Nevím si rady s "naučením" dálkového ovladače

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

Nevím si rady s "naučením" dálkového ovladače

#1 Příspěvek od cirus »

Prosím poraďte mi někdo jak naučit DO od setoboxu vlevo funkci Vyp/Zap od ovladače TV vpravo. (viz foto)
Pochopil jsem to z návodu, který je na zadní straně DO setoboxu (viz druhé foto) tak, že jsem
- podržel tlačítko SETUP (nejprve červená ledka svítí slabě a pak světlo zesílí)
- pak jsem přiblížil proti sobě oba ovladače cca na 5 palců a držel jsem tlačítka modréTV na DO boxu a červené POWER na DO televize. Červená ledka kmitala a pak svítí trvale a pak zhasne.
- Pak jsem návod pochopil tak, že musím znova krátce stisknout tlačítko SETUP.
Nedaří se mi to naučit
Ví prosím někdo co dělám špatně nebo co mám vlastně udělat?
Samozřejmě jsem zkoušel vynechat poslední SETUP, nic jiného mě nenapadlo.
Předem díky
Přílohy
1A.jpg
A.jpg

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

No já tam čtu přiblížit DO na vzdálenost 0,5inch, což je cca 12mm a ne 5 palců :(
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ten postup robis blbo.
1. Stlacit SETUP na 3 sekundy, LED sa rozsvieti.
2. Stlacit tlacidlo, ktore chces naucit, LED by mala bliknut/blikat.
3. Prilozit "zdrojove" DO, stlacit a drzat pozadovane tlacidlo, kym LED nezablika 3-krat. Tento typ nepoznam, ale vacsinou to musi byt uplne blizko a navyse je to dost citlive na smer (vysielacia IR dioda sa pouziva ako prijimac).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Jednak je to asi potřeba dát blízko, jak je psáno výše a také ledka nemá po naučení před finálním stiskem setup zhasnout, ale zůstat svítit. Řekl bych že máš držet setup, až se rozsvítí ledka a pustit, potom držet modré tlačítko, až ledka začne blikat a pustit, potom zavysílat zdrojovým DO, až ledka 3x rychle zabliká a zůstane svítit, obdobně naučit další tlačítka a nakonec stisknout setup.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

přesnej postup uvedl RNBW

Tady ještě video:
https://www.youtube.com/watch?v=wegbq0_fEso

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od cirus »

Postup od Zaky je správný.... To jsem netušil.
musí se
a) - stisknout SETUP na DO "žáka" a počkat až se ledka rozsvtí naplno
b) - pak stisknout jen modré tlačítko TV na DO "žáka" - nic jiného ještě nemačkat !!
c) - teprve pak přiložit obě DO k sobě hlavou a stisknout na DO televize ("učitele") tlačítko POWER a počkat až blikakající červená ledka zůstane trvale svítit
d) - pak teprve znova krátce stisknout SETUP na DO "žáka" - ledka zhasne
HOTOVO ... dělal jsem chybu v bodě b) že jsem hned stisknul tlačítka na obou DO :lol: Neuvěřitelné! :lol:
Děkuji moc

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#7 Příspěvek od warp »

Koukám, že jde o stejný typ DO a problém s ním jako u EMOS EM-190. V èeském pøekladu/návodu bylo uvedeno 3-5cm, a taky mi to nešlo. Tìch 0,5in by odpovídalo, mì to taèalo fungovat okolo 10mm i ménì (záleží na pùvodním DO)

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#8 Příspěvek od nonius »

Já mám ovladač od Mascomu a postup je stejný a v návodu je uvedena stejná vzdálenost (3-5cm). Zkoušel jsem různé ovladače, u většiny byly vhodná vzdálenost asi 2cm (měli velký dosah), ale některé jsem musel dát blíž, asi 1cm (měli malý dosah i s novými bateriemi).
Dobré je, že když se to povede nastavit, tak ten naučený ovladač může mít větší dosah než ten původní k TV.

Když byly ovladače příliš blízko nebo daleko, tak se ten ovladač buď nenaprogramoval vůbec nebo měl malý dosah nebo TV na něj nereagovala.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“