Občasné probliknutí monitoru u PC s WIN10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Občasné probliknutí monitoru u PC s WIN10

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj,
v práci se nám na několika strojích (i desktop, i notebook) objevil následující problém: připojené monitor(y) občas probliknou, jako by na chvíli vypadla data z grafiky (zhasne podsvícení, kontrolka monitoru svítí, nezmění barvu).(jeden kolega používá dva monitory z jedné grafiky, ostatní jedou jen na jeden)
Vliv monitorů, kabelů i grafik jsme vyloučili, problém je na 99% v PC s WIN10.
Uvedený jev se objevuje od letošního roku, dřív se s ním nikdo nesetkal.
Pravděpodobně by to mohla způsobit některá aktualizace systému?

Nesetkali jste se s tímto, prosím?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Podobny jev pozoruju taky ale dela mi to pouze Chrome, v praci jedu hlavne v prohlizeci a obcas jakoby se aktualizoval, na vterinu-dve okno zmizi, cerna obrazovka a pak se objevi. Na jinem monitoru mi bezi vzdalena plocha a tam se to nedeje...
Nicmene nemam cas zjistovat kdo/co za to muze, udela to tak jednou za 2 tydny a ten ntb potrebuji k praci...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

MS praví...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Já několikrát, naposledy předvčerem. Tak jsem se podíval do historie aktualizací a "vono jo" - aktualizace ovladačů Intel Corporation - Display.
:wink:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

serviceman - ale podle toho, co popisují, se jedná o nějaké blikání s kratší periodou. Nám to tady dělá to, že to třeba jednou za den problikne na 2 sec.
To se nedá zareagovat a zkusit spustit Task Manager.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Taky za mnou přišel kolega, že mu občas, třeba 1x za 2 dny, na 2s zhasne jeden z monitorů, připojený na NB s W10. Jako prvotní jsem přehodil monitory a už se týden neozval. Takže nevím prakticky nic.

PF

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

U mě žádný problém není. Poslední aktualizaci ovladače Intel HD Graphic 510 (26.20.100.7263) mám z 15.11.2019.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Tak to je jasné, to budou ty děravé procesory od Intelu, jak tady odborníci psali. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám Win 10, poslední verze 1909 a monitor připojený přes DVI ke grafice nVidia Quadro FX 3800 a problém jsem nezaznamenal.
Ani na notebooku (OS stejný) s Intel Core2Duo a integrovanou Intel grafikou se mi to nestalo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

Mne to robí takisto na Windows 7. :( Grafika je integrovaná GMA X4500. Aktualizácie OS mám zakázané, lebo svchost požieral pamäť.
-ST-

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#11 Příspěvek od josef_novak »

@Michal22: Řešil jsem tohle se švagrem, začalo mu to dělat od verze 1904, zkus podle tohoto videa vypnout řízení spotřeby pro PCI Express. Dle odezvy pod videem to pomáhá a švagr už si také nestěžuje.
On měl monitor připojený přes Display Port a přes něj už se po "blikanci" neprobral, musel jej vypnout od napájení a znova připojit. Po přechodu na HDMI port se alespoň obraz na monitoru objevil zpět. Má nVidii a zkoušel i "NVIDIA DisplayPort Firmware Updater", ale už zůstal na HDMI portu, i když má přes DP možnost 10-bitové barevné hloubky.

P.S.
Hmmm, on si tady p32 dokonce hojí mindrák z jiného vlákna, jak roztomilé :lol:

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od lesana87 »

Mně to dělá i v XPčkách, když mi padá hlava u počítače, najednou zhasne obrazovka, já se leknu, cuknu myší a obrazovka se zase rozsvítí. Tak jestli to nemůže být třeba tím.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Nakadah »

S něčím podobným sem měl problém nedávo ale na Win7. Resetoval se sporadicky desktop windows manager. Co se dělo šlo krásně vidět přes prohlížeč událostí. Co to ale bude dělat u Win10 netuším.

U mě to byl nejspíš platform update pro SP1, nějak si to nerozumělo se starým NB Lenovo 3000 N200. Musel sem to přeinstalovat a všechny update OS si vychutnat přes windows update a nikoliv přes WSUS offline update. Celkem sem NB přeinstaloval 3x, než sem to pořešil :D

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od eleferner »

Neco podobneho se mi taky zacalo dit po aktualizaci na W10 sestaveni 1904 - kdyz z taskbaru prepnu treba na maximalizovane okno Firefoxu, tak je 1 az 2 sekundy obrazovka cerna. Vsimnul jsem si, ze to dela hlavne kdyz je hodne vytizeny procesor. IMO je to ciste SW problem, monitory nehlasi ztratu signalu ani nic podobneho. Dela mi to na dvou ruznych PC a na obou je procesor AMD Threadripper (to muze byt jen nahoda), ale uplne jine grafiky (nova Geforce vs. 4 roky stary Radeon).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od xsc »

Je to SW problém v dementním ovladači, dochází k restartu driveru. HW je za tím málokdy. Bohužel, někdy se toho nejde zbavit - mám kartu od Nvidie, která chodí OK pod XP, Vistou, Win7, Win8, ale ve Win10 se restartuje prakticky pokaždé, když pustím nějaké video. Dřív to šlo obejít vnucením driveru pro W7/8, novější Win10 se tomu brání. Takže s Win10 neřešitelné.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“