Proč bliká Led pásek

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gastro
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2013, 01:00
Bydliště: Chrudim

Proč bliká Led pásek

#1 Příspěvek od gastro »

Mám stejný problém jako se tu již diskutoval a odpověď jsem stejně nenašel tak se omlouvám.Blikající pásek pod linkou v plném výkonu bliká pravidelně jako blinkr u auta.Vyzkoušel jsem 4 ruzná orig trafa (výrobce výkony)tak jsem usoudil na závadu pásku,za 600 jsem koupil nové dva metry s 12W na metr trafa od 35 po 45 W zapojim na stole a bliká,na všechny trafa,už sem z toho na s.... a u baby klesám hodně hluboko ... Bliká i to poslední 10W tak po 5minutách
Přílohy
74796401_409603353251801_5729805226941087744_n.jpg
74796401_409603353251801_5729805226941087744_n.jpg
Naposledy upravil(a) gastro dne 13 lis 2019, 18:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

To blikání dělá PODZÁTĚŽ = 2 metry pásku s 12W příkonu na 1m dýlky je 24W, když to "krmíš" zdrojem 35W, máš tam 11W nadbytečnýho výkonu, zdroj není dost zatíženej a vypne ho napěťová ochrana. Zkus k tomu 35W zdroji připojit toho pásku ještě 1 metr navíc = celkem 3 metry, jestli to bude blikat i tak ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Dej sem obrázek nebo odkaz na ty zdroje.
U normálního spínaného zdroje neexistuje nic takového jako podzátěž. Nevím Karle, kdes na to přišel.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od petrfilipi »

No já nevím, ale zatížení 24W mi na 35W zdroj nepřijde málo. Je to 66% - to bych řekl, že je tak akorát. Chtělo by to měřit, na zdroj připojit zátěž z odporů atd. Nemůže být problém s "primárem", tj. s 230V stranou?

PF

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Dremarcus »

Nemas ac/ac trafo? Pak to blikat bude
Dremarcus

Uživatelský avatar
gastro
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2013, 01:00
Bydliště: Chrudim

#6 Příspěvek od gastro »

Bliká i 10W

Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#7 Příspěvek od jurosdi »

Sedia Ti napetia????..... tie trafá sú asi všehochut.

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Dremarcus »

Ty trafa mas na 24V a pak 20-60V jedno 15V 500mA a to treti zvrchu je jedine co muzes pouzit. 12V/3A. S tym to pojede. Neni stare?
Dremarcus

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

jezevec píše:
EKKAR píše:To blikání dělá PODZÁTĚŽ ...
Dej sem obrázek nebo odkaz na ty zdroje.
U normálního spínaného zdroje neexistuje nic takového jako podzátěž. Nevím Karle, kdes na to přišel.
Zažil jsem to na vlastní kůži, Pepo. Spínanej zdrojek značky KANLUX s natištěným výkonem 60-110W určenej pro podhledový halogenky s nominálním napětím 12V (výstup přímo z toroidního feritovýho trafa bez usměrnění, naprosto nedefinovatelnej průběh samá špička, navíc nesymetrický půlvlny - ale halogenky na to normálně svítily) po napojení na LEDkový moduly určený jako přímá náhrada těch halogenek začal dělat podobný krávoviny. V těch LEDkovejch modulech je Graetz, 2x odpor a 2x 3 bílý LED - všecko v SMD. Přitom při provozu na halogenky (v podstatě výhradně odporová zátěž s maličkou sériovou indukčností smotanýho vlákna) to "elektronický trafo" docela dobře snášelo zátěž i jen 50W, zatímco když jsem ho zatížil těma LEDkama, musel jsem ke 20 LED modulům po 3W připojit paralelně aspoň ještě jednu 20W halogenku, aby to neblblo. Přitom na stejnosměrným zdroji ty LED moduly odebíraly opravdu 3W každej, rozdíl v odebíraným proudu byl jednotky mA. Takže 20 modulů muselo naprosto spolehlivě dát zátěž větší jak 50W, který to "trafo" naprosto v pohodě snášelo od halogenek - jenže s LEDkama vyžadovalo ještě "kus navíc". Nakonec jsem ho vyhodil a nainstaloval malej 200W PC zdroj s tepelně regulovaným větrákem, aby to nedělalo randál zbytečně. A kupodivu ten PC zdroj běhá i na 10% zátěž 12V větve jak vínko - halt ty "elektronický trafa" budou nejspíš daleko hůř ojebaný, než obyčejnej PC zdroj ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

To je pochopitelný, zdroje pro halogenky mají jinou konstrukci a nesnesou usměrnění na výstupu takže se nedají použít na LED pásky.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

To bych pochopil, kdyby měly z výstupu nějakou galvanickou vazbu a kdyby to usměrnění bylo jen jednocestný, aby odebíralo energii z jádra výstupního trafa jen v jedný polaritě proudu. Jenže v tom Kanluxu byla zpětná vazba indukční pomocným vinutím na trafu a v LED modulech byly malý SMD můstky, takže dvojcestný usměrnění a odběr energie při obou polaritách na výstupu stejně jako do odporový zátěže. To co máš na mysli mě taky napadlo, ale ani vošklivoškopkem jsem nedokázal najít na výstupním průběhu rozdíl mezi zátěží jen halogenama a jen LEDkama - s výjimkou součtu příkonů zátěží. Změřit nějak kloudně proud z výstupu při tý pracovní frekvenci (desítky kHz) bylo nad moje přístrojový síly. Na shodu příkonu jsem usuzoval podle jasu a proudu /napětí změřenýho při stejnosměrným napájení.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Vyhlazovací kondy tam nebyly?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od PavelFF »

Z obrázku je vidno, že tři zdroje ze čtyř jsou naopak přetěžované nebo aspoň nevhodné. Takže je možné, že se brání vypnutím výstupu (což bliká).
Jedině zdroj =12V/3,7A od FK Technics je určen na provoz tohoto LED pásku 12V/1m až do délky asi 3,5m. Pokud pásek bliká i s ním, tak je buď vadný zdroj nebo je to záhada.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#14 Příspěvek od mihal »

Povedal by som že bliká sračkový led pásik. Už som to videl. Po výmene za iný kus z tej istej série to po čase začalo zas. Asi tak 5Hz. Chcelo by to ešte foto tých led, či tam neni nejaké riadenie, ktoré by takýto epi-efekt vedelo spustiť.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“