hledání kamarádů z vojny i ze základních škol

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#91 Příspěvek od Mysteri »

To je ale vo všetkom. Nič si nedokážeme vážiť, pokiaľ o to neprídeme, alebo nám vážne nehrozí, že o to prídeme. Malý príklad: hulíme a chlastáme. Až keď prídu pozitívne výsledky z laboratória, tak až potom ľutujeme.... (zatiaľ hulím a chlastám...) :?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#92 Příspěvek od konosuke »

doktor365 píše:VU8585 Praha Dejvice 84-86
nekecej ! to jsme se museli minout na bráně, já 1987-88
bylo to v ulici Čínská pokud se pamatuji no a přesně za jeden rok
po mé demobilizaci socík šel do kytek :(
(teda, v kasínu jsme sice chrápali ale makali na ty ObVS jak jsem již psal dříve)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#93 Příspěvek od Mysteri »

Kuva, chlapi. Tiež ste behali hore po schodoch na tribúne Julisky? Tiež tam bol jeden lampasák, ktorý reprezentoval ČSSR na nejakej olympiáde. Ten vždy prišiel na bránu na bicykli v kapitalistickej šušťákovine, opýtal sa, či už ten ko.ot Abrahám je v kasíne a v strážnici sa prezliekol do mundúru. Volal sa Hofman, alebo tak nejak. Ak sme počas sobotňajšieho šúrovania dostali upratovanie kancelárií, tak u neho to bolo: samé športové fotky s medailami, pohľadnice z celého sveta.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#94 Příspěvek od konosuke »

to vám bylo v Dejvicích hospod jak nasetejch, chodili jsme Na slamník, do kníže Václava nebo Budvarky (poblíž kruháče a GŠ, metro A Leninova) smíchov desina za dvěpade, kozel za štyry, no dnes k nevíře...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#95 Příspěvek od vladodyno »

Vú 3755 Hodslavice 88-89. Jeden do Sabinova a všetci ostatní pol roka bez vychádzok a opuštákov.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#96 Příspěvek od Mysteri »

konosuke píše:to vám bylo v Dejvicích hospod jak nasetejch, chodili jsme Na slamník, do kníže Václava nebo Budvarky (poblíž kruháče a GŠ, metro A Leninova) smíchov desina za dvěpade, kozel za štyry, no dnes k nevíře...
Mňa do toho neťahaj. Ako 5-meter zapičený som mal jedinú vychádzku v deň prísahy. Tak napr. U Švejka som bol tesne pred príchodom do nástupu,ešte ako civil,. Tam som si dával posledné civilné pivko o 11:30... Potom utrum... Ale v pomere vďaka 5/24 si nesťažujem... :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#97 Příspěvek od konosuke »

párkrát jsem v neděli ráno zdrhl na burzu hudebnin do Holešovic (LP, pásky, kazety, plakáty a časopisy Bravo, Popfoto...) no nic jsem nekupoval (něbolo chechtáků) jen očumoval a pokecal s lidma o muzice, to mě politruk začal podezřivat že chodím tajně do kostela ale, za nepatrný úplatek v podobě krabičky tvrdých spart pak dal pokoj
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#98 Příspěvek od milosak »

konosuke

ty hospody všechny znám, protože jsem se narodil na P6, a tam kousek od Julisky byla malá továrnička
Tesla Radiospoj, kde moje maličkost budovala socializmus :D

Vyráběli jsme pro ČST přenosový vozy a pro telekomunikace retlasační vozy,
následně pro celý RVHP generátory televizních signálů.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#99 Příspěvek od konosuke »

no to se ví ! a raz jsme měli cvičnou mobilizaci záložáků v prostorách výzkumáku
TESLA - ústav sdělovací techniky A.S.Popova - výzkum elektroakustiky
P6 - Jenerálka, že tam byla hospoda není třeba dvakrát zdůrazňovat
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#100 Příspěvek od milosak »

Ta moje Tesla byla v Podbabě, Papírenská ulice naproti Žigulárně, hodně
moderní servis na Žiguliky .

Na Jenerálce ten výzkumák bylo mobilizační centrum. V roce 1988 to jsem byl
přesně rok z vojny mě ty šmejdi odtamtud vytáhli na měsíční cvičení. :evil:
Tenkrát nás šoupli do Loun (Louny pro blbouny) !!
Bylo tam kromě jiných lidí asi 20 záložáků, tak stejně starých jako já a já na ně koukal, protože byli poměrně nakrátko ostříhaný.
Moje okamžitá otázka byla, to vás ty svině takhle ostříhali ?? Oni se začali
smát a povídali, že prej jsou ostříhaný ještě z vojny, naše reakce byla z jaký vojny ?? !! Prý ve středu v poledne šli z vojny do civilu a po obědě na měsíc
znova na cvičení !! :P

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#101 Příspěvek od konosuke »

no, pokud to bylo na jaře 1988 tak jsme se tam viděli....byl jsem pomocný velící - četařskej (AVKVŠ) malé postavy
v brejlich a pistolí vz.52 na zadku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#102 Příspěvek od milosak »

Tak to určitě :D
mojeho tátu tenkrát hrozně mrzelo že těm spojkám otevřel doma dveře,
přišli s povolávákem ve 4 hod. ráno, kdybych o tom věděl, tak jsem mohl
někam zmizet stačilo na týden a byl by klid.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#103 Příspěvek od konosuke »

ty povolaváky roznášeli dva absíci - kámoši, jeden záložák docent karlovky se vykoupil flašou koňáku že prej přednáší dopoledne v Bratislavě no dejme tomu...tak jsme řekli že byl pryč - nezastižen a pití bylo naše, mohl bejt průšvih ale co, byli jsme mladý, ničeho se nebáli, diplom v kapse a civil se blížil
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#104 Příspěvek od milosak »

Já na rotě se špagátama vycházel nejlíp, taky mě za to ostatní vojáci
neměli rádi.
Můj velitel čety mně hodně pomáhal v dílně s opravama, konkrétně el.
měřením, měl titl. Rndr. do teď nevím jakou studoval školu, že se vyznal
velice dobře v elektronice, ostatní měli ČVUT FEL - tam je to jasný.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#105 Příspěvek od Mysteri »

Tá 8585 na Podbabe mala ešte jednu zvláštnosť, ktorú tu nik z účastníkov nespomenul :lol: Bol to totiž útvar, ktorí patril priamo pod Ministerstvo vnútra a Štb. Bol to strážny útvar, ktorý mal najmä v časoch cvičenia Varšavskej zmluvy zabezpečovať stráženie objektov. Však tí, čo tam slúžili, nech si spomenú na civilné autá, garážované v tej garáži, kde napr. bieli žiguliak kombi mal ŠPZ PXB, čiže Považská Bystrica, občas mal ŠPZ Martin, prípadne Brno... :lol: A v tej garáži som vysledoval niekoľko desiatok aut, ale, najme bolo zaujímavé Volvo, Simca a Saab. Také ľudové značky... :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 19 pro 2019, 21:11, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“