Prodlužka s USB brání nabití tabletu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Prodlužka s USB brání nabití tabletu

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Přeji hezký večer. Mám tu několik týdnů starý tablet Lenovo. Taky tu mám hliníkovou prodlužku z Lídla, takovou tu vysunovací ze stolu,která má 3 zásuvky a 2 USB výstupy. Pokaždý, když do této prodlužky připojím nabíječku tabletu, což znamená, že nevyužívám ty USB výstupy, tablet se nechce nabíjet tak jak má. Jednou se nenabil vůbec, po druhé se nabil jen na 99%. Přitom kontrolka stále svítila červeně. Nechávám to v zásuvce přes noc. V jakýkoliv jiný zásuvce tady se nabije normálně, až do zelenání kontrolky. Mám za to, že to nějak souvisí s modulem 5V zdroje v tý prodlužce, kterej to nějak rušením ovlivňuje.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Spíš tablet bude využívat vyšší nabíjecí napětí. Podívej se na jeho originální nabíječku. Bude jich tam uvedeno více a on si je přepíná
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Však používám tu samou nabíječku, která k tomu byla přibalená. Tablet má USB-C konektor (Lenovo tab m10/LTE). Jen v tý prodlužce z Lídla to tak divně funguje. V zásuvce ve zdi bez problému - a to s tím samým adaptérem a kabelem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

USB má jen a pouze 5V. Nic víc. Jinak tomu je s proudem. Klasický USB dá 500mA. Nabíjecí různě. A hlavně, pozor na delší kabely s žílama z namočených provázků.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Tuším, že to stále nechápete. Nevyužívá USB ale nabíječku tabletu strká do zásuvky 230V v té prodlužce a tam mu to blbě nabíjí oproti strčení nabíječky do zásuvky 230V na stěně.
Je to něco takového.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ma ten smejd zapojene vsetky piny?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Artaban001 píše:...Mám za to, že to nějak souvisí s modulem 5V zdroje v tý prodlužce, kterej to nějak rušením ovlivňuje.
To je jen konspirační teorie. Tvoji nabíječku neznámého typu těžko může rušit jiná nabíječka tak fatálním způsobem. Ověř si to nejlépe měřením výstupních parametrů nabíječky v obou rozdílných případech. Jen to může něco prozradit. Jinak o ukončování a vyhodnocování nabíjení rozhoduje tablet.
:wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#8 Příspěvek od tomasjedno »

Napadá mě, že to může souviset s místem (teplota, úroveň signálu, rušení...)

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#9 Příspěvek od dreamer »

mi-ro píše:USB má jen a pouze 5V. Nic víc.
To už dávno není pravda. Mrkni třeba sem:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ok1in »

Jestli nemáš origo nabíje, problém může být v dodávaném proudu. Pokud opravdu nedá reálné 2A, tak tablet nenabiješ (opakovaně ověřeno).
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#11 Příspěvek od teufel »

Prodlužka bude mít asi velký odpor vodičů, tzn, že jakákoli nabíječka nedá dostatečný proud pro nabíjení. Mám stejný problém s telefonem - když použiju kabel s větším odporem drátů, telefon se odmítne nabíjet

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#12 Příspěvek od samec »

Nie je to náhodou nejaká master-slave zásuvka?

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ok1in »

to co píše teufel je druhý nejčastější problém - ten "kabel" měď neviděl ani z rychlíku a ta jedna "vodivá nit", co v tom je, to nedá...
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

samec píše:Nie je to náhodou nejaká master-slave zásuvka?
Dobrý nápad!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Je to prodlužovací kabel, který má tři zásuvky + 2 USB výstupy ( ty nepoužívám). Tablet nabíjím zdrojem (nabíječkou), která byla přibalená k tabletu - tablet je nový a z krabice, ze které jsem odstraňoval igelitovou zatavenou fólii, tajže jsem první člověk, který se toho tabletu dotýkal. Prodložovačka je obyčejný - ne master slave. Akorát je vestavná do stolu. Když se má použít, vytáhne se z průchodky ve stole směrem vzhůru, takže ze stolu trčí sloupek ze zásuvkama.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“