Parkovací zóny v Brně a Praze, ano či ne.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Pro motoristy, myslíš si že parkovací zóny jsou v Praze, Brně potřeba, mají smysl ?

ano pro Brno
3
16%
ne pro Brno
2
11%
ano pro Prahu
1
5%
ne pro Prahu
4
21%
je mi to jedno
9
47%
 
Celkem hlasů: 19

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#31 Příspěvek od milosak »

Já bych to v Praze viděl takto, všichni by měli platit za parkování stejně.
Rezidenti, kteří bydlí např. s trvalým pobytem na Petřinách i ti co dojíždějí
do Prahy za prací.
Rozlišovat pouze čas : od 8.00 ráno do 19.00 večer, ale všem stejně.
Rezidenti by měli zadara, pouze od 19.00 - 8.00, samozřejmě zpoplatněný
čas 8.00 - 19.00 zvednout na min. 2x větší částku.
Co na to Pražáci a ti co jezdí do Prahy za prací ?? :wink:

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od FHonza »

Promiň, ale to už je opravdu úplná blbost :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

FHonza píše:
tomasjedno píše: Těm pak lepím na čelní sklo, před čumák, samolepku s uctivým pozdravem :D
Můj soused, co je už v důchodu si vzal za osobní boj jak naučit lidi parkovat.
Rozdává za stěrače kartičky s nákresem jak parkovat a s nápisem "Tady stojí buď jeden ko*ot nebo dva řidiči".
Podobný oučinky má i text: "Ty p*čo jedna zvoraná, nelze tě ani nazvat ču*ákem, protože ten se na rozdíl od tebe aspoň umí postavit !!!"

A 2@ZdeněkHQ - zkus, co dotyčnýmu napoví 10ccm injekční stříkačka, plná motorovýho voleje, vyprázdněná na čelní sklo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mu tím spíš namažu toho psa. To jsou strašný skřeky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#35 Příspěvek od milosak »

FHonza píše:Promiň, ale to už je opravdu úplná blbost :)
Je to jenom momentální nápad a chápu, že neni ideální . . . :)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od robo »

V nedělo v cca 20.00 jsem dorazil domů a hodlal zaparkovat. Ne a ne, zaparkovat podle předpisů nebylo široko daleko kde. Napočítal jsem 6 *dodávka, jedno vetší auto s plachtou a sklopkou a jeden valník. když jsem to projel několikrát kolem dokola nezbylo než zaparkovat ne zrovna podle předpisu, co jiného mě zbývalo, na strom a balkón auto nedám, jsem začal uvažovat jestli modré zóny přece jenom nebudou mít nějaký pozitivní přínos pro místní.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od FHonza »

Přál bych vám to, u nás to kromě 1200,- z peněženky nic nepřineslo

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#38 Příspěvek od xsc »

Samozřejmě, je to jen daň bez jakékoliv služby.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od forbidden »

Možná to někde přínos nemá, ale v Brně je studentů jak nasráno. Jejich aut taky. Ti tu trvalý bydliště nemají a určitě si drahý rezidentní stání kupovat nebudou. Dochází k tomu, že jsou z centra vytlačovaní na periferie města, mimo modrý zóny. Tady na Kameňáku je to hodně znát. Stejně jako lidi, co jezdí do Brna do práce. Prostě auto nechají někde na sídlišti a dojedou to sockou. Prostě mi logicky vychází, že to musí pomoct. Pokud to teda někdo bude i kontrolovat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Hubert_79 »

forbidden píše:Pokud to teda někdo bude i kontrolovat.
To si piš, že bude. Město si příjem z pokut nenechá ujít. Budou to kontrolovat ozbrojení šimpanzi (MP) nebo bude jezdit auto s kamerami. Už ho taky mělo Brno půjčené z Prahy :lol:
Jinak - borec s přelepenou značkou (2SZ přeměněno bílou samolepkou na 2S7) na to dojel. Šli ulicí dva městapáci, datlovali do tabletu značky aut. No všimli si toho přelepení, nadatlovali, zatelefonovali a za 20 minut přijela odtahovka. Dobře mu tak, zmetkovi.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#41 Příspěvek od xsc »

Samozřejmě, že to kontrolovat bude. V Praze se na tom "milá" firma Eltodo dobře pakuje, stejně jako na zbytečně nepřetržitě běžících semaforech (jsou placeni za čas, kdy to běží...).

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#42 Příspěvek od Yarda1 »

ZdenekHQ píše:Zrovna včera jsem vyhazoval souseda, že mně stojí už pár hodin před bránou. Snad desetkrát mu vysvětluju, ať klidně stojí před mým domem, ale o pár metrů výš, kde je plac jak prase i na dodávku. Ne, ho prostě přitahuje moje brána.....
https://debaty.net/discussions/2852626- ... -odtahnout
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#43 Příspěvek od FHonza »

forbidden píše: Dochází k tomu, že jsou z centra vytlačovaní na periferie města, mimo modrý zóny.
No a mimo modrý zóny to místní naštve že najednou nemají kde parkovat, takže se posunou dál od centra. A tohle se bude opakovat, až budete mít modrou zónu všude. Nehledě na to, že městské části bez zóny budou přicházet o příjem z výpalného, tak se budou snažit jí zavést (v Praze si magoš dělí výpalné půl na půl s radnicemi).
Jak jsem psal, přál bych vám, aby to k něčemu bylo. Bohužel skutečnost z centra Prahy je přesně opačná :(

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#44 Příspěvek od sinclair »

Tady v městečku už to v tichosti na pár místech aplikovali taky. Údajně z toho důvodu, že na panelákových parkovištích parkují fakt velké služební dodávky, které zabírají 1,5 místa.
Byl kravál kvůli dodávkám a počítám, že bude kravál i kvůli modrým.
V podstatě tu po 17.00 nelze u žádného většího bytového baráku zaparkovat.
Sere se i na hasičskou uličku, sanitky projíždějí taktak a na krev, protahujou se uličkami, kde mají max. 20cm navíc. Širší/větší hasičské auto nemá šanci se tam dostat, nejde to ani po trávníkách, všecky okraje travnatých ploch jsou plné. To nemusí časem skončit dobře.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty modré zóny se vždycky městem rozlezou jak mor. U nás to je na Praze 6 snad všude a kde to není, je narváno. Máme i pár plácků a kusů ulic kde to není a tam je narváno auty furt.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“