Samsung UE40D5500 nestartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#16 Příspěvek od Lubanec »

Dobrý den všem..Nebudu zakládat vlákno omýlané tv,ale nevíte,proč po výměně nand mi tv pořád restartuje dokola?Měl sem objednanou tuto a dal jí tam a prd :-/ Díky za rady

https://www.ebay.com/itm/1x-K9GAG08U0E- ... 3298945336
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Heno »

Pretože ten číňan nedeklaruje, že je testovaná v TV po nahratí, len deklaruje, že je nahratá, ale čím, to už je druhá vec.
Raz som ho zo srandy skúsil, že čo tam dáva.
Aby som sa pozrel a zanalyzoval obsah pamúäte čo mi poslal a vysvitlo, že nahral pár bajtov na konci aby sa nemohlo povedať, že je pamäť prázdna, ale samozrejme to v TV nefungovalo.
Skrátka je to podvod.
Sťažuj sa a vráti ti peniaze. Má ich dosť, lebo už odrbal množstvo kupujúcich.
On predáva na 20 nickoch naraz, tak mu je jedno, že mu nejaký zrušia, otvorí si nový a odrbáva dalej.

Pamäť sa dá rozbehať aby išla, ale o to jemu nejde.

Dokonca sa dá už korektne rozbehať aj stará originál pamäť čo tam bola pôvodne osadená od novoty TV, ktorá ti teraz zhavarovala.

Týmto upresnujem a mením to čo som napísal asi pred 2 rokmi, že nemá zmysel mazat starú pamäť a znova nahrávať.
Má to zmysel a dokonca je to spolahlivešie a lacnejšie ako kúpiť novú prázdnu.
Avšak len pre toho, kto vie pred zmazaním prečítať BBT (bad block table - tabuľku vadných blokov) a musí samozrejme vediet, kde sa v pamäti nachádza a následne vytvoriť z overeného dumpu náplň podľa tej tabulky aby vadné bloky boli preskočené.
Jediná podmienka je, že origoš pamäť niekto predtým nevymazal programátorom, pretože tým zmazal aj BBT a že samotná BBT nie je poškodená, čo väčšinou nie je.

To je v kocke to čo sa lahko píše a ťažko realizuje neznalému.

Mne to funguje, urobil som ich za posledný polrok asi 80 a nevrátila sa ani jedna.

Kludne to môžem aj napísať kde tá BBT je a ako sa označujú vadné bloky a ako sa preskakujú a dokonca poslať opravenú náplň ak dostanem pôvodnú, ktorá patrí k danej pamäti.
Lebo ručne editovať 2GB je o hubu, ale ja už mám na to napísanú aplikáciu, ktorá ten dobrý dump vytvorí behom 2 minúť.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#18 Příspěvek od Lubanec »

Hezký večer..Mám na vás ještě prosbu..Dá se tem nějak nahrát aplikace např. youtube?Nebo i internetový prohlížeč?Nic takového v tv nemohu najít..otázka je,šlo by to?
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#19 Příspěvek od anca1 »

Zdravím všechny. Poprosila mě sousedka (starší paní), koupila si před měsícem set top box a minulý týden ji odešla televize- Samsung UE37D5520.
Závada je stejná, jako ta, o které se píše zde na fóru - zapnutí TV...logo...restart...atd.
Obrátil jsem se se SZ zprávou na uživatele "Heno" ,ale zatím mi se neozval!
Prosí, nemáte na něj někdo kontakt? Děkuji.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Heňo se odstěhoval do Humpolce. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Tak nějak, obrať se na SAHY. :wink:

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#22 Příspěvek od anca1 »

Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“