S: Měření krevního tlaku

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od nekmil »

Byl jsem na kontrole u doktora, sestra mi změřila tlak s tím digitálním tlakoměrem(pažní), zapsala do karty. Přišel jsem k doktorovi, ten se dívá na to co naměřila sestra a prý "ten tlak se mi nelíbí". Vzal klasický rtuťový, změřil a bylo to v pořádku. Tak nevím.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Achab »

Náš je hodnotí: elektronika - pohodlnost, klasika - spolehlivost.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#18 Příspěvek od jirkati »

Na pažních tonometrech je zajímavé i to, že vlasně absolutní měření neexistuje. To aspoň říkají doktoři. A mají pravdu. Protože jsem tlakař už od své čtyřicítky, tak už jsem pár měření zažil. Sám mám HARTMAN TENSOVAL.
Dokonce jsem ho po pěti letech poslal na přecejchování. Někdy měřím celou rodinu a došel jsem k zajímavým údajům. Když si sednu se ženou a měřím ji třeba půl hodiny po pětiminutových intervalech, tak se údaje zcela "náhodně" pohybují v určitých mezích, které nikdy nepřelezou ani nahoru, ani dolu. Stejně se to projeví i při měření mé maličkosti. Když měřím naše šetnáctileté mládě tak jsou ty výkyvy mnohem menší. Doktor mi potvrdil, že je to tak zcela normální.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#19 Příspěvek od kbulda »

Mám pažní OMRON a je dobrý. Vzal jsem ho jednou k doktorovi a naměřil on i můj stejný údaj. Když jsem ležel na IKEMu tak tam používají také OMRONy.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#20 Příspěvek od monterjirka »

Vesměs lékaři doporučují pažní měření jako lepší než zápěstní.

Chytré hodinky je tak trochu podvod, ty my optimisticky ukazují kolem 115-120/70, což je snad pravdu jen ráno, než se vyplazím z postele

A ta aplikace pro Android, když to cosi ukáže po přitisknutí palce na displej, je snad trestní čin Podvod

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od hafca »

My kupovali koncem roku OMRON MIT5. Žena je kardiak a na potvrzení lékaře dostala od zdravotní pojišťovny 500,-Kč příspěvek. Jsme u 205, ale pro letošek tam ještě nemají na co budou přispívat. Měří přesně, kontrolováno u lékaře a ta aplikace do tefonu je dobrá. Jsou tam grafy a data se dají exportovat do PC a použít třeba v excelu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jjilek »

Vybral jsem si italský profesionální tonometr Bremed.
https://www.top-zdravi.cz/produkt/485-d ... etr-bremed
Obhlédl jsem si jej, když jsem byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Předpokládám, že je nemocnice zakoupila ve výběrovém řízení tedy, profesionálně.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#23 Příspěvek od tiktak1953 »

Meranie tlaku je jedna vec,aj ja mam zly!Ale dolezitejsie je ,co pre to robit,robíte aby sa cievy nezanasali,nezužovali ,nepraskali?Nesedite mnohí nahodou cele dni za PC bez fyzickej praci, tym si problem zhorsujete.Tiez ani ja sa zdravo nestravujem,aj ked vela robim.Citim sa stale ako na 25-ku.Mam + bušenie srdca, na to beriem ranolieky, ale frčím na doraz.Dajte ako sa podomacky na tlak liecite,ci jete cesnak,kapustu,atd.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#24 Příspěvek od sanoch »

Ahoj Jano, česnek bez diskuze, jen to nepřehánět. Všeho moc škodí. Někde jsem kdysi měl i tabulku s dávkováním česneku, jen je problém s tím, že doma nejsi schopen stanovit množství účinné látky obsažené v daném vzorku, tudíž si můžeš i uškodit. Zkusím tu tabulku pohledat, ale neslibuji. Je to už asi 20let co jsem ji viděl naposled.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#25 Příspěvek od tiktak1953 »

BOBO,tebe aj tu zdvihli poriadne velakrat tlak,ako aj ty ím!!BACHA bobo na to.Dá sa vôbec niečím (aspon trochu)zo stien ciev ten povlak odstranit,alebo nie,je to uz ako bakanča tvrde?Alebo uz len zabranit ciastocne tvorbe dalsieho nanosu?Co hovorite na toto:
https://zena.pluska.sk/takto-si-hned-uv ... discussion
------------------------sanoch,myslis neakym krtkom?
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 05 led 2020, 22:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#26 Příspěvek od sanoch »

Ano dá, mechanickou cestou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Nezrat nasytene tuky (zivocisne, palmovy, palmojadrovy, kokosovy, ale aj kakaove maslo). Takze vyhodit a nekupovat slaninu, udeniny, maslo, smotanu, tucne syry, takmer vsetky vyrobky znaciek Sedita, Opavia, Orion a dalsich...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

A hlavně se hýbat. To je polovina zdraví... Samozřejmě nemám na mysli obden běhat (on běh je spíš kontraproduktivní - kvůli kloubům) maraton, ale 45 minut svižnější chůze denně dovede téměř zázraky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#29 Příspěvek od scorpions-cz »

rnbw píše:Nezrat nasytene tuky (zivocisne, palmovy, palmojadrovy, kokosovy, ale aj kakaove maslo). Takze vyhodit a nekupovat slaninu, udeniny, maslo, smotanu, tucne syry, takmer vsetky vyrobky znaciek Sedita, Opavia, Orion a dalsich...
Takže budu mít tlak OK, ale zase chcípnu hlady :evil:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#30 Příspěvek od tiktak1953 »

[quote="scorpions-cz"]
Takže budu mít tlak OK, ale zase chcípnu hlady :
----------------
To som sa poriadne zasmial na tom co si skorpion zapotil!!Ono jest moze ako nasi rodicia same maso,slanina,masť ,pokil to zo seba pracov aj vyda.Ja fakt neviem ,e mam neakych 25 rokov prec.Za den zjem polku chleba kazdy den.a ze vraj skodí.Uz asi vsetko skodi,aj xxx?

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“