Nabíječka z PC zdroje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PavelFF

#46 Příspěvek od PavelFF »

Dostal jsem z ní 7A. Možná by šlo víc,
Velikost max. proudu je nastavená autorem zapojení na 7A.
Proudové omezení má na starost IO1a. Pokud bys chtìl zvìtšit proud, musel bys zvìtšit hodnotu P1 nebo zmenšit R4. Jenomže pak by byl zas pøetížený boèník R1. A samozøejmì to musí dávat PC zdroj , aniž by se poškodil.

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od maja19 »

Díky za radu. Nepotřebuji více ampér. Spíš přemýšlím jestli budu s touto nabíječkou spokojen.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#48 Příspěvek od rezis »

Stavel jsem asi tri tyto nabijecky a v pohode. Jinakl jeste pro jistotu nerusim tu zpetnou vazbu ale zvedám napeti zdroje naprazdno na cca15V (pro jistotu ze regulator nebude regulovat) :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od maja19 »

Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#50 Příspěvek od Filda »

maja19 píše:Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???
tak jestli začala svítit ledka "udržovací režim" tak je baterie nabitá.

Uživatelský avatar
maja19
Příspěvky: 41
Registrován: 01 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od maja19 »

Filda píše:
maja19 píše:Tak baterie v autě se nabila na 14,4V a pak začal klesat proud na cca 140mA. Pak se nabíječka vypla. ???
tak jestli začala svítit ledka "udržovací režim" tak je baterie nabitá.
Zelená LEDka začala svítit a začal se snižovat proud. Když tak bylo 140mA tak se odpojil výstup. Musel jsem odpojit aku, zdroj vypnout a zase zapnout a aku připojit. Myslel jsem že v tom udržovacím režimu je to třeba týden? Asi jo, jen neco to vypíná. Dnes si budu zase s tím hrát.

PCmaniac

#52 Příspěvek od PCmaniac »

PavelFF píše:
Dostal jsem z ní 7A. Možná by šlo víc,
Velikost max. proudu je nastavená autorem zapojení na 7A.
Proudové omezení má na starost IO1a. Pokud bys chtìl zvìtšit proud, musel bys zvìtšit hodnotu P1 nebo zmenšit R4. Jenomže pak by byl zas pøetížený boèník R1. A samozøejmì to musí dávat PC zdroj , aniž by se poškodil.
dìkuji o je to co potøebuji snad to zabere.... ona mi ta nabíjeèka totiž dává maximálnì 0,78A a s tím bych 44AH baterii nabíjel celkem dlouho... zkusím a dám vìdìt...

ss2men

#53 Příspěvek od ss2men »

ja som túto nabíjaèku postavil pod¾a amara ešte minulého roku.
Spoèiatku som si myslel že som niekde urobil chybu lebo mi to prepínalo do udržiavacieho režimu pri nastavenom prúde 4A cca po jednej hodine. Skúšal som to na dvoch rozdielných bateriách. Nakoniec som zistil že obidve batérie boli nefunkèné a nedržali kapacitu. Overil som si to potom tak že som novú baterku z auta nechal vybi￾ cez zapnuté svetlá, tak že som nemohol naštartova￾ a dal ju nabi￾, po cca 6 hodinách mi prepla kontrolka na na udržiavací režim.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od robo »

Zdravim vsechny na foru. Muzete se podelit o zkusenost z upravou AT zdroju. Zkousel jsem 4 AT zdroje. Pouze jeden fungoval pri odpojene civce. U ostanich jsem zkousel nahradit civku +- 1k odporem. A zdroj se nerozjel. A v jednom zdroji ta civka ani neni. Potreboval bych jeste jeden AT zdroj a nevim jak to upravit aby se zdroj rozjel i bez civky. A jaky zdroj vam bez civky funguje. Ze bych se ho pokusil sehnat./ Asi nemozne/ Dekuji

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#55 Příspěvek od robo »

robo píše:Zdravim vsechny na foru. Muzete se podelit o zkusenost z upravou AT zdroju. Zkousel jsem 4 AT zdroje. Pouze jeden fungoval pri odpojene civce. U ostanich jsem zkousel nahradit civku +- 1k odporem. A zdroj se nerozjel. A v jednom zdroji ta civka ani neni. Potreboval bych jeste jeden AT zdroj a nevim jak to upravit aby se zdroj rozjel i bez civky. A jaky zdroj vam bez civky funguje. Ze bych se ho pokusil sehnat./ Asi nemozne/ Dekuji
Pokud odpojim civku zdroj nejede. S odporem take ne. nevim cim to propojit. Budto to jede, a pak je tam 12V a nebo to nenabehne a tak nic. Vsiml jsem si ze kdyz neni zadny propoj, tak se po vypnuti roztoci ventos. Trosku. Zapojeni vypada tak nejak jak v nakresu z PE. Uplne stejny neni, jinak by to jelo. V orig. zapojeni zdroj jede. prosim poradte. dekuji

PCmaniac999

#56 Příspěvek od PCmaniac999 »

Ahoj tak sem zkusil místo R4 180k dat 5k... konecnì mám nabíjecí proud 4,4A ale R1 se po 10s høeje tak že na nìm neudržím prst... tak to zkouším obrácenì, zvyšuju odpor potenciometru...

PCmaniac999

#57 Příspěvek od PCmaniac999 »

tak nic pri nabíjecím proudu 3A se R1 strašnì moc høeje a mám strach to nechat bìžet tøeba celou noc.... staèí 20sekund a nedá se na nìm udržet prst... jen tak pro doplnìní autor má v návodu R1 0,082ohm 5W ale takový sem v GES, NEDIS KERR, AME teda nikde nenašel.. pouze 0.82ohm 5W a taky ho tam mám.... myslíte že je tam chyba??? v nedis kerr mi øekli že 0,082ohm se nevyrábí...

PavelFF

#58 Příspěvek od PavelFF »

jen tak pro doplnìní autor má v návodu R1 0,082ohm 5W ale takový sem v GES, NEDIS KERR, AME teda nikde nenašel.. pouze 0.82ohm 5W a taky ho tam mám.... myslíte že je tam chyba???

Chyba v tom je - napøíklad tebou zmiòované pøehøívání.
Když dáš 10x vìtší odpor, tak jsou na nìm pøi stejném proudu taky 10x vìtší ztráty.

Pøi proudu 4,4A je na nìm P= RxIxI = 0,82Ohm x 4,4A x 4,4A = 15,8W!!!

PCmaniac999

#59 Příspěvek od PCmaniac999 »

jo to me napadlo ale kde mám vzít odpor 0,082ohm když nikde není k sehnání??? všude mají tak maximálnì 0,82ohm a ten sem tam dal a to by vysvìtlovalo proè mám 10x menší nabíjecí proud..... pls kde mám sehnat nebo nìak udìlt odpor 0,082ohm... pls pomozte mi nìkdo.....

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od stepa »

PCmaniac999 píše:jo to me napadlo ale kde mám vzít odpor 0,082ohm když nikde není k sehnání??? všude mají tak maximálně 0,82ohm a ten sem tam dal a to by vysvětlovalo proč mám 10x menší nabíjecí proud..... pls kde mám sehnat nebo něak udělt odpor 0,082ohm... pls pomozte mi někdo.....
Covece, jak chces stavet nabijecku, kdyz nezvladnes odpory? Podivej se poradne do katalogu GESu! GES prodava nejnizsi 5W 0,1OHM! Tak to poskladej z 0R12 a 0R27 paralelne a mas to 0R083 :wink:

PS: nebo to poskladej z jinejch hodnot...tohle byl jenom priklad.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“