Nové vydání WIN 10, verze 1909, je k dispozici

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

Nové vydání WIN 10, verze 1909, je k dispozici

#1 Příspěvek od masar »

Upozorňuji na nové vydání "pololetní" verze WIN10, nesoucí označení 1909 (zpoždění 2 měsíce). Nainstaloval jsem ji a zatím nepozoruji žádné problémy.
České iso jsem stáhl pomocí Windows ISO Downloaderu, na oficiální české stránce je zatím pouze 1903.
:wink:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Aktualizace na 1909 je zatím volitelná, aspoň pro stávající v. 1903. Jde o update menšího rozsahu, při aktualizaci z verze 1903 ani nevytváří záložní složku Windows.old. Od úterka se nabízí přímo přes Windows Update. Vyjímečně jsem to risknul a instaloval bez delšího odkladu, funguje bez problémů.
Naposledy upravil(a) Achab dne 16 lis 2019, 09:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Potvrzuji, jde o menší update, instalace proběhne velice svižně. Nevšiml jsem si změn a ani potíží. Vše jede jak má.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Kdysi jsem si naivně myslel, že tým programátorů, který sestavuje a ladí OS, bude mít kromě různých "záplat" a oprav chyb za úkol také zrychlování chodu systému. Představoval jsem si, jak říkají šéfovi "Bille, podařilo se mi náběh systému zkrátit o 1,5s, počítám s prémií..." Opak je pravdou; ještě jsem se nesetkal s aktualizací MS, která by, byť nepatrně, zrychlila sytém. Jako kdyby ty "škatule" už nešly poskládat jinak. Místo diagnostiky sytému se snaží "diagnostikovat" jeho uživatele, sbírat o něm data...
:wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

U Google se taky rychle učí, jak nasírat zákazníky. Je to stejná banda jak MS.

https://insmart.cz/tichy-test-googlu-na ... il-chrome/?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Je. Ale tohle by si ani zlý MS nedovolil; narvat firmám a korporacím betaverzi. Naopak v 10 ve verzi Enterprise jdou snad aktualizace komplet vypnout.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od CZJKP1 »

I já potvrzuji že mi tato aktualizace nepřinesla žádné komplikace.

Tentokrát to bylo beze změn. Ono totiž některé dřívější aktualizace rozhasili nastavení počítače, třeba i takovou věc jako velikost písma.

To mi děsně vadí na Windows že nelze své nastavení exportovat a pak importovat, alespoň o žádné metodě nevím.
I třeba před přeinstalací.

J

Uživatelský avatar
lucasan
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018, 02:00

#8 Příspěvek od lucasan »

zas bych se tolik neradoval ano vyšla nová verze já to sosal na dvou PC přes WinUPDATE i nainstaloval po restartovaní PC se OS spouštělo a nasledoval pád až na podruhé se vše korektně spustilo jak na NTB tak na PC ale vzhledem ke změnám ani nemám důvod provést čistou instalací OS zdá se že vše tak nějak dál funguje v normě uvidíme :lol:

ISO je volně ke stažení na MS webu

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Ten "pád" mohl být rychlý druhý restart z důvodu dokončení instalace. Mám dojem, že u mě nastal taky.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hape »

U mně po instalaci update taky následovaly dva restarty po sobě. Myslím že to tak asi mnělo být. Teď běží počítač druhý den normálně.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Já dělám vždy čistou instalaci, abych měl jistotu, že neobsahuje žádné stopy z té minulé. Instaloval jsem pomocí programu WinNTsetup z PE prostředí (můj oblíbený postup) a průběh byl zcela standartní. Jen si ze staré plochy vždy vezmu všechny Ikony(zástupce), abych si je nemusel pamatovat a doinstaluji několik programů. Nastavení systému dělám podle zkušeností s minulou verzí a protože je jich docela hodně, vedu si jejich seznam. Ale víc jak hodinu mi celá instalace a nastavení nezabere. Po ní ještě provedu zálohu obrazu oddílu s OS a jedeme dál podél temných skal...
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“