Žárovky pro IME, IRC...

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Žárovky pro IME, IRC...

#1 Příspěvek od tonyab »

Dobrý den, dají se ještě dnes sehnat tyhle vystředěné žárovky? Originál je TESLA 6V 0,8A. Díky za informace, zdravím, T.

Stan3

#2 Příspěvek od Stan3 »

Napiš pøesnì typ snímaèe IRC... Pracuju v podniku kde vyrábíme a opravujeme IRC snímaèe. Pokud to budeš opravovat, tak to nìkdy po výmìnì žárvky nejni nic jednoduchého, musí se vymìnit i snímací fototranzistory. Tyto musí být zmìøeny na speciálním pøípravku.Vodivost v závislosti na svìtle a teplotì.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Žárovky pro IME, IRC...

#3 Příspěvek od tonyab »

Dík, ale mně se fakt jedná jen o ty žárovky, nebo jejich rovnocennou náhradu.
Odměřování je IRC110, IME2WN...
Zdravím, T

Uživatelský avatar
Velbloud
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2007, 01:00

Re: Žárovky pro IME, IRC...

#4 Příspěvek od Velbloud »

Žárovičky seženeš v Larmu v Netolicích www.larm.cz, většinou staší vyměnit
žárovičku, ale někdy to nepomůže, také je nutné zkontrolovat napětí na žárovce a případně donastavit.

h.ol.ba

#5 Příspěvek od h.ol.ba »

Zcela bìžnì používám do IME normální žárovky 6V 0,45W, je potøeba jenom umístit ji tak aby vlákno bylo uprostøed držáku a výška vlákna od horní hrany držáku èinila 10 až 11 mm. Žárovku pájím ve dvou bodech. Úspora je obrovská, stojí asi 10kè a je to naprosto funkèní øešení.

h.ol.ba

#6 Příspěvek od h.ol.ba »

samozøejmì jsem se spletl, chtìl jsem napsat 0,45A ne 0,45W.

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od zbek »

Přemek Podlaha by měl radost :D
zbek

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Petras »

Já taky používám klasické žárovky bez závitu do kapesních svítilen/vybrat vhodný výkon-některé systémy hlídají proud žár./.Pouze stačí při letování dát si práci s vystředěním /podle původního vlákna/.Stejně tak se dají sehnat miniaturní žárovky do IRC 120..125.Tam stačí odměřit hloubku zasunutí držáku žárovky a nalepit novou do stejného místa.Ještě doporučuji při kontaktu snímače s olejem pořádně optiku proprat v izopropilenu.ESSA PRAHA nabízí náhrady infra za všech všechny druhy Larm za 5000,-bez dph.Pokud stále fixluje tak raději zahodit ty havárie nestojí za to.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“