Kam ho nakopat???

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Kam ho nakopat???

#1 Příspěvek od Crifodo »

Závada: nefunguje přepínač světel - ovládání z jednoho místa v sestavě "6" + "7" + "6".
Po rozhrabání všech krabic a zmapování instalace výsledek, propoj jedné z šestek se sedmičkou má přerušenou žílu. Kabel u přepínače 7 (spíš asi zatažené CY do trubky nebo rovnou zaštukované) ve složení žz-žz-m-h 2,5mm², na druhém konci jako CYKY4x1,5 č-č-h-žz přeznačená na č. Modrá je neprůchozí.
Krabici s propojem jsem nenašel, to prase psí nelidský to někde ve zdi napojilo. Co s ním?
Přílohy
krabice_rozboc.jpg
krabice_7.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

V první řadě musíš vědět, kdo to udělal.
A to bude asi dost těžký, k tomuto se nikdo moc nebude hlásit...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Tohle je skoro běžný způsob práce najatých šestkařů.
Jsou to běžné, podle matných žil dále oholené a zasádrované CYKY, které byly zrovna v době výstavby levné. CY drát ve 200m a 500m kolech bývá o hodně lesklejší.
Barevné uspořádání i počet žil v kabelech, to je až druhořadé, podstatná je cena.
Oni přece při zapojování vědí, který drát je který a proč...
Někdo další je jim jedno. Funguje to? Funguje! Tak držte tlamu :D
Nikdy jsem například neviděl revizáka, při výchozí revizi, otevřít byť jenom jedinou větší krabicu.
Maximálně tak rozvaděč či motorovou zásuvku, kde to lze s nižším IQ ještě splést.
Tihle šestkoví plantážníci to už dávno vědí, kam se revizáci dívají a kolik na to mají času.
Jedna rázem přerušená žíla vypadá spíš na vrtání někde poblíž do zdi.
Co ta ploštica dole ??? :D

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

to jsem kdysi řešil-nefunkční přepínání.chodba 50m, výměna 6+ několik 7 + 6 za tlačítka a do jedné krabice impulsní relé,např.
https://eshop.elkoep.cz/smr-k-230v---de ... 00101.aspx

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Jednoduchá odpověď. To se musí vysekat bude to stát XY neodpovídá to normám. A pokud nesouhlasíte najděte si někoho kdo to udělá já jsem tady nikdy nebyl.
Jinak za nějakou dobu se něco posere - oni tebe volat nebudou neboť jsi to neopravil pořádně, a ten co přijde po tobě z tebe udělá hňupa.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#6 Příspěvek od weed_smoker »

Podobně vypadá instalace ve sklepních prostorách domu,kde teď bydlíme.Mix CYKY s vodičema CY vtáhlejma do bužírek.V jednom místě je z PEN odbočeno v půli cesty "původního" drátu,kterej je 12-15mm odholenej a druhej k němu tiskne stará šroubovací svorka.Zatim to je nenahozený a asi to tak zůstane,jsou tam vlhký stěny.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#7 Příspěvek od kovar »

Je to něco jako "dvojitá plná čára" na silnici.Nenabouráš do ní a přesto po ní jede proud aut! :D Co záleží na nějaké barvě izolace.Hlavně že je tam drát né?
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Na barvy třeba i sere pes, i na přeznačení žlutozelené. Ale nahovno je ten z každý strany jinej kabel, co ho prase smotalo někde v půlce trasy a zaházelo omítkou.
Já třeba i vím kdo to je, ale dneska to už bude buď 70+ dědek a nebo už mezi náma ani není. Jeho "dílo" ho ale pořád reprezentuje. :barf:

Majitelé to asi budou chtít nechat jak to je, žádný přesekávání. Ještě tak kdybych nějak bezpracně našel přesně místo přerušenýho napojení tý prasárny.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Prerusene to bude v tom spoji, skus priviest na jeden koniec fazu (cez ziarovku), na druhy nulak, niekde by sa to mohlo prejavit. Ak to nebude stacit, tak nejake vyssie napatie.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#10 Příspěvek od kovar »

Zkus si pořídit tohle.Já jsem s tím velice spokojený!
https://ru.aliexpress.com/item/32683853 ... f7ZgI-4bHM
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

I kdyby se povedlo místo spoje CYKY kabelů najít s cm přesností, bude to problém. Regulérní spoj bude znamenat dvě krabičky, myslím.
Je to pěkná sviňárna.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#12 Příspěvek od kovar »

To dáš!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

No já se domnívám, že primárně tu jde o to, jestli to někdo bude ochoten zaplatit.
Protože z pohledu uživatele to je jenom: "Porouchaný rozsvěcování světla, asi nějakej vypínač nebo tak něco".
Hodně lidem se bude po tomto zjištění těžko vysvětlovat, že to "vypínačem" fakt není, že oprava bude stát poměrně hodně a neobejde se bez sekání ve zdích.

Uživatelský avatar
ramici
Příspěvky: 143
Registrován: 13 led 2010, 01:00

#14 Příspěvek od ramici »

kovar píše:Zkus si pořídit tohle.Já jsem s tím velice spokojený!
https://ru.aliexpress.com/item/32683853 ... f7ZgI-4bHM
Anebo PE2019/11-11

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

sinclair píše:No já se domnívám, že primárně tu jde o to, jestli to někdo bude ochoten zaplatit.
Vždycky nejde o komerční zakázku. Primárně mě nejvíc sere, že se v životě setkávám čím dál víc s neexistující zpětnou vazbou. Dobytek spáchal prasárnu a dostane přes držku. Stává se pravidlem, že to vyžere někdo jiný. Od státofirem, spolky vítačů a dobroserů, výrobců sraček, až těm jednotlivým malým čuňatům.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“