Baterie AA/AAA Varta Longlife Power z Kauflandu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Nezmysel. Duracell vytecie takmer vzdy a GP alkalicke dokazali vytiect aj nerozbalene.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#17 Příspěvek od milosak »

rnbw píše:Nenabijacie baterie pouzivam jedine tam, kde je minimalny odber. Preto je pre mna dolezitejsie, ci bateria vytecie alebo nie. Medzi najhorsie patria Duracell a GP.
Ja používám do naší autonomní mechatroniky Duracell, zařízení mají
min. odběr a výdrž, podle přístupů 1 - 3 roky, nikdy nevytekly, to by
byl průser při ceně zařízení !

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

1-3 roky je nic. Skusal si s niekedy priblizit k deklarovanej dobe zivotnosti? Mam tu nejake baterie Toshiba, kupene asi tento rok (alebo minuly?) v Bille a je tam datum 2026.

Pri vysokej cene zariadenie odporucam pouzivat litiove baterie.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#19 Příspěvek od milosak »

Ta je tak o 10 let navíc ?

Aha tak sory, do vložek máme dokonce výrobcem předepsané lithium 3V
duracell a do kování tam jsou 1,5 V AAA duracel ultra alkalické, které
jsou do roka v hajzlu, takže zkusím od Varty AAA lithiové .... to
mě nenapadlo

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tu stránku tady už tuším někdo zmínil:

http://www.nejlepsi-baterie.cz/
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Michal22 píše:Já už delší dobu kupuju v Penny ty modrožluté Varty, zatím bez problémů.
No vidíš a já jsem a asi před půl rokem koupený osmice dvě vyhodil. Jedna tekla, 0V, druhá měla 0,8V. 6 ks jsem dal do vnitřní jednotky meteostanice. Zatím jedou.
Potřeboval bych něco do měřáku větru a srážek, abych tam nemusel dlouho lýzt, je to vysoko. Zatím tam jsou 1,5 roku originály, co byly přibalený k meteostanici, neznámá značka.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Já se teda musím přiznat, že jsem vytečenou tužkovku neviděl ani nepamatuju. Používám různý zlatý GP Ultra, nějaký Panasonic, Philipsy, Duracell i kdysi obyčejný Varty z Hornbachu. Všechno alkalický.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od eleferner »

Ja jsem alkalicke baterie hodil pres palubu uz minimalne pred 4 lety, protoze zacala byt naprosta loterie, jestli vytecou nebo ne. A bylo uplne jedno, jestli to byly Varty za 50 Kc/ks nebo noname Cina za 5 Kc/ks. Co mi alkaliky znicily "lepsi" meteostanici a jedno dalkove ovladani, tak uz kupuji vyhradne lithiove. U lithiovych baterii jsou totiz (zatim) vyrobci podelani, ze by to lithium mohlo na vzduchu zacit horet a tak si na te tesnosti davaji zalezet. A na rozdil od akumulatoru maji plnych 1,5 V. Ano, jsou drahe, ale pro zarizeni s velkou spotrebou (fotaky, radiove vysilace) a venkovni pouziti (horko/mraz) nic lepsiho neni. Vyjete baterie z techto "narocnych" aplikaci pak jde bez problemu dojet na smrt v dalkovych ovladacich, hodinach a jinych nizko-spotrebovych kramech.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

Loni mi tři Panasonic nepěkně poničily jednu z PU120. Ani nevím, jestli to ještě půjde spravit. Přepínačové plochy jsou ok, ale spoje pod tím baterkovým šuplíkem jsou zelený a nakvetlý..

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“