výmìna mf filtrù dost èasto nepomùže, obrazový filtr bývá tak úzký, že signál neproleze.
Pokud to bude pøelaïovat na 5,5MHz , tak je to O.K.
Dále pro kolegu Pete Burns . Z rad zde zveøejnìných jsou optimální rady kolegy Pesko . Nejlevnìjší je zámìna filtrù 6.0MHz , pokud tam jsou .
Jinak paralerní zvuk s výstupem 6MHz . If voliè , plus napìtí a výstup na stávající filtr ZMF . Nesplést s odlaïovaèem v obraz zesilovaèi .
Problém vidím v cenì , protože po najetí na digitální pøenos je Ti celá pøedìlávka na nic . Tak bych asi zaèal zámìnou filtrù . (Pesko)
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#23 Příspěvek od PeteBurns »

Vdaka moc všetkým ešte raz!!! Pustím sa do toho hned, ako opravím menič 12/230V 600/1200W, ten súri, odišli tam spínacie mosfety na primári, sekundárne VN mosfety sú v poriadku..dúfam že sa z toho nevykľuje nič vážne, zatiaľ netuším prečo odišli, všetko ostatné je v poriadku, už to aj provizórne funguje, ale odišlo to ked tam nebolo nič pripojené, akoby z ničoho nič, takže záhada..ak by niekto tušil môže sa podeliť s radou :oops: ale to do tejto rubriky nepatrí takže ešte raz dakujem veľmi pekne za rady a ostávam s pozdravom!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“