kytarove kombo, lampy nebo tranzistor?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Na punk, ska a podobné styly bere spousta lidí něco á la Laney Tube Fusion a v podstatě skoro vše, co hraje. Já myslím, že Sex Pistols moc neřešili, jestli je lepší Rivera nebo Bogner :D

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#17 Příspěvek od Cust »

:-)
ok

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

#18 Příspěvek od Halford »

Pokud si můžu připrdnout, určitě bych šel do lampy. Začal jsem s tranďákem, teď mám VOXe Valvetronix - lampa v preampu, a na závěr jsem postavil lampu - 5W (ECC83,EL84). Jednoznačně vítězí TUBE! Nejsem netopýr ani audiofil, ale zvuk se nedá srovnat. Zmastil jsem to z čeho šlo, trafa z rádií, zbytek z krámu, repro PEAVEY. Cena asi 2000,- + práce. Není to na výstavu, ale hraje. Lampová hlava ROZDALL SE dá sehnat za 7-8 t.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Rozdall se dá sehnat i za 2-3000 a po větším boji může být i k světu. Několik ks Attack Powerů jsem nešťastníkům generálkoval a většinou to koupili kolem 2500Kč.

Na punk mi připadá lampa zbytečná, nejde o zvuk.... klidně bych šel do simulátoru nebo hybridu, možná i do celotranďáku. Jedni dost dobří pankáči hrají kytaru na basovou Teslu BK100 s ARM reprákem a pěkně to sedí.

Uživatelský avatar
Halford
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2007, 02:00
Bydliště: Morava,Přerovsko

#20 Příspěvek od Halford »

Souhlas, ja jen že se dá lampa sehnat levně! Je to věc názoru, určitě stačí tranďák, chce to vyzkoušet jak co hraje, co bude komu vyhovovat. Já osobně už jen lampu, sice trochu starostí s údržbou, ale zvukově se mi zdá mnohem lepší, konkrétnější, čitelnější. A to jsem nestavěl nic extra, klasika, jednoduché zapojení, vlastně můj první. Značka je značka, ale už to stojí love.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od thunderstrike »

Pokud má dost peněz ať si koupí Messu Boogie Dual recitifier a ztoho vytáhne zvuk na cokoli...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Z Dualu teda zvuk na cokoliv nevytáhneš, třeba pokus o klasický jazzový nebo soft blues zní z toho dost hrozně :( . Já vím že je to taková mekka mladých českých kytaristů, ale ani DR, TR nebo Triaxis nejsou univerzální na vše.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#23 Příspěvek od Cust »

dival jsem se na internet, co nabizeji obchody a cetl jsem nejake recenze, co se me podarilo najit. Docela me zaujal simulator (http://www.musiccenter.cz/Line6-Flexton ... erie:16008)
jdu vyzko uset, abych mohl poreferovat :-)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

Flextona jsem nedávno opravoval po těžké havárii... zvukově umí hodně, zajímavé efekty... koncák je v tom integráč.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od thunderstrike »

Sendyx píše:Z Dualu teda zvuk na cokoliv nevytáhneš, třeba pokus o klasický jazzový nebo soft blues zní z toho dost hrozně :( . Já vím že je to taková mekka mladých českých kytaristů, ale ani DR, TR nebo Triaxis nejsou univerzální na vše.
Já to myslel pouze v oblasti toho punku,atd...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Já bych na punk a hc volil raději hybrid nebo trand, minimální poruchovost, údržba atd.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od thunderstrike »

To je pravda,v jednoduchosti je síla :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

No, zas tak jednoduché to není - většina polovodičových komb - slušných - má daleko víc součástek než kdejaký lampáč.

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od thunderstrike »

Opět jsem to myslel spíš obrazně jako že na punk stačí nějakej behringer,atd... :-)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#30 Příspěvek od Radix »

Na punk by snad stačil i Regent. Ten s pružinovým echem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“