Changhong LT32GT686EB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#16 Příspěvek od Kvicala_r »

Cirus: pokud by ses moc nudil a měl chuť - udělej prosím nějaké fotky vnitřku. Tím, že to má vestavěný zdroj hodně napoví kvalita pájení, použité elyty atd. Trochu se bojím čínských věcí připojených na síť 230V, co se ten STB bude téměř pořád "bez dohledu"[/b]

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#17 Příspěvek od cirus »

Kvicala_r - pozdě - už to mám zabudované a kuchat už to nebudu. Nic fušerského jsem na tom neviděl. Co je čínské nemusí být automaticky špatné. Většina elektroniky na Zemi se vyrábí v Číně.
Přikládám slíbené fotky o češtině pro nick robo
Přílohy
e.jpg
d.jpg
c.jpg
b.jpg
a.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

už vím který stb budu objednávat na Ali. Dík a hezké svátky cirus

Uživatelský avatar
martinza
Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2019, 01:00

#19 Příspěvek od martinza »

ohledně toho DVB-T2 boxu z Ali
jak je to se směrovostí dálkového ovládní, je nutné přesně mířit na TV i na box nebo můžu mířit i do kšá
a co přepínání programů na boxu, zatím mám doma MAXOO (tam je přepínání horzný, program se přepne a asi 3s trvá než se sesynchronizuje zvuk a obraz), měl jsem ještě v ruce FTE Max T200 a ten přepínal programy normálně, ale zase má fakt pidi ovladač s pidi tlačítkama

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#20 Příspěvek od cirus »

Ovládání je standardní - tj namířím směrem na box (mám ho ukrytý v TV) a jede. Když namířím na psí boudu venku z okna, tak nejede. :D
Ovládání je jen z jednoho DO díky "učícího" DO k boxu.
Vyhledávání stanic používám tlačítko EPG, kde vyskočí seznam kanálů a obsah na nejbližší čas a dokonce při použití barevných tlačítek na DO i až na týden. Tak si volím na co chci koukat. Většina stanic je označena "T2"? DO se mi líbí, protože tlačítka nejsou jen gumová, ale při stisknutí cvakají. DO nemá chybu.
ZÁHADA:
Na půdě mám naprosto stejnou síťovou anténu asi 3m od této se svodem do přízemí, kde mám TV Panasonic TX-42AS650E - tu jsem v r. 2015 kupoval s garancí příjmu DVB-T2. Je to také vidět v menu k ladění. Jenže na té TV Panasonic TX-42AS650E v přízemí nemám stejjné kanály jako na boxu. Nemají označení T2. Většina chybí. Chytám Plzeň Krašov a Prahu Cukrák. Jinam se nedostanu.
Kua, nakonec budu muset chodit koukat na starou TV do ložnice a ne na novější a lepší v obýváku. Ví někdo proč to tak je? Svod TV do přízemí jsem prověřil a nakonec i nahradil.
Přílohy
IMG_20200109_174456.jpg
Naposledy upravil(a) cirus dne 09 led 2020, 17:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

TX-42AS650E je stary model bez podpory HEVC.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#22 Příspěvek od cirus »

rnbw - co je HEVC? Při prodeji TV Panasonic TX-42AS650E mě prodejci ujišťovali, že má DVB-T2 pro budoucí provoz v ČR. Takže budu muset objednat u Ali ještě jeden box? 8O
Je to všechno velký podvod.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#23 Příspěvek od zvaty »

V době kdy jsi tv kupoval bylo jisté že bude dvbt2, ale který kodek to bude se nevědělo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

HEVC asi vtedy ani ziadny televizor nemal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

cirus píše:mám TV Panasonic TX-42AS650E - tu jsem v r. 2015 kupoval s garancí příjmu DVB-T2.
No a ono to nemá T2? Když naladíš kanál s T2, tak uslyšíš zvuk. Pokud budeš chtít obraz, tak si kup STB. O žádný podvod se nejedná, ptal ses, jestli je barevná a on je barevná! :wink:

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#26 Příspěvek od cirus »

cirus píše:rnbw - co je HEVC?
Když mi v PC chybí nějaký kodek tak si ho stáhnu a je to,
To by něšlo nějak dobastlit do TV jen ten kodek?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Nedělej si legraci a něco si o tom přečti. TV není PC a kodek nepotřebuješ stahovat ani do PC, pokud máš správný přehrávač, který je všechny má. Když ti jede bicykl pomalu, tak si taky stáhneš kodek a máš z toho motorku? :lol:

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#28 Příspěvek od cirus »

Já vím že to asi není s těmi kodeky tak jednoduché.
Ale přeci.
Zajímalo by mě co prodejci udělali s těmi tisící TV, které DVB-T2 (HEVC) nemají? Kdy se dozvěděli, že v ČR pojedeme s DVB-T2 na HEVC? Když to v r. 2015 nevěděli a dokonce ani v r. 2017, kdy jsem kamarádovi doporučil takovou TV Panasonic, která mu je také teď nahovno. To, že jsem se napálil já musím překousnout, ale že jsem to po*ral kamarádovi - to bych se hanbou propad!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Z toho si nic nedělej, vím aspoň o dvou známých, co se stejně napálili, ale kdyby se zeptali dříve než začali nesmyslně spěchat s nákupem, tak by jim opravdu nic neuteklo. Ale to je věc každého dospělého člověka, jak se rozhodne a kam spěchá. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Previezli do krajin, kde HEVC nie je a predali.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“