Pokus o opravu internet.rádia HAMA - vyřešeno!

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Pokus o opravu internet.rádia HAMA - vyřešeno!

#1 Příspěvek od wlezley »

Dobrý den, našel by se opravář? WLAN Internet Tuner hama 62789 Sloužilo denně 7 let a najednou tma. Žádná bouřka, výpadky elektřiny ani čmoudy, žádný smrad. Odešel orig. zdroj DC 7.5V / 800mA Nesvítí LED a na konektoru naměřena nula. Rekognoskoval jsem i rádio ale letmým pohledem jsem zjistil, že na to nemám.[/b]
Přílohy
hama_62789.png
Naposledy upravil(a) wlezley dne 18 úno 2020, 23:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

A to je problém koupit nový zdroj? Opravovat ho nemá smysl. Z popisu jsem pochopil, že je externí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#3 Příspěvek od wlezley »

Omlouvám se, moje chyba. Zdroj jsem koupil nový, vyzkoušel a nic. ani ťuk. Má sice 9V / 1000mA, 7.5V ve dvou krámech neměli ale to by snad nemělo mít takový vliv.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Asi těch 7,5V. To není úplně typická hodnota.
Co polarita?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

9V nevadí
ano polarita, není přehozenej + a - toho zdroje ? některé měly přepínač, jiné otočnej netypickej jack, někdy však kablík "nafest"
dává zdroj vůbec nějaké napětí ? chtělo by to aspoň prostý avomet (tedy přesněji multimetr) z marketu
https://www.bastlime.eu/p/2305299-multi ... gL3yPD_BwE
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#6 Příspěvek od wlezley »

Polarita sedí, zdroj dává 9,2 V naprázdno, konektor zalitý bez možnosti měnit polaritu. Když to nechám cca 10 min. bez napájení, má jakože snahu se "rozběhnout". Na chvíli se rozsvítí podsvícení a nějaký nápis na LCD. Je to jen okamžik a hned se zase vypne. Navíc tohle neudělá vždy, asi jak se kde nabije nějaký kondenzátor. Teď jsem pro zichr ten zdroj napíchl do routeru který není nikam připojený ale zapne se a bliká, že chybí síť. Nemám jiný s tímto napětím ale můžu si nějaký vypůjčit na zkoušku-Přesto si myslím, že problém nebude ve zdroji.Jenže myslet někdy neznamená nic ...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

sinclair: Mám tyhle zdroje doma dva, kdysi jsem je sehnal na aukru jako nové, oba používám pro napájení, kde je potřeba 7-12V pro 5V,.
7,5V je dobré, protože na 12V se hodně hřál 5V regulátor v arduinu.
Přílohy
20200107_155548[1].jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

Pánové, jaký je konektor na tom zdroji 7.5 V? Díky této diskusi jsem si všiml jedné maličkosti. U zdroje 9 V je vnější průměr 5.5 mm, ten sedí s rádiem, ale vnitřní je 2.5 mm a v tom bude problém. Rádio má trn mnohem tenčí! To znamená, že sice konektor zacvakne ale středem se asi nedotýká. Posuvkou se tam nedostanu, zbývá se připájet uvnitř a vyzkoušet. Pokud je to tímto ... to je ostuda. Ale zase, jak to kuva hned zjistit, že?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak snad máš ten starý adapter ne? Nejlépe se to dělá nějakým kalibrem (třeba stopkou vrtáku).. :) Nakonec tu starou šňůru můžeš použít teď pro připojení a test...
Vnitřní průměry bývají různé, nejčastější další je 2,1mm

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Já u toho mého zdroje mám těch 2,1mm
Na zdroji z mého odkazu je taky 2,1mm
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#12 Příspěvek od wlezley »

Planý poplach, průměry sedí. Ten žlutý plast na zdroji z GESu mě znejistil ale na originálu není a na novém také ne.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

Nějak nechápu, co má s průměrem společného ten plast ? Možná už mám unavenou hlavu :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#14 Příspěvek od wlezley »

Mám tady konektor, který v tom plastu má nožové kontakty. Ty sevřou i menší průměr. Venkovní je 5.5 mm, díra v plastu je 2.1 mm, přesto ho nezastrčím. Origo KORG instruments. Už to chápeš?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

A v tom rádiu je tedy jaký průměr kolíku v konektoru?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“