doporučte antivir pro starší počítač s WinXP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

doporučte antivir pro starší počítač s WinXP

#1 Příspěvek od konosuke »

jednoduchý a manuální, nenáročný na misto, nesmí při každém restartu aktualizovat databázi vírů a programu
(jen na přímou žádost uživatele)
nesmí nijak zpomalovat běh počítače
AVG - instalace selhala (asi pochybný zdroj na instaluj.cz)
Avast - zcela nepoužitelný pro mou sestavu PC, blokovací
Norton - nedoporučen znalci oboru, lépe nezkoušet
co ještě máme ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Patrně jde o starý (slabší) PC, na který bude každý moderní antivir příliš náročný a bude zpomalovat, pokud na tom vůbec poběží.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

no, dřív tam byl AVG a nějak to šlo jenomže aktualizace vypršela a obnovovací kod nemám, stroj je z bazaru původního majitele neznám
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Proč to AVG nestáhneš přímo z jejich stránek? Je tam i verze Free.
Nebo by ti třeba stačila jednou za čas jenom online kontrola, to by nemělo PC zatěžovat.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

zkusit se to může, děkuji...Kašpirovski a NOD32 to je leteckej benál do mopedu :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#6 Příspěvek od LojzaFernet »

Vřele doporučuji zakopat Windows XP dva metry do země a nainstalovat některou verzi Linuxu, jsou i verze pro slabší počítače.

Inspiraci hledej na abclinuxu.cz, debian.cz, root.cz, a dalších a dalších.

Antivir Tě pak trápit nebude.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#7 Příspěvek od jirkati »

Konosuke - S těmi WXP mě překvapuješ. Teď zrovna nemůžu k XP v jednom z domácích PC, ale zrovna včera jsem prodlužoval licenci na Avast Premium Security o dva roky na všechny čtyři domácí PC ( 1 x W10, 2 x W7, 1 x XP) a všude naprosto bez problémů. A to jsou všude nastaveny automatické aktualizace databáze a kontrola PC při každém spuštění. U těch XPček jsem zkoušel vliv antiviru na využití procesoru a není to ani 20%. Všechny PC jsou skoro trvale (kromě nočního vypínání) připojené na wifi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Vir tě fakt trápit nebude. Bude tě trápit ta verze Linuxu. :lol:

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hape »

Ještě sem si vzpomněl že můžeš mít při nové instalaci AVG problém s jeho předchozí instalací, ta se nemusí korektně odinstalovat a pak to dělá problémy. Pročti si tenhle odkaz, třeba ti to pomůže.
Jinak souhlasím s LojzouFernetem. Ten AVG už dnes WinXP nejspíš nepodporuje.
Pokud bys chtěl vyzkoušet Linux, tak za sebe doporučuju LinuxMint.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Davat na XP antivir je uplne zbytecne. Ten system je deravy jak cednik, tam ti zadny antivir nepomuze. Kdysi jsem instaloval XP a za dobu nez se stacily stahnout zaplaty, byl system zavirovany.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Poslední dva roky na starém PC s Win XP jsem žádný antivir nepoužíval, na výkonu citelně ubíral kterýkoliv. Už tak pomalu každé kliknutí vyhnalo procesor ke 100%. Antivir stejně několik let nic podstatného nezachytil, naopak v jednom kritickém případě mě byl houby platný.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

neznám nikoho linuxáka, proč ? když je tak skvělý ?
znáte upgrade XP na win7 bez narušení struktury záznamů na systémovém disku ?
win7 na win10 jde to
(průšvih je že spořka již nepodporuje převody pod winXP, to je šikana a vydírání
no já mám účet jinde, ale...)
Achab: 100% OK
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Sporka tu "sikanu a vydirani" dela k dobru tech pitomcu kteri se snazi prihlasovat z tak deraveho systemu jako je XP. Nejspis uz meli dost fnukalu kterym z tohoto duvodu vykradli konta, tak to zarizli uplne. Pokud jim nekdo ukradl prihlasovaci udaje, sporka samozrejme zadne prachy nevraci takze jim to mohlo byt fuk, jenze hnupove jim pak delali spatnou reklamu

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

no pokud je to vina chyba XP tak prosím...ne, výmluva zcela nekompetentních manažerů ČS, kdo chce věřit uvěří že Zem je placatá
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Nejde o technicke moznosti XP, tam problem urcite nebude. Jde o to, ze v okamziku pripojeni k internetu muze kdokoliv sledovat co na PC s takto deravym systemem delas a takovy pocitac plne ovladat. Coz neni pri provadeni bankovnich operaci uplne idealni. Proto to zarizli. Co na tom porad nechapes?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“