Náhradní metly pro mixér ETA 2043

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

Náhradní metly pro mixér ETA 2043

#1 Příspěvek od eleferner »

Zdravim vsechny, z nostalgickych duvodu shanim nahradni ctyr-ramenne metly pro kombinovany mixer ETA 2043 z 80. let. Na e-shopech jako Nadeta jsou podobne typy, ale podle fotky se mi zda, ze maji jinou delku a/nebo jinde umistene vystupky pro pohon:

https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/nah ... ?ItemIdx=9

Nemate s tim nekdo zkusenost? Originalni 2043 metly maji celkovou delku 245 mm, delka kovove tycky 150 mm, prumer tycky 6 mm, vzdalenost hnacich vystupku od motoroveho konce 47 mm, prumer metly cca 50 mm. Bohuzel nikde na netu jsem nenasel navod, abych zjistil puvodni objednaci cisla, i kdyz to je asi dnes jedno.

Pripadne nezkousel jste nekdo adaptovat metly, ktere jsou dostupne? IMO by nemel byt problem nespravne hnaci vystupky zbrousit a nerezovou elektrodou je navarit a dobrousit jinde.

Jo a kdyby nahodou nekdo mel ty originalni (ve slusnem stavu), tak nabizim 200 Kc za kus.

Edit: hmm, z jake oceli ty metly jsou? Prava nerez to neni, protoze ted jsem je zkousel magnetem a pritahuje je dost silne.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od ronoda »

Nerez (ocel třídy 17) může být i feromagnetická. Zkouška magnetem může být zavádějící. Pro zajímavost, část nerezových ocelí zrezne:-) Nerez je velmi nepřesný výraz

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Jo, taky mě ve Fabory prodali nerezový pérovky, prý chemická A4 a v mořský vodě rezly vesele. To samý A4 " nerezový" pružiny s Hostivařský pérárny. Obojí bylo slabě magnetický.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

Trochu ot:

málo která nerez v mořské soli vydrží. Pokud děláme ucpávku určenou pro styk s mořskou solí, tak je minimálně ze superduplexní oceli.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

To je možný ale A4 je chemická nerez mimo jiný má odolávat solance, která má výrazně větší samilitu než moře. Asi tak jako Mrtvý moře a nebo podzemní důlní jezera v Hallsttatu, tam se jedná přímo o nasycený roztok.
Ale i experti se utnou. Hřídelový ucpávky na solanku z HTO Olomouc, (bývalá Sigma) taky měly přítlačnou 1 mm podložku o-kroužku z "nerezi", co se po roce v moři zcela rozpadla.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“