Parkovací zóny v Brně a Praze, ano či ne.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Pro motoristy, myslíš si že parkovací zóny jsou v Praze, Brně potřeba, mají smysl ?

ano pro Brno
3
16%
ne pro Brno
2
11%
ano pro Prahu
1
5%
ne pro Prahu
4
21%
je mi to jedno
9
47%
 
Celkem hlasů: 19

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Bordel je hlavně v tom, že se nedá kde normálně parkovat. Tak se bude aspoň vybírat na pokutách a srát na parkovací místa, že?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Bodejť. Auta jsou fuj, voteplujou planetu a jejich řidiči žerou malý děti.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Ale to sa tyka vzdy len cudzich aut.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od FHonza »

termit256 píše:Obavam se ze za 15k by tech aut v centrech moc neubylo a ani parkovist by se za vybrane penize moc nepostavilo.
Pražský magoš vybere něco málo přes půl miliardy ročně za parkování. O rozšiřování P+R se mluví dlouho. Ale jenom mluví. Naposled před volbami kašpárek Dolínek navrhl že by v budoucnu byl vytvořen fond dopravy, kam by šly peníze z parkování. Ale budoucnost nějak ne a ne nastat.

Praha vydala v roce 2016 "Územně analytické podklady". A tam je jasně napsáno
Celkově je ale možné konstatovat, že dlouhodobé využití
parkovišť systému P+R relativně stagnuje na stejné úrovni.
Jenom zapomněli napsat, že je to tím, že se víc aut na P+R nevejde.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#20 Příspěvek od xmurgi »

tomasjedno píše:
xmurgi píše:Zberateľov áut v podobe troch áut na jedného šoféra v byte vylieči skutočne len poriadna raketa za parkovanie druhého a tretieho auta...ročne.
To se ukázala typická závistivá dušička. Nevím, proč by majitel dvou aut, z nichž jedno parkuje ve své garáži a druhé na ulici, vůbec měl řešit, kterému autu zaplatí ulici a které bude odkázané na garáž, bez možnosti je operativně přehazovat (jedno auto stojí 1200/r, dvě stojí 8200/r).
Ja som žiadnu garáž nespomínal a už vonkoncom nezávidím ale realita v našich podmienkach je asi taká, že sused má dve autá. Väčšie SUV na parádu - celú zimu cca. 5 mesiacov bez pohnutia a bez baterky na verejnom parkovacom mieste. V lete sa s tým pohne tak raz do mesiaca. 90% mobility rieši starou rozheganou octaviou. Neriešim, že je vôl a prachy za SUV mohol radšej prepiť. Problém je, že takýchto zberateľov je v okolí niekoľko - extrém je "bazárista - zberateľ" ktorý pri panelákoch parkuje vždy minimálne 5 - 6 áut. Keď človek docestuje v nedeľu večer a parkovanie hľadá ako ihlu v kope sena, tak nadávky na adresu takýchto tiež "spoluobčanov" sú oprávnené a bez závisti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Lenze majitel tych 2 aut si parkovanie bez problemov zaplati (lebo na to ma) a ty stale nebudes mat kde zaparkovat, len za to budes platit...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Yarda1 »

Ty parkovací zóny mi připomínají vtip (?) ještě před plyšákem:
Je potřeba zajistit, aby ve všech stáncích s občerstvením byl dostatek cedulek s nápisem PIVO NENÍ
:-(
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ec1045 »

V Japonsku parkování na exponovaných místech vyřešili tak že pokut nedoložíš, že máš kde auto parkovat tak ti nebude zapsáno do registru, tj. nedostaneš SPZ, platí pro rezidenty. Pro návštěvy je to tak že pokut nemáš gumášku (doklad) kde budeš parkovat tak prostě nemá cenu do dané oblasti ani jezdit. Aneb mají tam systém, že každé auto musí mít vlastní parkovací místo. Česko není Japonsko, ale pokut by zavedli systém ala Japonsko tak by to vyvolalo moc velké vášně, ale problém s parkováním by se vyřešil.


No vlastně nevyřešil, aneb jsme v česku …
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

To já bych měl lepšejší řešení. Přídělový systém. Každé auto by dostalo přidělené místo na parkování, a jak by se odtamtud hnulo, bylo by lapeno a odtaženo na šroťák. Jeho majitel by pak dostal dva roky nucených prací - formou účasti v OHSP (Občanské Hlídce Správného Parkování).
A byl by klid :D

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#25 Příspěvek od PixelOrgy »

Ja bohuzel spadam do te mensiny, ktera se na zavedeni zon tesi - bohuzel bydlim u Mendelovy univerzity, kde studenti ze vsech koutu republiky v nedeli dojedou autem, aby ho tam pak cely tyden nechali stat, protoze se jinak po meste pohybujou MHD... Asi neni potreba zminovat, jak se dobre parkuje ve vsedni dny kolem 18h, kdyz se vracim z prace.. Takze ja jsem vsema 10 pro.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zrovna včera jsem vyhazoval souseda, že mně stojí už pár hodin před bránou. Snad desetkrát mu vysvětluju, ať klidně stojí před mým domem, ale o pár metrů výš, kde je plac jak prase i na dodávku. Ne, ho prostě přitahuje moje brána.

Jenže za mnou každou chvíli někdo jezdí a brblají, že musí stát jinde, kde je zas může vyhodit někdo jinej.

Takže na vesnici je to stejný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#27 Příspěvek od tomasjedno »

A už žere malý děti?

U nás v P10 je před barákem asi 10 m chodníku, u kterého je zákaz zastavení. Jsou tam dvě příčná parkovací stání na pozemku, místo na popelnici a příjezd ke garážím - tak kvůli tomu ten zákaz.
Řidiči rozvážkových služeb to chápou jako výborné příležitostné místo k zastavení a vykládce. Ale občas se najde koumes, který tam zaparkuje na několik hodin nebo i přes noc. Těm pak lepím na čelní sklo, před čumák, samolepku s uctivým pozdravem :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ne, děti nežere, ale pořídil si psa, co štěká tak vysoko, že shazuje netopýry. On je v pohodě, jenže přijede dom, zahulí a zapomene.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

PixelOrgy píše:Ja bohuzel spadam do te mensiny, ktera se na zavedeni zon tesi ... jsem vsema 10 pro.
Vyčkej s hodnocením až to nastane. Aby jediná změna nebylo to, že platíš...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#30 Příspěvek od FHonza »

tomasjedno píše: Těm pak lepím na čelní sklo, před čumák, samolepku s uctivým pozdravem :D
Můj soused, co je už v důchodu si vzal za osobní boj jak naučit lidi parkovat.
Rozdává za stěrače kartičky s nákresem jak parkovat a s nápisem "Tady stojí buď jeden kokot nebo dva řidiči".

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“